Saç Maşası Nasıl Kullanılır

Saç Maşası Nasıl Kullanılır? Saç maşasını kullanacağınız saçınızın mutlaka temiz olması gerekmektedir. Saça zarar vermemek için dikkat edilecekler nelerdir?

Kısa saçın kullanışlı oluşu, uzun saçın da görselliği bizi bizlerden alıyor. Eğer kısa bir saça sahipseniz vaktinizin büyük bir bölümünü başka bir alanda harcayabiliyorsunuz demektir. Özellikle kısa saça sahip kadınlar için düzleştiriciler en büyük kurtarıcılardır. Ama sadece düzleştiriciler ile değil, aynı zamanda saç maşası ile de saça şekil verebilmek kısa ve uzun saçlar için mümkündür. Kısa saçlarda saç maşası kullanımının olmayacağını düşünenler oldukça yanılıyor. Aksine saç maşası kısa saçlarda da güzel ve sakin bir dalga yaratmak için rahatlıkla kullanılabilir.

Saç Maşası Kullanımı

Öncelikle saç maşasını kullanacağınız saçınızın mutlaka temiz olması gerekmektedir. Saçlarınızı yıkadıktan sonra kremlerseniz maşanın saçınıza vereceği zararı oldukça aza indirgemiş olursunuz. Aynı zamanda kirli saça maşa uyguladığınızda da kalıcılığının çok uzun sürmediğini görebilirsiniz. Saç maşasını kullanmadan önce yıkayıp kremlediğiniz saçınızı iyice tarayın. Ardından iyice kurumasını sağlayın. Eğer ıslak saça düzleştirici ya da saç maşası gibi işlemler uygularsanız saçınız çok daha hızlı bir şekilde kırılacaktır. Saç diplerinizi de iyice kuruttuktan sonra elde etmek istediğiniz buklelerin kalınlığına karar vermelisiniz. Eğer ince bukleler istiyorsanız ince uçlu saç maşasını tercih etmeli, kalın buklelere sahip olmak istiyorsanız kalın uçlu saç maşasını tercih etmelisiniz. Saçı tutma şeklinde şekillendireceğinizden genel olarak saçınızı toplamalısınız. Ardından ayırdığınız tutamlara termal sıvı sıkarak sıcaklığın saçınıza zarar vermesini önleyebilirsiniz.

Maşa saç dibine en yakın yerden tutularak saç maşaya sarmaya başlanılır. Bu işlemi saçınızı yakmadan yapmaya özen göstermelisiniz. Eğer maşa yapma esnasında kulağınıza çıtırtı sesleri geliyorsa bu durum saçınızın yandığının göstergesidir. Tüm saça bu işlem yapıldıktan sonra saç diplerinden parmak uçları ile buklelerin dağılması sağlanır.

Saç Maşası Uygulanırken Bilinmesi Gereken Püf Noktaları

  • Maşalama işlemine başlanmadan önce mutlaka termal su sıkılmalı saça.
  • Maşa yaparken eğer tutamlarınızdan bazılarında istediğiniz sonucu alamazsanız, saçınızı tekrar taradıktan sonra aynı işlemi uygulamanız gerekecektir.

Saç Maşası Nasıl Kullanılır

  • Saç diplerinize uyguladığınız saç serumunuzu uçlara da sürmeniz buklelerinize hem ışıltı hem de çok daha iyi bir hava katacaktır.
  • Eğer ince telli saçlara sahipseniz kabarma ve bozulmanın çok daha çabuk gerçekleşeceğini düşünerek sabitleyici sprey sıkmak oldukça yerinde olacaktır.
  • Eğer ortaya çıkmasını istediğiniz görüntü daha doğal bir bukle ise mutlaka kalın maşa tercih etmelisiniz. Eğer elde etmek istediğiniz bukle çok daha sık ve belirgin bukleler ise en ince uçlu saç maşasını tercih ederek hayalinizdeki buklelere kavuşabilirsiniz.
  • Eğer sık ve dar bukleler istiyorsanız maşaya saracağınız saçlarınızı önceden bükmelisiniz. Böylelikle çok daha hacimli saçlara ve buklelere sahip olabilirsiniz.

Saç-Maşası-Nasıl-Kullanılır

  • Maşaya daha yassı bir şekilde saçlarınızı sararsanız saç boyunuzun dalga olmasına rağmen çok kısalmadığını fark edeceksiniz.
  • Eğer ellerinizin yanmasından şikayetçiyseniz bu işlemi gerçekleştirirken mutlaka eldiven kullanmalısınız.
  • Maşa klipsini doğru kullanmaya özen gösterin. Öncelikle maşa klipsini kaldırdıktan sonra saçı demire sarın ve ardından klipsi tekrar kapatın. Böylelikle çok daha düzgün ve modern dalgalar elde edebilirsiniz.

No more pages to load

No more pages to load

googletag.pubads().definePassback('/184585439/out_of_page', [1, 1]).display();