Seks İçin İdeal Süre Nedir?

Seks İçin İdeal Süre Nedir? Erken Boşalma Nasıl Tedavi Edilir? İdeal Süre Ne Kadar? Erken Boşalmadan Kasıt Nedir? Aşk ve Cinsellik

Yapılan araştırmalara göre erkeklerin çoğu erken boşalma sıkıntısı çekiyor ve sadece 1 dakika sevişebiliyorlar. Kadın için bu durum oldukça can sıkıcı bir hal almaya başlayınca da ilişkilerde sorunlar başlıyor. Peki seks için ideal süre nedir?

Seks İçin İdeal Süre Hakkında Bilinmesi Gerekilenler

En Yaygın Cinsel Sıkıntı

En yaygın cinsel sorun erken boşalma ve ereksiyon sıkıntılarıdır. Erkekler bu durumlardan utandıkları için herhangi bir şekilde tedaviye yanaşmıyorlar. Aslında bu durumun oldukça normal karşılanabilir bir rahatsızlık olduğunu ve medikal anlamda rahatlıkla aşılabileceğini anlatmak gerekiyor. Erkek bu sıkıntısını gidermedikçe kadın da ilişkide sürekli hayal kırıklığına uğruyor. Erkek de bu durumdan utanıyor. Yine doktora gitmeyi reddediyor. Bu da bir kısır döngü oluşturuyor, kimse ilişkisinden memnun kalmıyor.

Erken Boşalmadan Kasıt Nedir?

Sağlıklı ilişki olarak kabul edilen ilişki süresi dört veya beş dakikadır. Erken boşalma denilen durum birleşmenin hemen ardından gerçekleşen boşalmadır.

Seks İçin İdeal Süre Nedir?

Bir kere erkek erken boşalma ile karşılaştığında daha sonra yeniden aynı şeyi yaşayacağının stresini çekebilir ve bu durum da onun erken boşalmasına sebep olabilir. Gün içerisinde yaşanan stresli bir olay veya ereksiyonu etkileyen herhangi bir uyarıcı erken boşalmaya sebep olur. Ancak bu durum sıklaşmaya başladığında doktora görünmeniz gerektiğini unutmamalısınız. Çok nadir de olsa rastlanması garip bir durum değildir.

İdeal Süre Ne Kadar?

Penis, vajina içerisine girdikten sonraki süreci ideal süre olarak hesaplayabiliriz. Bunun dışında kalan öpüşme, ön sevişme gibi durumlar ideal süre içerisine dâhil edilmezse daha iyi olur. Çünkü bunlar partnerlerin zevklerine göre farklı farklı şekillenebilme durumuna sahiplerdir.

Seks İçin İdeal Süre Nedir?

Yine de atlanmaması gereken bir kısımdır. Ancak vajinaya girdikten sonra boşalma anına kadar geçen sürecin dört beş dakika olması ideal süre olarak söylenebilir.

Erken Boşalma Nasıl Tedavi Edilir?

Erken boşalmanın farklı çeşitleri vardır. Hangi durumlarda erken boşalma yaşadığınızı doktorunuza anlattığınızda sizin için gerekli olan tedaviye geçmenizi sağlayacaktır. İlaç tedavisi gibi tedaviler ile erken boşalmayı rahatlıkla yenebilirsiniz.

Erken boşalma sorununu yaşayan erkeklerin çoğu fazla çocuğu olan, gelir seviyesi düşük olan erkekler. Yaşam standartları sebebiyle gelen stres ister istemez erkeğin erken boşalma sorunu ile uğraşmasına sebep olabiliyor.

No more pages to load

No more pages to load

googletag.pubads().definePassback('/184585439/out_of_page', [1, 1]).display();