Saçlarda Gökkuşağı Modası

Saçlarda Gökkuşağı Modası, Gökkuşağı Modası Saçların Akımı Nasıl Başladı? Kurumsal Alanda Çalışanlar İçin Gizli Gökkuşağı.

Her sene farklı bir şey moda oluyor. Bu senede saçlarda gökkuşağı modası trend oldu. Görüntüsü oldukça güzel ve farklı ancak kullanımı biraz kısıtlı oluyor. Örneğin kurumsal bir firmada çalışıyorsanız ne kadar isterseniz isteyin bu renk saçlara sahip olmanız pek mümkün değil. Ama senelik tatilinizde saçlarınızı bu renkte yaptırabilirsiniz çok istiyorsanız. Bir hafta sonunda bu saç rengi akacağı için tatiliniz bittiğinde yine kendi saçınıza dönmüş olabilirsiniz

Gökkuşağı Modası Saçların Akımı Nasıl Başladı?

Aslında ilk olarak gri saçlar modası kasıp kavurdu etrafı. Daha sonra ünlü şarkıcılardan bazılarının gökkuşağı renginde saçlar kullanmaya başlamasıyla bir anda her kadının denemek istediği bir saç modeline dönüştü. Ünlülerin kullanıyor olması popüler olması için yetti de arttı tabii ki de.

Örnek modeller arasında o kadar fazla çeşit ve o kadar fazla rengin karışımı var ki arasından hangisini seçip yapacağınız veya yaptıracağınız tamamen sizin seçiminize kalmış. İsterseniz pembe ve mor tonlarıyla mavileri karıştırın. İsterseniz yeşil tonu ile maviden oluşan bir karışım yapın. Bazı modellerde dipten gri gelip altlarda mor, mavi, yeşil gibi renklerde kullanılıyor. Buna gökkuşağı ombresi dersek hatalı bir tanım kullanmamış oluruz sanırım.

Saclarda-Gokkusagi-Modasi

En çok tercih edilen modeller iki farklı renkle oluşturulmuş oluyor. Ancak dediğimiz gibi o kadar farklı seçenek var ki kimsede olmayan bir renk karmaşasını kendiniz bile saçınıza aktarabilirsiniz. Tamamen hayal gücünüzle alakalı bir durumdur bu. Ancak kullanılan boyalar oldukça çabuk aktığı için uzun süreli bir kullanım söz konusu değil. Baştan uyaralım.

Hem boyalı hem rengârenk hem de çabuk alan bir tasarım olduğundan kullanım zorlukları da oldukça fazla. Saç renginize uygun bir şekilde giyinmek bazen sıkıntı olabilir, ancak imkânsız da değildir. Kendi tarzınıza göre seçtiğiniz renklerde biraz kısıtlama yaşayabilirsiniz. Ancak uzun süreli olarak bu saçı kullanmayı düşünüyorsanız dolabınızı size uygun renklere göre düzenlemeniz çok zamanınızı almayacaktır.

Saclarda-Gokkusagi-Modasi

Kıyafeti saça göre uydurma zorluğu dışında saçlarınızın yıpranmasını önlemek için bol bol bakım yapmanız da faydalı olacaktır. Böyle doğal olmayan renklerde genelde bitkisel bazlı boyalar üretilmeye ve kullanılmaya çalışılmaktadır. Ancak ne kadar bitkisel olursa olsun boyaların hepsi saça az da olsa zarar vermektedir. Saçlarınız boyalı olmasa bile sadece güneş gördükleri için dahi yıpranabilirler. Bu nedenle çeşitli yağlarla saçlarımıza bakım yapmaktan kendimizi ihmal etmiyoruz.

Bir diğer sorun ise bu saç renginin çok çabuk akmasıdır. Hoş bu saç aktıkça soluk bile olsa harika bir görüntü veriyor saçlara. Dipleriniz gelmediği sürece rahatça kullanabilirsiniz. Dipleriniz geldiğindeyse özel olarak yeniden saçlarınıza açma işlemi uygulamanız ve en alttaki rengi tutturmanız gerekiyor.

Kurumsal Alanda Çalışanlar İçin Gizli Gökkuşağı

Çalışma ortamında tüm saçınızda bu saç rengini kullanamıyorsanız saçlarınızın en altta kalan kısmına bu saç rengini yaptırabilirsiniz. Böylece iş yerinde üstünü kapatabilirsiniz dışarıda ise saçlarınıza vereceğiniz değişik modeller ile gökkuşağı renginizi ortaya çıkarabilirsiniz.

No more pages to load

No more pages to load

googletag.pubads().definePassback('/184585439/out_of_page', [1, 1]).display();