Sıcacık Bir Kış / Trikolar

Sıcacık Bir Kış / Trikolar. 2017 kış triko modası! Trikolar ile ilgili bakım kuralları nelerdir? Trikoları nasıl kombinleyebilirsiniz?

Rengarenk, binbir modeli ve rengi ile triko giymenin tam zamanı. Öyleki her kombini bir stil imzası haline getirmek mümkün. Elbiseden, palto kalınlığında dış giyime ya da incecik triko bluzlara kadar seçin seçin alın. Hazır markalar kış indirimine girmişken dolabınızda mutlaka trikolara yer açın..

Trikolar ile ilgili bakım kurallarını da eklemek istiyorum..

  • Trikolarınızı elde ya da makinada ise narin yıkama programında 30 derecede yıkayın.
  • Trikoları yıkarken yün deterjanı kullanın.

 

Trikolar

 

  • Trikolarınızı santrifuj işlemine maruz bırakmayın.
  • Trikolarınızı temizlerken klor içeren ağırtıcılar kullanmamaya özen gösterin.
  • Trikonuzu direk güneş ışığına maruz bırakmaksızın, sererek kurutun. Asarsanız, şekli bozulacaktır.
  • Trikonun ütülerken parlama yapmaması için, üzerine nemli bir bez koyarak ütüleyin.
  • Trikolarınız tüylendiğinde triko temizleme bıçağı ya da bir tarakla tarayarak temizleyin.
  • Trikolarınızı dolaplarınızda muhafaza ederken, güvelere karşı önlem alın; sedir ağacı, naftalin veya kafirun kullanın.

Elbise, kazak yada etek fark etmez  triko ile yapacağınız kombinlerle fark yaratabilirsiniz..

1-Triko elbiseler özellikle omuz açık , kayık yaka , dar yada farklı model triko ebiseler sadece bu zamanların değil, ilkbahara geçerkende daha ince ceket yada trençkotlarla kullanabilirsiniz.

2-Trikolar, modanın özgür parçalarıdır. Denimlerle,şifonlar, ipekler kısacası her kumaş ile çok da güzel kombinlenir. Bu kişin favorisi tül, şifon ince kumaş büyük beden kalın kazak kombinleriydi tartışmasız.

3-Üst bedeniniz iri ise v yakalı triko kazakları tercih etmelisiniz. Kalın kazak üzeri dar ceketlerden kaçının. Triko kazak tek başına giyilir. Üzerine palto , panço dışında ceket, yelek vb tercih etmemelisiniz.

 

Trikolar

 

4-Triko bakımını özellikle anlattım . Çünkü tüylenmiş, esnemiş, diz yada dirsek izi çıkmış trikolarınızla vedalaşın.

5-Gardolabınızda mutlaka bir triko bluz, ceket takım bulunsun . Klasik bir kurtarıcıdır.

6-Lanvin, Marc Jacobs, Celine, Stella McCartney gibi dünyaca ünlü markalardan tutun diğer daha makul fiyatlı markalara kadar triko kombinler çok beğenildi.Ve bu rahatlık önümüze ki kış da etkisini gösterecek .Şimdiden alın derim.

7- Ve herzamanki gibi triko hayat kurtarır ancak vucut tipinizi dikkate almalısınız .. Basenleriniz geniş ise , yada göbeğiniz varsa triko bir elbise yerine bol triko uzun kazakları tercih etmelisiniz.Bacaklarınız kısa ise trikonun boyunu çok iyi ayarlamalısınız kalem ve bilekte biten bir triko ile etek ve topuklu bir çizme  enfes durabilir.

 

Yelda İpekli

Yelda İpekli

Stratejik pazarlama ve marka yönetim uzmanı.
Hayatın tüm renklerine markacı gözüyle bakış . Stil; bir yaşam tarzının tamamını kapsar diyerek hayata dair yazılarını kadin.com'da paylaşıyor.

No more pages to load

No more pages to load

googletag.pubads().definePassback('/184585439/out_of_page', [1, 1]).display();