Saçlarınızı Bitkisel Yollarla Nasıl Uzatabilirsiniz?

Saçlarınızı Bitkisel Yollarla Nasıl Uzatabilirsiniz? Hızlı Saç Uzatma Yolları Nelerdir? Saç Egzaması İçin Bitkisel Çözüm .

Yetersiz beslenme, güneş ışınları, soğuk hava, boya, fön, kalitesiz şampuan kullanımı gibi faktörlere bağlı olarak saçlarınız sağlığını kaybedebilir. Sağlıksız saçların mat bir görünümü vardır, uçları kolayca kırılır, şekil vermek zordur, uzaması ise yavaştır. Saçlarınızın hızlı ve sağlıklı uzaması için 2 ayda bir uç kısımlarından kestirip, yenilenmesini sağlamanız gerekir. Saçlarınıza yeterince bakım yapmadığınız takdirde kuaförlerin en sevdiği “uçlarından aldırmak” durumuyla karşı karşıya kalabilirsiniz. İsteğiniz dışında, saç uçlarındaki kırıkları yok etmek için kestirmek; saçlarınızın uzamasına engeldir.Güzel ve bakımlı görünmeniz için kucak açan doğa; saç uzatan bitkisel çözümler sunuyor.Uygulaması kolay, hızlı ve etkin çözüm sunan bitkisel kür; kısa sürede uzun saçlara kavuşmanıza yardımcı oluyor.

Saç Uzatan Bitkisel Çözümler İçin Öneriler

Malzemeler:

2 yemek kaşığı çam terebentin

200ml bitkisel şampuan

Hazırlanışı ve Uygulanışı:

Çam terebentini şampuana ekleyip iyice karıştırın.

Her saç yıkamada 1 yemek kaşığı kadar bitkisel şampuanı avucunuza alın.

Biraz suyla şampuanı inceltin.

Saç diplerine ve uçlarına masaj yaparak köpürtün.

5 dakika bekleyin.

Ilık suyla saçlarınızı durulayın.

Çam terebentinli şampuanı her gün kullanabilirsiniz.

Hızlı Saç Uzatma Yolları Nelerdir?

Doğal yollarla saçlarınızın uzamasını sağlayabileceğiniz yöntemleri sizin için derledik. Unutmayın, bu yöntemlerin işe yaraması için istikrar şarttır.

Saç uzatan bitkisel çözümler

Öncelikle saç bakım planınıza saç için faydalı olan yağları ekleyin. Jojoba yağı, zeytinyağı ve Hindistan cevizi yağı saç için oldukça faydalıdır. Bu yağlarla hazırlanan maskeler saçlarınızın hızlı uzamasını sağlar ve saçlarınıza sağlık ile parlaklık katar.

Gerçek bir şifa kaynağı olan su, saç sağlığı için de oldukça önemlidir. Günde en az 8 bardak su içerek içten dışa nemlenmiş, yumuşacık ve sağlıklı saçlara sahip olabilirsiniz. Böylelikle saçlarınızı sık sık kestirmeniz gerekmez, uzun ve sağlıklı saçlara sahip olabilirsiniz.

Saç sağlığında beslenme çok önemlidir. Şekerli, tuzlu ve işlenmiş gıdalardan uzak durmalısınız. Protein bakımından zengin gıdaları beslenme diyetinize dahil ederek çabuk uzayan, pırıltılı saçlara sahip olabilirsiniz.

Saçlarınızı taramak, saç derinizdeki kan dolaşımını hızlandırır ve saçlarınızın daha hızlı uzamasını sağlar. Sentetik fırçalar yerine geniş dişli taraklar tercih ederek saçlarınızın kırılmasına engel olabilirsiniz.

Saç kurutma makineleri saçların kırılmasında önemli bir rol oynar. Bu nedenle kurutma makinesi yerine havlu yardımıyla saçlarınızı yıpratmadan kurumanız daha sağlıklı olacaktır. Mutlaka fön makinesi kullanmanız gerekiyorsa soğuk ayarda çalıştırmanız daha faydalıdır.

Vitamin eksiklikleri sağlıksız saçlara neden olur. Önce bir kan tahlili yaptırarak vücudunuzun neye ihtiyacı olduğunu öğrenebilirsiniz. Vitamin katkısı ile saçlarınızın sağlığına katkıda bulunabilir ve daha hızlı uzamalarını sağlayabilirsiniz.

Saç bakım ürünleri seçerken kimyasal içerikli olanlardan uzak durmalısınız. Organik ve bitkisel özlü saç bakım ürünleri tercih ederek uzun ve sağlıklı saçlara kavuşabilirsiniz.

Her gün banyo yapmak saç derimizin nem dengesini bozar. Üstelik kimyasal içerikli şampuanlar da uzun vadede saçlarımızın sağlıksız bir yapıya bürünmesine neden olur. Sağlıklı, uzun ve bakımlı saçlar için haftada 2 ya da 3 kere saçlarımızı yıkamamız gerekmektedir.

Saçlarınızı ıslakken taramayın. Islak saçlar kırılmaya ve yıpranmaya açıktır. Bu yüzden banyodan sonra saçlarınızın hafif nemli bir hale gelmesini bekleyin ve o zaman yıkayın.

Toplu ya da örülü saçla uyumak saçların kırılmasına neden olur. Uyumadan önce saçlarınızı doğal halinde bıraktığınızdan emin olun.

Saç Egzaması İçin Bitkisel Çözüm

Saç egzaması, günümüzün stresli yaşam koşullarında en sık karşılaşılan rahatsızlıklardan biridir. Saç egzaması problemi yaşıyorsanız 1 tutam ısırgan otunu, 9-10 adet karabaş otunu birlikte 5 dakika kadar kaynatın ve saç diplerinize sürdükten sonra durulayın. Uygulamayı karışım sıcakken yapmayın. Bu karışım kısa süre içinde saç egzaması sorununuza son verecektir.

 

 

 

 

No more pages to load

No more pages to load

googletag.pubads().definePassback('/184585439/out_of_page', [1, 1]).display();