Sirke Zayıflatır Mı?

Sirke Zayıflatır Mı? Elma sirkesinin faydaları nelerdir? Hangi sirke en çok zayıflamaya yardım eder? Sirkenin faydaları ve zararları nelerdir?

Özellikle kilo problemi olanların en çok merak ettiği konular arasında yer alan, sirke zayıflatır mı sorusuyla ilgili uzmanların görüşleri, sirkenin her çeşidinin dolaylı şekilde olsa da kilo verimi için uygun ortam sağladığı yönünde. Elma, üzüm ve balzamik sirke ile obez denekler üzerinde yapılan deneyler sonucu ciddi oranda kilo kaybettikleri sonucuna ulaşıldı. Her üç sirkenin de zayıflama amaçlı olarak kullanılabileceği belirtildi. Özellikle elma sirkesi diyetleri ile ideal kilonuza dönmeniz mümkün. Böylelikle elma sirkesi zayıflatır mı sorusunun cevabını da vermiş olduk. Fakat birçok faydasının yanında sirke kullanırken çok dikkatli olmalıyız.

Sirke ve Sirkenin Tarihçesi

Milattan önce 3000 yıllarından itibaren sirke üretimine başlanmıştır. Ama endüstriyel üretimi 14. Yüzyılda başlamış ve tamamen evlerimize girmiştir. Aslında işin ilginç yanı salatalarımızda kullandığımız sirke eski çağlarda tıp biliminin ilaç yapımında çare olarak kullandığı bir madde olmuştur. Sirke aynı zamanda asidik içeriğiyle birlikte tam da bir antiseptiktir. Eskiden doğal fermantasyon süreci ile elde edilen sirke aslında gerçekten de tadı ve tüketimi hem yemeklerde ve salatalarda hem de günlük kullanımdaki işleviyle mucizevi bir sıvıdır. Üstelik sirke ve özellikle elma sirkesi kullanıldığında zayıflamaya da yardımcı olur. Ama ne yazık ki günümüzün hızlı hayatında sirkenin doğal fermantasyonu beklenmeden katılan maddelerle çabuk üretilmekte ve bir çoğumuzda genzimizi yakan bir tat bırakmaktadır.

Kimler Elma Sirkesi Diyeti Yapamaz?

Mide ve bağırsak sorunu olan kimseler için sirke diyetlerinin hiçbiri önerilmemektedir. Özellikle sağlığınızı riske atacak hiçbir şeye öncelik vermemelisiniz. Eğer yine de sirke diyetlerini yapmak isterseniz, direkt bardağa koyup tüketmek yerine salata ve yemeklerin içine koyarak tüketmeniz sağlığınız açısından çok daha faydalı olacaktır. Bu sayede hem sirkenin o keskin tat ve kokusundan tiksinmemiş hem de bedeninize zarar vermemiş olacaksınız.

Elma Sirkesi Diyeti Zayıflamak İçin Yeterli Mi?

Öncelikle hiçbir şeyin tek başına mucize yaratmayacağını bilmeniz gerekiyor. Elma sirkesi de içinde bulunan maddeler sayesinde yağ yakımını kolaylaştırıp kolesterol dengenizi düzene soksa da tek başına asla yeterli olmayacaktır. Doğru beslenme ve düzenli egzersizler ile desteklendiğinde ise sonuç sizin için inanılmaz olacak.

Sirke Zayıflatır Mı?

Elma sirkesine ait faydalar oldukça fazla. Sadece yemeklerde kullanılmayan elma sirkesi, aynı zamanda tükettiğiniz sebzelerin mikroplardan arınmasında, saçınızda kullandığınızda çok daha hacimli ve parlak bir hal almasında, yüz toniği olarak, siğil tedavisinde, diş lekelerinin temizliğinde, güneş yanıklarının tedavisinde ve daha birçok alanda kullanılabilir. Elma sürmesinin özellikle bel çevresini daralttığı ve karın yağlarını yaktığı bilinmektedir.

Aradığınız her şeyi ve çok daha fazlasını bulabileceğiniz Kadin.com sitesine mutlaka göz atmalısınız. İhtiyacınız olan tüm bilgilere kolayca erişeceğiniz bu site sayesinde aklınıza takılan sorular kalmayacak, kulaktan dolma cümlelerle yetinmek zorunda kalmayacaksınız. Siz de Kadin.com sitesine girerek uzman görüşlerini okuyup, fikir edinebilirsiniz.

Aldığınız sirkenin yapay değil doğal olduğuna mutlaka dikkat edin. Eğer bir mide rahatsızlığınız yoksa bir bardak ılık suya katacağınız bir tatlı kaşığı elma sirkesi ve bir tatlı kaşığı çiçek balı kilo kaybınıza yardımcı olacaktır.

Bu arada bu karışımı ana öğünlerinizden önce tüketmeniz aynı zamanda gaz şişkinliğinize de iyi gelecektir. Gene de şunu söyleyelim. Eğer sağlıklı beslenmiyorsanız ve egzersiz yapmıyorsanız elma sirkesinin mucize etkisiyle tek başına zayıflamanız mümkün değildir. Yani hiçbir şey yapmadan bir zayıflama etkisi beklemeyin.

Her şeyin başı sağlıklı ve doğal beslenme. Bunun yanında yardımcı olarak yapacağımız diyetlere ve beslenmeye yardımcı etmenler bizim daha rahat kilo vermemize neden olacaktır. Sirke kullanımı ve özellikle elma sirkesi de bunlardan bir tanesidir.

 

No more pages to load

No more pages to load