Sarı Akıntının Nedenleri

Sarı Akıntının Nedenleri Nelerdir? Sarı Akıntının Doktor Tedavisi Gerektiren Nedenleri , Kadın Sağlığı Hakkında Merak Ettiğiniz Tüm Detaylar yazımızda.

Kadınlarda vajinal akıntı anormal bir durum değildir. Her kadının belirli dönemlerinde vajinal akıntıları olur ve bunu bir hastalık olarak görüp tedavi etmeye çalışmak gerekmez. Tabii ki bu durum akıntının beyaz ya da renksiz olduğu durumlar için geçerlidir. Renksiz ve kokusuz akıntı herhangi bir rahatsızlığın belirtisi değildir. Bunun dışında görülen akıntılar ise genellikle sağlıkta bir bozulmanın habercisidir. Bunun için akıntı renginin takip edilmesi gerekir. Sarı akıntı genellikle vücutta bir takım değişiklikler olduğuna işaret eder. Sarı akıntının nedenleri çok çeşitli olabilir. Bir doktor tarafından kontrol edilmesi ise faydalı olacaktır.

Sarı Akıntının Nedenleri Nelerdir?

Sarı akıntının nedenleri ciddi tıbbi rahatsızlıklar olarak ortaya çıkabilir. Sarı akıntının nedenleri ne ise tedavisi de o şekilde olacaktır. Akıntının nedeni stres, sağlıksız yaşam şekli ya da vücuttaki toksinler olabilir. Eğer durum bu şekilde ise tedavisi de daha kolay olacaktır.

Sarı Akıntının Nedenleri

Bu nedenleri hayatınızdan çıkarıp daha sağlıklı bir yaşam biçimini benimsediğiniz zaman akıntı da kendiliğinden çözüme ulaşır. Ancak çoğu vakada sarı akıntı doktor tedavisi gerektirir.

Sarı Akıntının Doktor Tedavisi Gerektiren Nedenleri

Bu nedenlerin başında cinsel yolla bulaşan hastalıklar gelir. Sarı akıntının nedenleri arasında en yaygın olanlarından biri klamidya ve bel soğukluğu gibi cinsel yolla bulaşan hastalıklardır. Bu hastalıklar korunmasız cinsel ilişkide bulunan kadınların başına gelebilir. Cinsel yolla bulaşan bu hastalıklar kadınlarda sarı akıntıya sebep olabilir. Cinsel yolla bulaşan hastalıklar uzun vadede kanama, ağrı ve doğurganlıkla ilgili sorunlara neden olabileceğinden mutlaka önlem alınması gerekir. Doktorun hastalığa uygun olarak vereceği antibiyotik hastalığı tedavi edecek ve akıntının da sona ermesini sağlayacaktır.

Bakire kadınlarda sarı akıntının nedenleri ise genellikle enfeksiyonla ilintilidir. Vücuttaki enfeksiyon nedeniyle akıntının rengi değişir ve akıntı kötü kokulu bir hale gelir. Bu durumda da doktor tedavisi şarttır. Doktor en yaptığı test sonrasında en sağlıklı teşhisi koyacak ve buna bağlı tedavi yöntemi ile vücuttaki enfeksiyon kısa süre içinde sona erecektir. Vücut sağlığı için bu tedavi son derece önemlidir.

Son derece nadir bir durum olsa da sarı akıntının nedenleri kanser gibi daha ciddi bir sağlık sorununun da işareti olabilir. Rahim ağzının iltihaplanması durumunda sarı vajinal akıntı oluşabilir. Bu akıntıya anormal kanamalar ve ağrılar eşlik eder. Rahim ağzı kanserinde erken teşhis çok önemli olduğundan en kısa zamanda doktora gitmek ve tedavi olmak büyük önem taşır.

No more pages to load

No more pages to load

googletag.pubads().definePassback('/184585439/out_of_page', [1, 1]).display();