Selülitleri Gizlemek İçin En Etkili Yöntemler Nelerdir?

Selülitleri Gizlemek İçin Yöntemler Nelerdir? Farklı ipuçları ve tüyolarla selulitlerinizin görünümü azaltmanız mümkün!

Yaz aylarının geçmiş olması sizleri rehavete sürüklemesin bayanlar. Göz açıp kapayıncaya kadar gelecek yaz ayları. Geçen seneden bacaklarımızda kalmış olan selülitlerin üzerine bu kış yenileri de eklenirse yazın portakal kabuğundan çoraplar giymiş gibi kumsallarda gezme ihtimalimiz çok yüksek. Durum böyle olunca hazır kış ayları gelmiş, bacaklarımızı pantolonların altına saklamışken her mevsim kullanabileceğiniz tüyolar ile selülitleri gizlemek için yöntemler nelermiş bir araştıralım dedik. Ayrıca selülitlerin sadece yaz aylarında belli olmadığını ince bir tayt ya da pantolon giyildiğinde de hemen portakal kabuğu görüntüsü olarak karşımıza çıktığını artık hepimiz biliyoruz. Selülitleri gizlemek adına neler yapılabilir bir bakalım.

Selulitleri Gizlemek İçin Ufak Tüyolar

Masajı Ertelemeyin

Eğer akşam yemeğinde süper mini eteğiniz ile herkesin başını döndürmek istiyorsanız fakat selülitleriniz bu etkiye izin vermiyorsa yapacağınız şey oldukça basit. 1 gün içinde selülitlerinizden kurtulmanız mümkün olmadığına göre, onarıcı özelliğe sahip bir vücut yağı ile 20 dakika hızlı hareketlerle yaptığınız bir masaj sayesinde selülitlerinizin görünümünü çok büyük bir oranda azaltabileceksiniz.

Selülitleri Gizlemek İçin Yöntemler

Otobronzan İle Selülitleri Ortadan Kaldırın

Özellikle yaz aylarında tercih edebileceğiniz bronzlaştırıcı spreyler ile bir gece öncesinden yapacağınız bir uygulama ile bronz bir tene sahip olurken aynı zamanda selülit görünümünü de yoka yakın bir orana düşürmüş olacaksınız. Özellikle suya dayanıklı ürünleri tercih etmenizi tavsiye ederiz. Böylelikle deniz ya da havuzdan çıkışta selülitlerini açığa çıkartmamış olursunuz.

Salonlarda Yapılan Uygulamalar

Eğer selülitleriniz kendinizin başa çıkamayacağı kadar fazla ise ya da uğraşmak için zamanınız ve gücünüz yoksa salonlarda yapılan uygulamalar sizin için kesinlikle en doğru seçim olacaktır. Termaj ve ulthera işlemleri ile selülitlerinizden birkaç seansta tamamen kurtulmanız mümkün olacaktır. Bunun yanı sıra evde de kullanabileceğiniz selülit kremlerini alarak bu uygulamaların çok daha kısa sürede etki etmesini sağlayabilirsiniz.

Beslenmenize Dikkat Etmelisiniz

Tuz açısından fakir, su açısından zengin besinlerle beslenmeyi adet edinmek yeni selülit oluşumlarını engellerken mevcut selülitlerin de ortadan kalkmasına ortam hazırlayacaktır. Proteinlerin ödem önleyici ve iştah açıcı yapısı düşünüldüğünde bol miktarda tüketmenizde bir zararı olmayacaktır. Eğer alkol ile çok içli dışlı bir yaşam sürüyorsanız maalesef ki o selülitleri vücudunuzdan atmanız imkansıza yakın bir hale dönüşecektir. Alkolün vücutta kanda yağa dönüştüğü düşünüldüğünde sık alkol tüketiminin yüksek oranda selülite sebebiyet vereceğini söylemek yanlış olmayacaktır. Eğer vücudunuzda fazla kilonuz yok ve sadece selülit açısından şikayetçi iseniz normal diyetler sizde hiçbir işe yaramayacaktır. Böyle bir durumda sadece selülit giderici bir tedavi ve diyet uygulamanız sizin için çok daha faydalı olacaktır.

Sporu Hayatınıza Ekleyin

Özellikle uzun yürüyüşler ve merdiven inme çıkma hareketi selülitler için oldukça etkili hareketlerdir. Bütün sporlar kan ve lenf dolaşımını hızlandıracağı için selülit oluşumunu önleyici etkiye sahiptirler.

No more pages to load

No more pages to load

googletag.pubads().definePassback('/184585439/out_of_page', [1, 1]).display();