Sağlıklı Bir Cilt İçin 5 Adım

Sağlıklı Bir Cilt İçin 5 Adım. Mevsimsel değişimler, stres ve bir çok etken daha cildimizi etkiler. Kolayca uygulayabileceğiniz öneriler yazımızın devamında

Kışa girerken cildimiz, rüzgar, soğuk ve gözenekleri tıkayan kirli şehir havasının etkisi altında kalıyor. Cildimiz tüm bu etkenlerle soluklaşıyor, yumuşaklığını ve pürüzsüzlüğünü kaybediyor. Ama merak etmeyin. Cildinizin güzel ve bakımlı bir kış geçirmesi için bazı tavsiyelerimiz var.  "Sağlıklı bir cilt için 5 adım" önerileriyle siz de yumuşak bir cilt sahibi olabilirsiniz.

Sağlıklı Bir Cilt İçin Öneriler

  • Arınma

Cilt temizliği çok önemlidir. Her gece uyumadan önce makyaj temizlenmeli ve yüz bol su ile yıkanmalı. Aksi taktirde tüm gece boyunca nefes alamayan cilt, her geçen gün biraz daha sağlıksız bir görünüme kavuşur ve erken yaşlanır.

Cilldinizi derinlemesine temizlemek için köpük jel kullanın. Cilt tipinize uygun jeli seçmeyi unutmayın. Yağlı, kuru ve karışık ciltler için farklı seçenekler vardır. Daha az kimyasal içeren meyve asidi özlü kremleri de tercih edebilirsiniz..

Sağlıklı Bir Cilt İçin 5 Adım

  • Pul Pul Dökülme

Meyve asidi özlü peeling kremleri cildin yaşlanmış katmanlarıyla derinlemesine savaşır. İyi bir peeling ürünü seçimi ile cildinizdeki ölü hücrelerin dökülmesine ve yenilerinin oluşmasına yarımcı olabilirsiniz. Dökülen derinin altından daha parlak ve yumuşak bir deri çıkar.

  • Ara Maske

Cilt temizlenip düzenli kullanılan peeling sayesinde nefes almaya başlar. Bu işlemlerden sonra ise ferahlatıcı maskeler kullanabilirsiniz. Su bazlı bir maske peeling işlemi gören cildinizi ferahlatır. Cildinizin durumuna ve cilt tipinize göre seçeceğiniz maske ferahlatıcı etkisinin yanı sıra  cildinizin iyileşme sürecine de katkıda bulunur.

Sağlıklı Bir Cilt İçin 5 Adım

  • Final Dokunuşu: Serum

Cildiniz canlandıktan sonra parlaklığını koruması ve çevredeki olumsuz faktörlerden etkilenmemesi için özen göstermelisiniz. Bu nedenle cildinizi yumuşatan ve rahatlatan serumları kullabilirsiniz.Bu serumlar ağırlıklı olarak bitkilerden üretilmiş ve etkisi kanıtlanmış karışımlardan oluşmaktadır. Serumlar cilde parlaklık katarken yaşlanma karşıtı etkileri ile kırışıkların da açılmasına katkıda bulunur.Eğer güvendiğiniz bir markanın serumunu tercih ederseniz, cildinizin nasıl canlandığını, ne kadar pürüzsüz ve parlak bir görünüme kavuştuğunu sadece bir kaç gün içerisinde fark edebilirsiniz.

Sağlıklı Bir Cilt İçin 5 Adım

  • Gece

Cilt en çok uyku zamanlarımızda nefes alır. Gece uykuları sırasında cildin de dinlenmesi ve gözeneklerinin açık olması şarttır. Bunun için yatma vaktiniz geldiğinde cildinizi rahatlatan bir gece kremi kullanabilirsiniz. Böylece cildiniz gece de onarılmaya ve temizlenmeye devam eder.

Unutmayın, sağlıklı bir cilde sahip olursanız etrafınıza ışık saçarsınız.

No more pages to load

No more pages to load