Sivrisinek Sorununa Çözüm Olacak 5 Bitki

Sivrisinek Sorununa Çözüm Olacak 5 Bitki, Lavanta,Nane, Fesleğen, Sivrisinekleri Yok Etmenin Yolları Ve Daha Fazlası Kadin.com 'da.

Yaz aylarının gelmesiyle herkesin korkulu rüyası sivrisinek sorunu gün yüzüne çıkmış durumda. Peki sahilde güneşlenirken, akşam sıcağında kolsuz bluzlarla ve şortlarla evlerimizde rahatlamaya çalışırken her yerden çıkan bu canavarlar için nasıl önlem alabiliriz? Özellikle çocuklu ailelerin alabileceği önlemler nelerdir?

Aslında bu sorunun cevabı yine doğada saklı. Kimyasal ilaçlara ve spreylere ihtiyaç duymadan, yazımızda önerdiğimiz bitkilerle hem evinizin havasını değiştirmeniz hem de sivri sinekleri uzaklaştırmanız mümkün.  O halde bu bitkiler nelerdir gelin birlikte öğrenelim.

Sivrisinek Sorununu Ortadan Kaldırcak Bitkiler

Lavanta

Sivrisinek Sorununa Çözüm Olacak 5 Bitki

Lavanta kokusu hiç kuşkusuz başlarımızı döndüren bir cennet kokusu. Ancak sivrisinklerin ve benzeri canlıların lavantayı bizim kadar sevdiği söylenemez. Lavantanın bir türü olan lavandin, içerdiği yüksek miktardaki kafur özü ile sadece sivrisinekleri değil, diğer tüm haşereleri de uzaklaştırmak için mükemmel bir çözüm.Eviniz ve bakçeleriniz misler ibi kokarken sizi tüm yaz kaşındıracak, belki de çeşitli hastalıkları size ve etrafınızdakiere bulaştıracak olan bu canlıları ebediyen uzaklaştırın.

Limon Balsamı

Sivrisinek Sorununa Çözüm Olacak 5 Bitki

Limona ve limon özlü kokulara bayılmayan çok nadir insan vardır. Peki haşerelerin limon özünden nefret ettiğini biliyor muydunuz?  Limonun en keskin kokulu hali olan limon otu yağı, tam da bu noktada devreye giriyor. Yüksek miktarlarda limon otu özü içeren bitki karışımları özellikle sivrisineklerle olan savaşınızda kesinlikle sizin yanınızda.

Fesleğen

Sivrisinek Sorununa Çözüm Olacak 5 Bitki

Büyükannelerimizden hep duymuşuzdur fesleğenin mucizevi etkilerini. Yemekleri eşsiz lezzetlere kavuşturmasının yanısıra kokusuyla insana huzur veren bir yönü de vardır. Evlerinizde saksılarınıza ektiğiniz veya pencerelerinizin önüne koyduğunuz fesleğenler size huzur verirken, bazı canlıların da kesinlikle huzurunu kaçıracak. Sivrisinekleri uzaklaştırmanın en mis kokulu hali fesleğenlere bir an önce evlerinizde yer açmanızı öneriyoruz.

Kedi Nanesi

Sivrisinek Sorununa Çözüm Olacak 5 Bitki

Kedi nanesi sadece kediler için değil elbette. Bu bitkinin sivrisinekleri uzaklaştırıcı bir etkisi de var. Kedi nanesi sayesinde kendinizi ve çevrenizdekileri sivrisineklerden rahatlıkla koruyabilirsiniz.  Kedi nanesinin sivrisinekleri uzaklaştırmak için üretilen spreylerden on kat daha fazla etkili olduğu da kanıtlanmış bir gerçek.

Nane

Sivrisinek Sorununa Çözüm Olacak 5 Bitki

Nane ve nane aromalı her doğal ürün, bu yaz da sivrisineklere karşı koyucu kalkanınız olacak. Özellikle nane ve limon karışımından hazırlayacağınız spreyler yaz aylarında sizi sivrisineklere karşı korurken, cildinize de kimyasal koruyucu spreyler kadar zarar vermeyecek. Bu sebeple çocuklarınızın üzerinde de rahatlıkla uygulayabilirsiniz.

No more pages to load

No more pages to load

googletag.pubads().definePassback('/184585439/out_of_page', [1, 1]).display();