Ramazan 'da Spor Yapmak Kilo Artışını Önlüyor

Ramazanda kilo artışlarına dikkat! İşte kilonuzu kontrol altında tutmak için harika spor çeşitleri!

Spor hayatımızın her alanında büyük bir öneme sahiptir. İster sağlıklı yaşam önceliğiniz ister fazla kilolardan kurtulmanız için olsun spor her iki amaç için de olmazsa olmaz bir kural. Ramazan ayına girmiş olmakla birlikte çoğu kişi beslenme düzeninde değişiklik yaptığı için kilo artışı yaşıyor. Böyle bir durumda yapılacaklar belli. Ramazan boyunca sağlıklı ve dengeli beslenmeye özen gösterip Ramazan'da spor yapmayı  ihmal etmeyerek hem kilo alımını hem de hazımsızlık sorununu önlemek mümkün hale geliyor. Ramazanı yaz aylarında yaşıyor olmamız spor yapmak için de gerekli kolaylığı bizlere sunuyor. İşte oruç tutarken gün içerisinde yapabileceğiniz spor aktiviteleri!

Ramazan’da Spor Nasıl Yapılır?

Yürüyüşlere Öncelik Verin

Ramazan ayı boyunca spor yaparken dikkat edilmesi gereken en önemli husus spor yapılacak saatlerin doğru şekilde belirlenmesidir. İftar saatine 1 saat kala spor yapmak bedeniniz için en uygun zaman olacaktır. Eğer eliniz kolunuz kalkmıyor ise yemekten hemen sonra değil mümkünse 11 gibi spor yapmaya başlamalısınız. Ramazan ayında en çok tercih edilen spor ise elbette yürüyüş olacaktır. Özellikle akşam saatleri sevgiliniz ya da eşiniz ile birlikte yapacağınız uzun yürüyüşler hem güzel havayı değerlendirmek hem de yediklerinizi eritip hazımsızlık sorununuzu ortadan kaldırmak için yeterli olacak.

Aletli Egzersizler Tercih Edin

Ramazanda Spor Yapmak Kilo Artışını Önlüyor,

Aletli egzersiz dediğimize bakmayın. Elbette yüklü kilolar ile saatlerce çalıştığınız bir programdan bahsetmiyoruz. Aksine düşük kilolar ile kendinizi çok yormadan en fazla 1 saat kadar yapacağınız egzersizler hem kas kaybınızı önlemeye yardımcı olacak hem de vücudun ihtiyacı olan hareketleri ona vermenizi sağlayacaktır. Ancak bunu yaparken iftarda protein içeren gıdalar tükettiğinize de emin olun ve vücudun ihtiyacı olan günlük 2,5 suyu bol bol tüketin.

Evde Dans Edin

Son dönemim modası haline gelen dans ile kilo verme artık birçok kadının tercihi haline geldi. Özellikle spor salonlarına yüklü paralar yatırmadan da sağlıklı bir vücuda sahip olunabileceğinin farkında olan kişiler evde internet üzerinden bulunabilen egzersiz ya da dans videolarını izleyerek kilo vermeyi deniyor. Yine bu hareket saatleri içinde yemekten 1 saat kadar öncesini ayırmanız önemli olacaktır. Tok karnına hemen spor yapmak vücudunuzu fazla miktarda yoracağından iftardan veya sahurdan 1 saat önce ya da yaklaşık olarak 2 saat sonrası vücudunuzun spor için en uygun zaman dilimini oluşturur. Açacağınız video ile hareketleri bire bir uygulayarak düzenli egzersizlerini gerçekleştirmiş olacaksınız. Burada da önemli olan şey bunun düzenli bir şekilde yapılması olmalıdır. Vücudunuzu spora alıştırdıktan sonra sporu bırakmanız uzun vadede istenmeyen sonuçlara neden olabilir.

Yürüyüş Bandı

Ramazanda Spor Yapmak Kilo Artışını Önlüyor,

Eğer dışarı çıkıp yürüyüş yapmak bir seçeneğiniz yok ise eve alacağınız yürüyüş bandı ile bu sorunu ortadan kaldırabilirsiniz. Gün boyunca düzenli olarak gerçekleştireceğiniz 1 saatlik yürüyüş ile hem vücudunuzun hem de ruhunuzun ihtiyaç duyduğu huzuru sağlamış olacaksınız.

Eğer bunca seçenek arasından hala hiçbirinin size uygun olmadığını düşünüyorsanız ne yazık ki yağlar yavaş yavaş vücudunuzu ele geçirmeye başlayacak ve yağ yakımı adeta bir hayal olacak, bizden söylemesi.

No more pages to load

No more pages to load

googletag.pubads().definePassback('/184585439/out_of_page', [1, 1]).display();