Saçların Hızlı Uzaması İçin Yapılacaklar

Saçların Hızlı Uzaması İçin Yapılacaklar? Saçların Hızlı Uzaması Neye Bağlıdır? Bu Engelleyen Nedenler Nelerdir?

Televizyonlarda gördüğümüz o parlak ve gür saçlar nedense konu bizim saçlarımız olduğunda asla o hale gelmiyor. Özellikle saçlarımızın uzamasını beklemek de tam bir işkence halini alıyor. Eğer saçlarımızı bir depresyon ya da bıkkınlık anında kısa kestirdiysek sonuç çok daha kötü olabiliyor. Kısaca saçlarımız uzamıyor. Biraz uzasa da kırılıyor, soluğu yine kuaförde alıyorsanız diyorsanız size harika haberlerimiz var. Saçların hızlı uzaması için yapılacaklar aslında çok net. Haydi gelin saçlarınız için neler yapılabilirmiş görelim.

Saçların Hızlı Uzaması Neye Bağlıdır? Bu Engelleyen Nedenler Nelerdir?

Saç doğası gereği ayda 0,5 santim ile 2,5 santim arası uzar. Fakat bazı durumlarda saçınızın uzamasını yavaşlatan sebepler mevcuttur. Sık sık saç boyatmak, genetik faktörler, saç kurutma makinesini düzenli olarak kullanmak, dengeli beslenmenin sağlanamadığı durumlarda oluşan vitamin eksikliği ve saçı yıpratan uygulamalar saçınızın sağlıklı bir şekilde uzamasını engelleyen faktörler arasında yer almaktadır.

Saçların Hızlı Uzaması İçin Yapılacaklar

Sağlıklı Saçlar Köklerde Başlar

Saçlarımıza baktığımıza saç uçlarında gördüğümüz kırıklar bize sorunun sadece o kısımda olduğunu düşündürse de aslında durum hiç de öyle değil. Özellikle saç diplerine gereken bakımın yapılmaması, saç derisinin sık sık havalandırılmaması ve saç derisinin temiz tutulmaması gibi nedenlerden ötürü saçınız mat bir görünüme sahip olacak ve dökülme, kepeklenme gibi sorunlarla karşı karşıya kalacaktır.

Doğal Yağları Tercih Edin

Özellikle aktarlardan satılan doğal yağlar saç uzatmak isteyenlerin kurtarıcısı olmuş durumda. İçinde birçok kimyasal ürün bulunan pahalı saç uzatıcı ürünler yerine aktarlardan düşük fiyatlara temin edeceğiniz birkaç doğal yağ ile sizin de parlak, güçlü ve hızlı uzayan saçlarınız olabilir. Yağların kullanımı sırasında dikkat edilmesi gereken en önemli husus bazı yağların başka bir yağ ile inceltilerek kullanılması gerektiği ve yağları saç derimize sürmeden önce elimizle ısıtmamız gerektiğidir.

Saçların Hızlı Uzaması İçin Yapılacaklar

  • 1 çay kaşığı lavanta yağını 2 yemek kaşığı zeytinyağı ile incelterek saç derinize masaj yapabilirsiniz. Böylelikle bu karışım saç derinizi yumuşatmış olacak, aynı zamanda saç tellerinizi nemlendirip, cildi koruyacak ve saç uçlarının kırılmasını engelleyecek.
  • Şampuanınızın içine katacağınız 25 damla çam terebentinin saçlarınızı ne denli hızlı uzattığını gördüğünüzde gözlerinize inanamayacaksınız. Yalnız mümkün olduğunda yıkama esnasında gözlerinize kaçırmaktan kaçının. Çam terebentin oldukça yakıcı bir maddedir. Her yıkamada kullanmanızda bir sakınca yoktur.

Saçların Çabuk Uzamasını Sağlayan Ürünler

B kompleks vitaminleri, A ve C vitaminlerini içeren multivitamin takviyeleri, eczanelerden temin edebileceğiniz kozmetik ürünleri, beta-karoten, ısırgan otu ve keten tohumu yağı da saçların çabuk uzamasını sağlayan ürünler arasında yer almaktadır. Eğer saç diplerinizde gözle görülür bir sorun yaşıyorsanız ve doktor kontrolünde tedavi görüyorsanız mutlaka kullanacağınız her ürünü doktorunuza danışmalısınız.

 

No more pages to load

No more pages to load

googletag.pubads().definePassback('/184585439/out_of_page', [1, 1]).display();