Selülitten Kurtulma Yolları ve Doğal Yöntemler Nelerdir?

Selülitten Kurtulma Yolları? Selulit neden olur, tedavileri nelerdir? Daha güzel bacaklara sahip olmak için öneriler ve ipuçları?

Başta kadınlar olmak üzere çoğu insanın aynalara küsmesine sebep olan selülit nedir? Selülitten Kurtulma Yolları Nelerdir?

Her ne kadar kışın kalın pantolonlarla saklasak da yazın kabus gibi ortaya çıkan portakal kabuğu görüntüsüne sahip yağ birikintisine selülit denir. Tamamıyla kiloyla bağlantılı olduğu söylense de, selülit aslında genetik bir sorundur. Her 10 kadından 9’unda görülebilen selülit, hormonlarınız ve genlerinize bağlı olduğu için bir kere başladı mı tamamen sıfırlamak pek mümkün değildir. Bu yüzden de selülitlerinizi yok etmeye çalışmak yerine rahatsız edici bu görüntünün en aza indirilmesi için çabalamalısınız.

Siz de selülitleriniz için tonlarca kozmetik malzeme alanlardan mısınız? Aslında hiç para harcamadan yada estetik ameliyatlarına gerek kalmadan bu sorunu en aza indirebilirsiniz.

Selülitlerinizden kurtulmanız için sağlıklı beslenme en büyük yardımcınız olmalıdır.

Selülitten Kurtulma Yolları

ZENCEFİL

Zencefilin kan dolaşımına olan yardımı gözden kaçırılamayacak  kadar fazladır. Zencefil, Kan dolaşımınızı arttırarak selülitlerinizin olduğu bölgeyi harekete geçirebilir. Bu yüzden de selülitten kurtulma yolları arasında en çok tercih edilen besinlerdendir. Üstelik yeşil çayınıza bir dilim zencefil attığınızda daha lezzetli olacaktır.

 

DOMATES

Sabahları kahvaltımızda yediğimiz domates miktarını arttırmak Selülitten Kurtulmak için yararlı olacaktır. Çünkü domates, içinde likopen bulunduran mucizevi bir antioksidandır.

Selülitten Kurtulma Yolları

BROKOLİ

 Brokoli, alfa lipoik adında bir asit çeşidi içerir. Bu özelliğiyle kollajen liflerin sertleşmesine engel olur. Ayrıca içerdiği C vitamini ve mineralle de önemli bir antioksidandır.

 

YEŞİL ÇAY

Herhangi bir sağlık sorununuz yoksa günde 3 fincana kadar yeşil çay içmek yağ yakımınızı arttırır.

 

ELMA ŞIRASI SİRKESİ

 Karın ve kalça bölgesindeki su tutulmasına yardımcı olan elma şırası sirkesi, vücudunuz içinde büyük bir detoks kaynağıdır.

Selülitten Kurtulma Yolları

LAHANA

 Toksin atıcı ve ödem söktürücü özelliğe sahip olan lahana sıklıkla tüketilmesi gereken bir besindir.

 

KİŞNİŞ

 Kişniş vücudunuzda bulunan toksinler ve ağır metalleri yani selülitlerinizi bir yerde toplayarak kolayca atılmasını sağlar.

 

SOMON BALIĞI

 Somon balığı sadece selülitler için değil sağlığımız için de haftada 1 kez tüketilmesi gereken önemli bir Omega 3 kaynağıdır. İçinde bulundurduğu yağ asidinin damarları genişletmesiyle dolaşımı arttırır ve selülitlerinizden kurtulmanıza yardımcı olur.

 Selülitten Kurtulma Yolları

MUZ

 Gün içerisinde ara öğün olarak tüketebileceğiniz muz, kan dolaşımına yardımcı olur.

 

KEREVİZ

Kereviz kan damarlarınızın kasılmasını engeller. Bu da kan dolaşımını rahatlatır.

 

Ve geldik en önemlisine; Su! Hayatınız ve selülitleriniz için en büyük yardımcınız. Selülitten Kurtulma Yolları için hem de hayati önem taşıdığı için günde en az 8 bardak su içmek, hem vücudunuzdaki zararlı maddeleri atmanızı sağlar hem de cildinize iyi gelir.

No more pages to load

No more pages to load

googletag.pubads().definePassback('/184585439/out_of_page', [1, 1]).display();