Seks Hakkında Konuşmanın Önemi

Seks Hakkında Konuşmanın Önemi! Seks Hakkında Tabularınızdan Vazgeçin ve karşınızdakinin beklentlerini, isteklerini anlamak için onunla konuşun

İkili ilişkilerinizde belki de en önemli konudur cinsellik ve seks. Her ne kadar belirli kalıplar çerçevesinde bir tabu olarak görülse de seks partneriniz ile açık açık konuşmanız gereken bir konu bu. Daha da sağlam ve daha sağlıklı bir ilişkiye sahip olmanın yolu tam olarak buradan geçiyor demek kesinlikle doğru olacaktır. Gelin hep birlikte seks hakkında konuşmanın önemi ve konuşmanız gereken en önemli konuları bir bir inceleyelim.

Seks Hakkında Tabularınızdan Vazgeçin

Cinsel yaşam ve seks toplum tarafından konuşulması veya dile getirilmesi oldukça müstehcen bir durum gibi lanse edilmekte maalesef. Oysa insan yaşamında seks oldukça doğal ve önemli bir role sahip. Seksin en temel işlevine bakacak olduğumuz zaman insan yaşamının devamını sağlamak aslında. Tabi ki sadece böyle bir işlevi olduğu için gerçekleştirilen bir fiziksel eylem olmaktan bir hayli uzak bir konu.

Kadın ya da erkek cinsiyet fark etmeksizin her bir insan cinsel hazlar ve ihtiyaçlara sahiptir. Bu ihtiyaç ve arzuların giderilmesi ise oldukça normal bir durum tabi ki. Bu yüzden partnerinizle ya da bir başkası ile seks hakkında konuşmaktan sakın çekinmeyin.

Seks Hakkında Konuşmanın Önemi

Yakınlığınızı Arttırın

Sanılanın aksine cinsellik sadece ve sadece penetrasyondan (penis-vajina ilişkisi) ibaret değil. Pek çok toplumda durum bu şekilde ele alınsa da söz konusu cinsellik olduğu zaman sadece seks kavramı ile sınırlama yapılmaması daha doğrudur.

Partneriniz ile cinsel yaşamınız, arzularınız ve isteklerinize yönelik yapacağınız sohbetler aranızdaki çekim ve yakınlığı daha da arttıracaktır. Sadece yakınlık sağlamakla da kalmayacak aynı zamanda cinsel birlikteliğinizden daha fazla haz almanıza yardımcı olacaktır. Karşınızdaki kişiye nelerden zevk aldığınızı veya nelerden hoşlanmadığınızı belirtmeniz son derece önemli bir konu. Çünkü konuşarak sekse dair aklınızdan geçen her şeyi karşı tarafa iletebilir bu sayede hem siz hem de partneriniz bu ilişkiden daha fazla verim alabilir.

Birlikte Duş Alın

Ne kadar zamandır birlikte olduğunuz bazı durumlarda kendinizi rahatsız hissetmeyecek olmanız demek değil elbette. Bu tür durumlardan kaçınmak için de, daha doğrusu üzerinizdeki rahatsızlığı ya da utangaçlığı atmak için, izleyebileceğiniz çok kolay bir yöntem var: birlikte duş almak. Birlikte alacağınız ılık bir duş üzerinizdeki tüm gerginliği azaltacağı gibi seks öncesinde bedenlerin birbirine alışmasına da yardımcı olacaktır.

Birlikte duş almanın yanı sıra sarılarak uyumak ve aynı odada soyunup giyinerek de partneriniz ile birbirinize karşı olan çekincelerinizin üstesinden gelebilirsiniz.

Seks Sohbetlerinden Çekinmeyin

Seks öncesi ve seks sonrasında yapılan sohbetlerin gücü göz ardı edilemeyecek kadar fazla. Yapılan bazı araştırmalarda partnerleri ile hem seks öncesi hem de seks sonrası seks muhabbeti gerçekleştiren çiftlerin cinsel hayatlarının yapmayanlara oranla çok daha sağlıklı olduğunu gösteriyor.

Sanılanın aksine kadınlar seks sonrası yapılan seks muhabbetlerinde erkeklere nazaran daha başarılı iken erkekler de ise durum tam tersi. Seks sonrası muhabbetlerinden kaçınan erkekler seks öncesi muhabbetlerde kadınlara oranla daha başarılı oluyorlar. Partneriniz ile aranızda bu şekilde bir denge kurabilir ya da birbirinizin bu konudaki eksikliklerini fark edip birbirinizi bu tür muhabbetler için teşvik edebilirsiniz.

Cinsel Sağlığı Göz Ardı Etmeyin

Partneriniz ile cinsel yaşamınızda dikkat etmeniz gereken en önemli şey cinsel sağlığınız. Bu konuda gerekli gördüğünüz zamanlarda birlikte konuşmanız da büyük fayda var.

Ayrıca düzenli olarak belirli aralıklar ile kontrollerde bulunmanız ilerleyen zamanlarda olası problemlerle karşılaşmanızı engelleyecek ve bu sayede cinsel sağlığınızı da kontrol altına alabileceksiniz.

No more pages to load

No more pages to load