Adını Belki De Hiç Duymadığınız O Mucizevi Besinler

Hiç Bilmediğiniz Sağlığınıza Faydalı Besinler, Besinlerin Yararları, Deni Yosunu ,Teff, Pu-erh Çayı Ve Faydaları

Meyveler ve bitkiler gibi faydalı besinler  hücrelerimizin yenilenmesini ve dokularımızın onarımını sağlar,büyümemize ve gelişmemize yardım eder. Deri ve göz sağlığımız için önemlidir,diş ve diş eti sağlığımızı korur,hastalıklara karşı direncimizi artırır.

Kalp-damar hastalıklarının ve bazı kanser türlerinin oluşma ihtimalini azaltır,bağırsaklarımızın düzenli çalışmasına yardımcı olur,vücuda zararlı maddelerin vücuttan atılmasına yardımcı olması gibi bir çok faydası bulunmaktadır..Bu kadar fazla yararı bulunan meyve ve sebzelerden ismini belki de hiç bilmediğimiz  ama bizler için oldukça yararlı olanları sizlerle paylaşıyoruz.

1.Celeriac; gürünüşü itibariyle kerevize çok benzemektedir. B6, C ve K vitaminlerini içeren oldukça sağlıklı bir sebze.

Faydalı Besinler

2.Limequat;  görüntüsüyle yeşil limonu andırmaktadır.Lif ve C vitamini açısından oldukça zengin bir meyvedir.

faydalı besinler

3.Noni; pasifik okyanusundaki volkanik mineraller açısından zengin ada topraklarında yetişen tropikal bir meyvedir.Bağışıklık sistemi ,sinir sistemi,dolaşım sistemi üzerinde oldukça etkili faydaları bulunmaktadır.

faydalı besinler

4.Pitaya; Güney Amerika’da ve Asya’da yetişen bir meyvedir.İçerdiği besin ve mineraller ile göz sağlığını korur.C vitami B1,B2,B3 ve demir kasiyum açısından oldukça zengindir.

Faydalı besinler

5.Pluot; Bu meyvenin 20 türü bulunmaktadır.A ve C vitamini açısından oldukça zengin bir meyvedir.

faydalı besinler

6.Pomelo; turunçgiller içinde en büyük meyvelere sahip olan türdür.Pomelo yaprakları hazmı kolaylaştırır, nefesi rahatlatır. Yaprağı ezilerek suyu balla karıştırılıp günde üç kez birer çorba kaşığı yenirse mesane iltihabına iyi gelir.

Faydalı besinler

7.Pu-erh çayı ; dünyanın en değerli çayıdır.Bu bir çin çayıdır. Kilo vermeye yardımcı olur,Vücuttaki glikoz seviyesini normalleştirir.Kandaki şeker ve kolesterol seviyesini düşürür.

Faydalı Besinler

8.Semiz otu; Semizotunun faydaları arasında ilk akla gelen vitamin ve mineral yönünden oldukça zengin bir sebze olması.C ve A vitamini yönünden oldukça zengin bir sebze.

Faydalı Besinler

9.Teff; Demir ve lif açısından zengin tam bir kasiyum deposu.

Faydalı Besinler

10.Wakame; Deniz yosunu dünya geneline bakıldığında ortak olarak en çok tüketilen besin olarak söylenebilir.K vitamini içeriğinin yüksek olması nedeni ile böbrek üstü bezlerinin düzgün çalışmasına yardımcı olur.Bol lif içeren besinlerden bir tanesidir.

Faydalı Besinler