Sevgililer Günü İçin Romantik Film Ve Müzik Önerileri

Sevgililer Günü İçin Romantik Film Ve Müzik Önerileri, 14 Şubat Sevgililer Gününü Aşk Dolu Geceyi Evde Geçireceklere Öneriler

Konu romantizm ve bu romantizmi ortaya koyma şekli olduğunda herkesin izlediği yol farklıdır. Kimisi için lüks bir mekanda güzel bir akşam yemeği aşkın göstergesinde sayılırken kimileri için ise evde birlikte yapılan bir yemek ve ardından romantik bir müzik ile dans en güzel kutlama şeklidir. Bu aşk dolu geceyi ev ortamında sevgilisi ile birlikte geçirmek isteyen aşıklar için en büyük zorluklardan biri de film ve müzik seçimi olacaktır. O halde gelin bu muhteşem aşk dolu gece için yılların tüketemediği  romantik film ve müzik  önerileri nelermiş görelim. İçlerinden size hitap edecek ve daha önce hiç izleyip dinlemediğiniz bir film yada bir müzik mutlaka çıkacaktır.

Sevgililer Gününde İzleyebileceğiniz Romantik Film Önerileri

My Sassy Girl (Hırçın Sevgilim)

2001 yapımı olan bu muhteşem romantik film, aşkı doludizgin yaşayan ve bazen de duygusallığın sınırlarını zorlayan bir çiftin hikâyesini anlatıyor.

The Lobster

2015 yapımı, Cannes Film Festivalinde jüri özel ödülü alan bu film konusu ile de oldukça dikkat çekici. İlişkisi olmayan insanların cezalandırıldığı bir distopya öyküsünü konu ediniyor. Bir otele yerleştirilen yalnız insanlar, 45 gün sonunda kendileri ile eşleşen kişiyle bir ilişkiye başlamak zorunda kalıyorlar. Eğer ilişkilerinde mutlu olamazlarsa ölüm cezası yakalarına yapışıyor. Sevgilinizin elini sımsıkı tutarak izleyeceğiniz bir film olabilir.

Film ve Müzik Önerileri

Love

2015 yapımı bu romantik film sınırları zorlayan bir aşk üçgeni ve bir aşkın en takıntılı haline yer veriyor. Cinsel öğelere de bu filmde sıkça yer verildiğinin altını çizmeliyiz.

Dil Chata Hai

Bollywood filmleri denildiğinde hepimizin yüzünde mutlaka bir tebessüm oluşur. Eğer henüz Bollywood filmleri ile tanışmadıysanız bu sevgililer gününde bu talihsizliğinizi sona erdirebilirsiniz. Filmin konusu ise aşkla hiç ilgisi olmayan üç arkadaşın kaderin cilvesi sonucu karşılaşması ve bununla birlikte gelişen olaylar.

Paper Town (Kağıttan Kentler)

2015 yapımı olan bu film konusunu aynı sokakta yaşayan ve çocukluklarını birlikte geçiren iki arkadaştan alıyor. Çocukluk dönemlerinde oldukça sıkı olan arkadaşlıkları gün geçtikçe araya giren mesafelere maruz kalır. Bir gece birlikte gittikleri eğlencenin sonunda biri ortadan kaybolur.

Film ve Müzik Önerileri

Aşk Tesadüfleri Sever

Dönemin en iyi Türk yapımı filmlerinden olan ve iyi bir gişe başarısı yakalayan filmde oldukça duygusal bir aşk öyküsüne yer verilmiş. Sevgililer gününde mutlaka izlenmesini tavsiye ettiğimiz bu film için mendillerinizi filmden önce mutlaka yanınızda hazır bulundurun.

Cesaretin Var Mı Aşka?

Aşk belki de bir oyundan ibarettir. Tüm filmi soluksuz izleyeceğinizin garantisini şimdiden size veriyoruz. Özellikle hem eğlence hem de romantizm içeren bir film istiyorsanız bu film tam size göre olacaktır.

Film ve Müzik Önerileri

P.S I Love You (Not: Seni Seviyorum)

Gerçek aşk bir ölümle sonlanabilir mi? Bu sorunun cevabını filmi izlerken bulabilirsiniz. Gelmiş geçmiş en iyi aşk filmleri arasında yer alan bu muhteşem filmi henüz izlemediyseniz sevgililer günü bunun için en doğru zaman olacaktır.

Sevgililer Gününe Özel Romantik Müzik Önerileri

Tepenizde parlayan beyaz ışık açıkken elbette ne dinlerseniz dinleyin sizin için özel olmayacaktır. Mevcut ortamınızdaki ışığın rengini mutlaka loş bir kıvama getirmelisiniz. Ayrıca mum ışığını da tercih edebilirsiniz. Romantizm anlayışınızı siz belirleyin.

Evde Dans Etmeyi İhmal Etmeyin

Evde romantik bir yemeğin sevginizi ifade etmekte yeterli olduğunu düşünebilirsiniz oysa yakın temas bir dans ile sevginizi çok daha net bir şekilde ortaya koymanız mümkün olacaktır. Dans müziği seçerken hareketli olmamasına ve sözlerinin kötü olmamasına özen göstermelisiniz neticede bu özel bir gün hüzün değil aşk dolu dakikalar yaşanmalı.

Film ve Müzik Önerileri

Eğer özel bir şarkınız varsa ritmi nasıl olursa olsun onu da listeye eklemeyi sakın unutmayın. Sizi ilişkinizin başına götürecek her türlü ayrıntıya dikkat edin.

Sevgililer Gününde Sofranıza Ve Aşkınıza Eşlik Edebilecek Romantik Müzikler

 • She- Elvis Costello
 • Bleeding Love- Leona Levis
 • Love Me Tender- Elvis Presley
 • Wonderful Tonight- Eric Clapton
 • Make You Feel My Love- Adele
 • I Will Always Love You- Whitney Houston
 • Vision Of Love- Mariah Carey
 • Un Break My Heart- Toni Braxton
 • Let Her Go- Passenger
 • Sexual Healing- Marvin Gaye
 • I Say A Little Prayer- Aretha Franklin gelmiş geçmiş en iyi aşk şarkılarından sayılabilir.
 • Heroes- David Bowie “ ben kral, sen kraliçe. Bir günlüğüne kahraman olur hepsini yeneriz.”
 • Pişmaniye- Kalben “ ben seni evcilleştirmek için sevmedim” ne güzel söz öyle değil mi?

Seçeceğiniz şarkı her ne olursa olsun burada önemli olan sevgilinizle özel bir an paylaşmanız olacaktır. Mutluluğun hemen hemen birçok şey ile ilgisi var evet ama muhteşem bir yemek eşliğinde dans ve aşık olduğunuz insan ile geçirilen saatler mutluluğun bizim için tam olarak tanımı.