Ramazan Bayramı İçin Tatil Önerileri

Tüm yıl boyunca tatil özlemi çekenlerin hevesle beklediği Ramazan Bayramı başlıyor!

Ramazan Bayramı arefesi bu sene 14 Haziran. Tüm yıl boyunca tatil olanağı bulunmayanlar için oldukça büyük bir fırsat ise kapıda. Arefesi Perşembe gününe, 1.günü ise Cuma gününe denk gelen Ramazan Bayramını eğer iş ve şehir hayatının stresinden biraz uzaklaşmak için kullanacaksanız sizin için tatil önerilerine yer verdiğimiz bu rehberimize bir göz atın.

Ramazan Bayramı İçin Tatil Önerileri,

Yurtiçi Tatil Rotaları

İstanbul

Bayram tatilinde tercih edebileceğiniz yerlerden ilk değindiğimiz İstanbul. Evet, yanlış duymadınız İstanbul. Genelde İstanbullular buldukları her fırsatta İstanbul’dan uzaklaşıp yazlıklarına veyahut tatil beldelerine akın ettiklerinden dolayı İstanbul biraz daha sakinleşiyor. Bu da şehrin güzelliklerini daha rahat bir şekilde görebilme imkânı veriyor. İster Adalar turlarını isterseniz de kültür sanat aktivitelerini tercih edebilirsiniz. Üstelik İstanbulda yaşıyorsanız hava yolları, uçak saatleri veya kalabalık havaalanları derdine girmeden keyifli bir ara verebilirsiniz. 

Ankara

Bu rehberimizde tatil beldelerinden ziyade büyük şehirlere yer vereceğiz desek daha doğru olurdu sanırız. O yüzden ikinci önerimiz olarak başkent Ankara’ya yer vermemiz sizi pek şaşırtmasın. Başkent olmasının yanı sıra Ankara başta ulu önder yüce önder Mustafa Kemal Atatürk’ün anıt mezarı Anıtkabir başta olmak üzere pek çok müze ve tarihi sergi alanı barındırıyor. Müzelerinin yanı sıra aynı zamanda doğal parkları ile de dikkatleri kendine çeken Ankara, hafta sonu dolup taşan Kuğulu Parkı ve Atatürk Orman Çiftliği ile kendine hayran bırakıyor.

Ramazan Bayramı İçin Tatil Önerileri,

İzmir

Ege’nin incisi İzmir. İzmir denildiğinde tatil olarak en ünlü ilçeleri Çeşme ve Alaçatı akıllara geliyor. Lakin biraz daha uygun fiyatlar ve tenha yerler arayışı içindeyseniz o zaman Foça tam size göre. Adnan Menderes Havaalanı’ndan Hatundere istikametine doğru ilerleyeceğiniz yol ile Eski Foça’ya keyifli bir yolculuğun ardından ulaşacaksınız. Tertemiz denizi, nezih butik otelleri ile Ramazan Bayramı’nda deniz ve güneşin keyfini Foça’da çıkaracaksınız. Ancak bayram arifesi reervasyonunuzu yaptırmayı unutmayın. 

Antalya

Ege’nin incisine yer vermişken Akdeniz’in incisi Antalya’ya listemizde yer vermemek olmaz. Turist çeşitliliği bakımından Türkiye’de başı çeken Antalya, gerek dünya standartlarındaki 6-7 yıldızlı otelleri ile gerek bütçenize uygun butik otelleri ile tatilini denizden yana kullananlar için oldukça iyi bir tercih. Hem şehir merkezi hem de tatil beldelerinde istediğiniz tarzda otellere rastlamanız mümkün. Tek sorun havanın biraz fazla sıcak olması ve bayram arifesi tüm yerlerin dolması o kadar. Belek otelleri ve Side otelleri Ramazan ayı boyunca rezervasyonları almaktadır. 

Tüm bu şehirlerin yanı sıra ramazan bayramı boyunca kapadokya turları ile karadeniz turlarına katılabilir, Alanya, Marmaris ve Didim otellerinde yerinizi ayırtabilirsiniz. 

Yurtdışı Tatil Rotaları

Pasaport ve vize derdi olmadan yurtdışında tatil yapmak sizin için neredeyse bir hayal mi? hiç sanmıyoruz. Sadece Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığınızı kanıtlayan nüfus cüzdanı gibi bir belge ile vizesiz turlar olan yavru vatan Kıbrıs’ta bayram tatilinizi dilediğiniz gibi geçirebilirsiniz. Eşsiz koyları, restoranları, tarihi sokakları ve eşsiz denizi ile Kıbrıs size unutulmaz bir bayram tatili yaşattıracak. Kıbrıs'ın yanı sıra Balkan turları da size eşsiz bir deneyim katabilir. 

No more pages to load

No more pages to load