Reiki İle Hastalıkların Tedavisi Mümkün Mü?

Reiki İle Hastalıkların Tedavisi Mümkün Mü? Reiki Nedir? Reiki Seviyeleri, Reiki Tedavisi, Reiki Nasıl Yapılır? Reiki Ne İle Yarar.

Kişisel Gelişim konularında veya şifa dağıtan yöntemler arasında mutlaka Reiki lafını duymuşsunuzdur. Peki reiki nedir, nereden çıkmıştır? Gerçekten işe yarıyor mu? Merak edenler için araştırdık. Reiki ile ilgili bilgileri yazımızda bulabilirsiniz.

Reiki Ne Anlama Gelir?

Reiki kelimesinin ne anlama geldiğine bakacak olursak yaşam gücü enerjisi anlamına geldiğini görüyoruz. Bizim kulağımıza yeni gelmiş olsa da geçtiğimiz yüzyılda Mika Usui adında bir Japon tarafından bulunmuştur. Bir görüşe göre Mika Usui yaptığı meditasyon sırasında gelen ilham ile bu tedavi yöntemi geliştirmiştir. Bir başka görüşe göre kendi manastırı dışında bir manastırdan bunu öğrendiğidir. Aslında nereden öğrendiği çok da önemli değil, gerçekten işe yarayıp yaramıyor olması bizleri daha çok ilgilendiriyor.

Bilimsel Olarak Araştırılıyor

Bilimsel olarak yapılan araştırmalarda reikinin ellerin deri direnci üzerinde yapılmış olduğu görülüyor. Ellerin hemen altında oluşan bir alan ile enerji çağrılmış oluyor. Yapılan klinik araştırmalarında görülüyor ki reiki çağırıldığı anda el derisi altında ani bir deri direnci farklılığı oluşuyor. Aslında tüm kültürlere bakıldığında eski şaman inanışlarının bulunduğunu görürüz. Reiki de bu şaman inanışlarını baz alarak gelişen bir enerji çağırışı diyebiliriz.

Peki, Reiki Ne İşe Yarar?

İster bedensel ister ruhsal hiç fark etmeden size her türlü sorununuzda kullanabileceğiniz bir enerji verir. Hepsinde de ayrı ayrı etkili olmaktadır. Kaptığımız herhangi bir hastalıkta bile doğru enerji ile üstesinden çok daha rahat gelebiliriz.Bu mantık üzerinden psikolojik veya bedensel olarak herhangi bir rahatsızlığın üstesinden sahip olduğumuz enerjiyi kullanarak gelebileceğimizi düşünüyor.

Bu tedavi  tabii ki bir kurtarıcı değil. Ancak iyileşme kapasitenizi arttıran bir enerji oluşumudur. Çoğu hastalıkta ufak seanslar uygulanabilmektedir. En çok kullanılan hastalık ise kanserdir. Kanser kişileri hem psikolojik hem de duygusal olarak oldukça fazla yorar.

Reiki Nasıl Yapılır?

Reiki başımızdan gelir ve elimizi koyduğumuz yerden çıkar. Aslında içimizde saklı olan enerjiyi sorunları halledebilmek için çağırırız.

Reiki İle Hastalıkların Tedavisi Mümkün Mü

Bedenimiz zaten bizim farkında olmadığımız bir iyileştirme zekâsına sahiptir. Reiki ile bunu hatırlarız ve enerjimizi yönlendirebiliriz. Bedenin bu zekâsı uyarıldığında iyi hissetmek için ne yapılması gerektiğini bedene hatırlatır. Beden ve zihin de sorunun üstesinden gelebilmek için çabalamaya başlar.

Bu tedavi yöntemi yapılmaya başladığında beden olarak değil bir bütün olarak iyileşmeye başlarsınız. Zihniniz, bedeniniz ve enerjiniz bir bütün halinde çalışmaya başlar. Enerjinin içinize aktığını hissedersiniz.

Reiki Tedavisi

Bu tedavi yönteminin öğrenmek çok kolaydır. Uygulanacak kişinin istediğiniz veya onun istediği bir yerine ellerinizi koymanız gerekmektedir. Ancak genel olarak yüzden başlanması tavsiye edilir.Bu enerjinin aktarılacağı kişinin yatıyor olması da enerji akışının daha kolay yapılmasını sağlayacaktır.  5-10 dakikalık bir süre boyunca eller yüzde tutulur. En başta alına verilen enerji daha sonra şakaklara kaydırılır. Her defasında enerji aktarılan bölgede 5-10 dakika kadar beklenir. Enerjinin aktarıldığı bölgelerde hastalık varsa çok daha uzun süreler eller bu noktalarda tutulabilir.

Reiki İle Hastalıkların Tedavisi Mümkün Mü

Baş bittikten sonra sıra boyna gelir. Boyunda elleri fazla bastırmamak gerekir. Daha sonra omuzlara, göğse, bedenin önüne ve arkasına enerji verilir. Kulakları es geçmemek de çok önemlidir. Ayakaltı da oldukça önemli enerji noktalarındandır. İstediğiniz her yerde ve her an bu tedavi yöntemini uygulayabilirsiniz. Şifa alacak ve şifa verecek kişinin rahat olması yeterlidir.

Reiki Seviyeleri

Reikiye ilk olarak kendi üzerinizde deneyerek başlayabilirsiniz. Bitkilere, hayvanlara şifa enerjiniz ile yardımcı olabilirsiniz. Daha sonraki aşamada uzaktan enerji vermeye başlayabilirsiniz. İlk aşama daha çok bedensel aktivitelerde etkili olmaktadır. İkinci aşamada zihinsel olarak kişiye enerji verebilirsiniz. Zihninin içerisine yararlı telkinlerde bulunabilirsiniz. Üçüncü ve en güçlü olan aşamada bir insana yüksek derecede şifa verebilirsiniz. Son olarak da bir şifa öğretmeni olarak başkalarının da bu enerjiyi kullanmalarını sağlayabilirsiniz.

No more pages to load

No more pages to load

googletag.pubads().definePassback('/184585439/out_of_page', [1, 1]).display();