Saç Rengi Açma Yöntemleri Nelerdir?

Saç Rengi Açma Yöntemleri Nelerdir? Papatya Suyu İle Saç Nasıl Açılır? C Vitamini İle Saç Açılır Mı? Oksijenle Saç Nasıl Açılır?

Yıllardır, "saçlara zarar vermeden saç rengi nasıl açılır?" Doğal yollarla saç rengi açma yöntemleri nelerdir? soruları her kadının aklını meşgul ediyor. Pek çok kadın sadece kuaförlere güvenemediğinden saç rengini açtırmaya ve yeni bir saç rengi denemeye cesaret edemiyor. Pek çok kadın ise, saçlarını koyu renge boyadığı için açtırmak istediğinde kesinlikle saçlarının yanacağını düşündüğü için açma işlemi yaptırmak istemiyor. Fakat bugün, pek çok farklı alternatif sayesinde saçların zarar görmeden, ya da çok az zarar görerek açma işleminin uygulandığını söyleyebiliriz. Çok koyu saç renklerinde saçlar her zaman zarar görecektir bu nedenle onlar için de normal açıcılardan çok daha az zarar veren yöntemlerin bulunduğunu belirtmekte fayda var.

Saç Rengi Açma Yöntemleri Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Eğer herhangi bir işlem uygulatmadan daha doğal yolları kullanarak saç renginizi açtırmak istiyorsanız, beyaz sabunu kullanabilirsiniz. Duşta, saçlarınızı şampuanlamadan önce bir kere sabun ile saçlarınızı yıkayın ve sonrasında durulayın. Şampuan ve saç kremlerinizi uygulayarak sürece devam edin. Beyaz sabun kullanımının yaklaşık 4. tekrarında saçların ton ton açıldığı rahatlıkla görülebilecektir. Bu yöntem daha çok koyu saç rengine sahip kişiler için uygundur. Açık saç renkli kişilerin saç renklerini ekstra açmayabilir.

Peki doğal yollarla saç açma yöntemleri nelerdir?

Doğal yolla saç açma yöntemleri arasında bir de açıcı spreyler yer almaktadır. Bu spreyler herhangi bir kimyasal içermedikleri gibi sürecin daha anlık olmasını sağlarlar. Örneğin, sprey boya mantığı bu açıcılar içinde geçerlidir; denilebilir. Bu yöntem ise daha çok açık renkli saçlara sahip kişiler için uygundur.

Papatya Suyu İle Saç Nasıl Açılır?

Oldukça sevilen saç açma yöntemlerinden biri de papatya suyudur. Bu yöntem, genellikle yaz aylarında güneş desteği alınarak uygulanır. Yapılışı; bir demet papatyanın su içerisinde kaynatılması ve sonrasında soğutularak saçlara bir sprey şişe yardımı ile sıkılması, dolayısı ile saçların papatya suyu ile tamamen ıslatılmasıdır. Islak saçlar güneş altında 1-2 saat kadar bekletilir ve sonrasında saçlar papatya suyundan arınması için yıkanır. Bu şekilde saç açma yöntemi sadece kişinin kendi saç rengine sahip olduğu zamanlarda geçerlidir. Papatya suyu, boyalı saçların açılmasına yardımcı olmamaktadır. Doğal yollarla evde saç açma yöntemlerinin başında papatya suyu ve oksijenli su gelmektedir.

Peki doğal yollarla saç açma yöntemleri nelerdir?

Oksijenle Saç Nasıl Açılır?

Saç açma yöntemlerinden bir diğeri ise oksijenli sudur. Papatya suyunda olduğu gibi, ıslak saçların güneş altında bekletilerek renginin açılmasını sağlayan yöntemlerden biri de oksijen suyudur. Tek fark, oksijenli su papatya suyu gibi kaynatılmaz direkt olarak bir sprey şişe yardımı ile saçlara uygulanır ve güneş altında 1-2 saat bekletilir. Sonrasında isteğe bağlı olarak duşa girilebilir. Bu yöntem de, papatya suyu yöntemi gibi sadece doğal saç rengine sahip olan kişiler için geçerlidir.

C Vitamini İle Saç Açılır Mı?

Saç açma yöntemleri arasında merak edilen sorulardan biri budur. C vitamini daha çok şampuanların içine enjekte edilerek saçların daha yumuşak olması aşamasında kullanılır. Fakat içeriğinde C vitamini bulunan limon, portakal, mandalina gibi meyvelerin varlığı ve saç açıcı özellikleri dikkate alınırsa, bu vitamin türünün saçları açma konusunda kullanımının olduğu söylenebilir. Yalnız, bu yöntem diğer yöntemlere oranla çok daha az kullanılır ve saç tonunu belli belirsiz şekilde açabilir. Bu nedenle de C vitamini yöntemi yalnızca saç bakımı uygulanırken kullanılır.

No more pages to load

No more pages to load

googletag.pubads().definePassback('/184585439/out_of_page', [1, 1]).display();