Kerevizin Sinirler Üzerindeki Mucizevi Etkisi

Sinirlerinizi Kereviz Yiyerek Yatıştırın. Kerevizin sinir sisteminize faydaları nelerdir?

Kereviz çok yararlı bir sebzedir ancak insanlar ya onu çok sever ya da nefret ederler. Kereviz tam anlamıyla bir vitamin deposudur. Faydaları ise saymakla bitmez. Bu faydalarından kuşkusuz en popüleri sinir sitemine iyi gelmesidir. Bizim tavsiyemiz ilaçları unutun ve Kerevizin Sinirler Üzerindeki Mucizevi Etkisi ile tanışın.

Kereviz biraz otsu ve buruk tadı olan bir sebzedir. Kokusu bazılarını rahatsız eder. Özellikle de çocukların çoğu kokusunu ve buruk tadını sevmediklerinden, anneler kerevizi onların sevecekleri bir hale getirmek için pek çok seçenek üretmişlerdir. Mesela pişirerek hazırladığınızda kokusunu minimuma indirebileceğinizi biliyor muydunuz? Ya da rendeleyerek yoğurt eşliğinde tüketildiğinde ne kadar lezzetli hale getirilebileceğini?

Kokusundan faydalanmak isteyenler için de fazlasıyla seçenek bulunuyor. Bir kerevizin kokusu en çok yapraklarını çorbalara veya turşulara ilave ettiğinizde ortaya çıkıyor ve bu koku bazı yemeklere gerçekten çok yakışıyor.
Kereviz aynı zamanda kalorisi çok düşük bir sebze olduğu için diyet yapanların da rahatlıkla tüketebileceği bir sebzedir. Kereviz alırken yaprakların sağlıklı ve körpe olmasına özen gösterilmelidir. Satın aldıktan sonra yıkayarak, plastik torbalar içinde ortalama iki hafta buzdolabında saklanabilir.

Kerevizin Sinirler Üzerindeki Mucizevi EtkisiPeki neden kereviz tüketmeliyiz? Kerevizin bize faydalarını neler?

Günümüzde sayıları hızla artmakta olan tansiyon hastalarına en iyi gelen besinlerden biri kerevizdir. Özellikle kereviz suyu kan basıncını dengeleyerek, tansiyonu düşürmeye yardımcı olur. Kereviz suyu içerek, vücudun kaybettiği suyu geri alıp, vücudunuzun yenilenmesine de yardımcı olabilirsiniz. Ayrıca uykusuzluğa ve strese iyi gelmesi de bilinen en popüler faydalarından.

Yararları:
İdrar söktürücü özelliği vardır. Bu etkisi sayesinde idrar yollarını ve kanı temizler.
İştah açar ve sindirimi kolaylaştırır.
Karaciğerde bulunan şişliği giderir ve temizler.
Böbreklerde oluşan kum ve taşların dökülmesine yardımcı olur.
Şeker, yüksek tansiyon ve romatizma gibi hastalıklara iyi gelir.
Afrodizyak etkisi olduğundan cinsel gücü arttırır.
Sinirleri yatıştırıcı etkisi vardır. Aşırı sinirlilik haline çok iyi gelir.
Gaz söktürücüdür.
Bedeni güçlendiren tonik görevi görür.
Kerevizde, protein, fosfor, demir, potasyum, A vitamini, C vitamini, E Vitamini, kalsiyum bulunur.

Saymakla bitmeyen faydaları ile kereviz altın değeri taşıyor. Öğünlerinize az miktarını bile ekleyerek bu mucize besinden siz de aileniz de gönül rahatlığıyla faydalanabilirsiniz.

 

No more pages to load

No more pages to load