Seyahat Tutkunlarının Mutlaka Görmesi Gereken Yerler

Arizona’dan Kanada’ya Peru’dan Yeni Zelanda’ya kadar her yeri gezip görmek, yeni şeyler deneyimlemek istemez misiniz? Birbirinden güzel manzaralar görüp sosyal medyanızda paylaşmak, yepyeni lezzetler tadıp farklı kültürleri öğrenmek seyahat tutkunlarının en büyük isteğidir. O zaman madem bu dünyaya geldiniz, oturmanızın hiçbir anlamı yok. Hadi hemen ajandanızı boşaltın ve biletlerinizi alın, ilk durağımız İrlanda! 

İrlanda Macerasına Hazır Mısınız?

İrlanda görülmesi gereken yerlerin en başında gelmese de popülerlik aramadan kendinizden bir şeyler bulmak ve yeni şeyler deneyimlemek istiyorsanız doğru adreste olduğunuzdan emin olabilirsiniz. Dublin, İrlanda’nın başkenti olduğu gibi göz bebeğidir de. Dublin’e giderek dünyanın her tarafında yapılmaya çalışan İrish Pub’ları görebilir, efsanevi müzikleri ile tempo tutabilir ve kartpostal tadında eşsiz doğa manzaralarına şahitlik edebilirsiniz. Öte yandan Dağ çiçekleri ve kireç taşı manzarasıyla ünlü Burren ile Galway'in büyüleyici sokaklarını keşfetmeyi de unutmayın.

Arizona’nın Heyecan Verici Dokusu

Dünyanın en biyolojik çöllerinden biri olan Sonoran Çölü’nün büyüleyici güzelliği, Amerikan Güneybatı'nın kalbindeki bu destansı yolculuğa çıkmaya ne dersiniz? Açık hava maceraları ile hiç yaşamadığınız anları yaşayacağınızdan eminiz. Salt Nehri'nde rafting ve kayak, çöl boyunca bisiklet keyfi ve Büyük Kanyon'da heyecanlı bir uçuş yapabilirsiniz.

Rioja Şarap Macerası

İspanya'nın muhteşem şarap bölgesinin tadını çıkarmaya ne dersiniz? Bu seyahatinizde Camino de Santiago bölgelerini bisikletle gezebilir, Elciego'daki zihin bükücü mimariyi görebilir ve lezzetli yerel tapasları ile Michelin yıldızlı mutfakların tadını çıkarabilirsiniz. Üstelik bu bölge, güzel butik oteller ve hanlara da ev sahipliği yapıyor.

Peru’da Huzuru Bulun

Eğer doğal güzellikleri keşfedip nefes alabileceğiniz bir yer arayışında iseniz Peru tam size göre! Lima ve Cuzco'nun mutfak ve kültürel zevklerinden, Machu Picchu ve Kutsal Vadi’nin arkeolojik harikalarına uzanan Peru macerası sizi bekliyor. Taş terasları ile tuz havuzlarını keşfetmeyi unutmayın.

Tanzanya’da Safari Deneyimi

Tipik safari deneyiminden çok daha fazla olan ülkenin kuzey kesimindeki bu birinci sınıf güzergah, Serengeti, Ngorongoro Krateri ve sık sık gözden kaçan Tarangire Ulusal Parkı'nda yaban hayatı tanımak için olağanüstü fırsatlar sunuyor. Üstelik yolculuğunuz boyunca, Kuro Tarangire, Ngorongoro Entemanu ve Serengeti Safari Kampı gibi en iyi kamplarda doğayla bağlantı kurabilirsiniz.

Kanada Serüveni

Kentsel gelişmişlik ile açık hava serüveninin mükemmel bir kombinasyon olan Britanya Kolombiyası'nı keşfetmeye ne dersiniz? Kanada’da Howe Sound'un üstündeki muhteşem ormanları ve bozulmamış Joffre Göllerini çevreleyen parkurların yanı sıra Whistler'ın kapsamlı Vadisi Trail Ağı'nı da keşfedebilirsiniz.

Yeni Zelanda’nın Doğal Mucizesi

Ülkenin Güney Adası, bozulmamış gölleri, dağları ve tepeleri ile ünlüdür  ve bu geniş açık alanlar, açık hava meraklılarının gevşemesi için ideal bir yerdir. Bu yolculukta, Christchurch'de başlayıp, TranzAlpine trenine binip, Güney Alpleri'nden muhteşem Batı Sahili'ne gidebilirsiniz.

No more pages to load

No more pages to load