Saç Yıkarken Dikkat Edilecekler

Saç Yıkarken Dikkat Edilecekler. Saçlarımızı yıkarken doğru ürünleri kullanmak, doğru sıcaklıktaki su ile yıkamak sağlıklı uzamasına sebep olacaktır.

Saç yıkamanın da dikkat edilmesi gereken bir şeyi mi olurmuş demeyin. Elbette olur. Her şeyin bir kuralının ve kaidesinin olduğunu aklımızdan çıkartmamak gerekiyor. Özellikle saçların görüntümüzün en önemli parçası olduğu düşünüldüğünde onlara olması gerektiği gibi davranmanın her açıdan bize fayda sağlayacağının bilincinde olmamız gerekiyor. Saçlarımızı yıkarken doğru ürünleri kullanmak, doğru sıcaklıktaki su ile yıkamak ve doğru dokunuşlarla el sürmek saçlarımızın güçlenmesine ve aynı zamanda sağlıklı uzamasına sebep olacaktır. Saç yıkarken dikkat edilecekler listesini şimdi açıklıyoruz. Eğer uygularsanız asla pişman olamayacaksınız. Buna emin olabilirsiniz.

Saç yıkarken dikkat edilecekler listesi:

Şampuan Kullanımı

Şampuan diyerek geçmemek gerek. Saçınızın cinsine ve saç derinize en uygun şampuanı bulmak bazen senelerinizi alabiliyor. Özellikle eğer saçlarınızda ciddi kırık sorunları varsa mutlaka profesyonel ürünlerden yararlanmanızı tavsiye edebiliriz.

Saç Yıkarken Dikkat Edilecekler

Şampuanınızı ıslak saçınıza masaj yaparak uygulamanız gerekmektedir. Öncelikle saç derisinden başlayan bu masaj, ceviz büyüklüğünde alınan şampuanın saç uçlarına yedirilmesi ile son bulacaktır. Fazla ölçüde şampuan kullanmak daha fazla temizlenmeye yol açmaz, aksine içindeki kimyasalların deriden vücudumuza çok daha fazla akın etmesine sebebiyet verir.

Suyun Isısı Oldukça Önemli

Birçoğumuz sıcak suyun bizi daha iyi temizlediğine hatta ılık ya da soğuk su ile yıkanıldığında temizlenemediğimiz düşüncesine sahibiz. Oysa bu oldukça büyük bir yanlış. Özellikle kaynar suda yıkananlara kötü bir haberimiz var. Maalesef saçlarınız ve vücudunuz kaynar su ile tehlike altında. Yüksek ısıda saç yıkamak saç diplerindeki yağı çözerek dağılmasına sebep olur. Saçlarımızı kuruturken de bu yağ etrafa yayılır ve saçlarımız sağlıklı görünmek şuarada dursun kötü görünüşü ile bizi rahatsız etmeye başlar. Tam da bu sebepten ötürü özellikle saçlarımızı yıkadığımız su sıcaklığı asla ılık derecesini geçmemelidir. Aynı zamanda sıcak su ile yıkanmanın saçlarımızda kepek problemine de yol açtığını belirtmek isteriz.

Saçlarınızı Arkaya Atarak Yıkamayın

Saçlarınızı arkaya atarak yıkamak yerine öne ve yanlara atarak yıkamalısınız. Eğer saçlarınız karışık ve birbirine dolanmış haldeyse önceliğiniz saçlarınızı çözmek olmalı. Saçlarınızı köpükledikten sonra kısa süre içerisinde saçlarınızı bu köpük deryasından arındırmalısınız. Aldığınız şampuanın çok köpürmesi onun kaliteli olduğunun göstergesi değil, aksine içinde fazlaca kimyasal bulunduğunun göstergesidir. Organik şampuanları denediğinizde çok daha az köpürdüklerini fark edeceksiniz.

Saç Yıkarken Dikkat Edilecekler

Saç Kremi Kullanımı

Şampuanın aksine saç kremi sadece saç uçlarınızda kullanmanız gereken bir üründür. Saç kremindeki yüksek Ph dengesi saç derinize değerse istenmeyen sorunlara ve döküntülere yol açabilir. Bu sebeple şampuanı diplerden başlayarak saçınızın her noktasına sürerken, saç kremini ise sadece saç uçlarınıza kullanmalısınız.

 

No more pages to load

No more pages to load

googletag.pubads().definePassback('/184585439/out_of_page', [1, 1]).display();