Pratik Saç Bakım Önerileri

Pratik Saç Bakım Önerileri? Evinizde hazırlayabileceğiniz, sağlıklı saçlara kavuşmanızı sağlayacak pratik saç bakım önerileri?

Saçlarımızın en mükemmel aksesuarımız olduğu düşünüldüğünde onlara uygulayacağımız bakım da bir o kadar önem kazanıyor. Bakımsız saçların hiçbir oranda güzel durmayacağı aksine en şık hallerimizde dahi hem şekillendirme öncesi hem de sonrasında duruşunda meydana gelen o çirkin görüntünün bizi şıklık tahtından indireceğinin hepimiz farkındayız. Kimimiz bu farkındalıkla ilgili olarak sürekli olarak soluğu kuaförde alırken kimimiz ise evde uyguladığı saç bakım kürleri ile istenilen görüntüye sahip olmaya çabalıyor. Eğer kuaförlerdeki yüksek fiyatlar size pek uygun değilse ve siz daha ziyade doğal malzemeler ile yapacağınız ürünleri tercih ediyorsanız, yazımızı okuyarak evde kendi saç bakımınız kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Malzeme konusunda aklınıza takılacak bir şey olması da söz konusu değil üstelik. Tamamen evde bulunan malzemeler ile yapacağınız pratik saç bakım önerileri ile hem saçınızın çok daha hızlı uzamasını sağlayacak hem de çok daha hacimli ve güzel saçlara sahip olacaksınız.

İşte Evde Kolayca Hazırlayabileceğiniz Pratik Saç Bakım Önerileri

Saçları Parlatmak İçin

Hepimiz evimizde şampuan ve saç kremlerinden bir ordu ile yaşıyoruz. Hâlbuki doğal çözümler ile kimyasal ürünlerin yarattığı etkileri yaratmak mümkün. Saç kremi saçlarımız için olmazsa olmaz bir özellikte olsa da her gün dolabımızdan eksik olmayan süt de aynı etkiyi gösteriyor. Saçınızı yıkadıktan hemen sonra nemli olan saçlarınıza süt sürerek 20 dakika bekletip duruladığınız takdirde saçınıza doğal bir maske uygulayarak hem saçınızın nem dengesini sağlamış hem de yumuşacık olmasına imkân vermiş oluyorsunuz.

Pratik Saç Bakım Önerileri

Saçınızdaki İstenmeyen Kokulara Son

Saçlarınızda gün içinde biriken istenmeyen kokular keyfinizi kaçırabilir. Böyle bir durumda ise yapmanız gereken şey oldukça basit. Bir fincan domates suyuna bir kaşık su ekleyerek nemli saçınıza uyguladığınızda istenmeyen kokulara veda ettiğinizi göreceksiniz.

Limon İle Gelen Mucize

Saçlarınızdaki her türlü kalıntıyı yok eden limon ile hem daha temiz hem de daha parlak saçlara ulaşmanız mümkün. Bir limonun suyunu sıkıp su ile karıştırarak saçınıza sürün 15 dakika beklettikten sonra saçlarınızı durulayın. Düzenli bir kullanım sayesinde farkı siz de hemen siz de hemen hissedeceksiniz.

  • Saçınıza her ürünü kullanmak yerine tek bir ürün kullanarak saçınızı ağırlaştırmadan bakımınızı yapabilirsiniz.
  • Saçlarınızı uçlardan başlayarak taramalısınız böylelikle saçınızın kırılma olasılığını azaltmış olursunuz.
  • Duş aldıktan sonra mutlak suretle saçınızı toplamayın ve saç kurutma makinesi ile uzaktan saçınızı kurutmaya özen gösterin
  • Devamlı suretle aynı şampuanı kullanmak yerine 6 ayda bir şampuan değiştirmek saçınızım hem matlaşmasını hem de dökülmesini önlemede yardımcı olacaktır.
  • Saçlarınızda elektriklenme gibi bir sorun yaşıyorsanız sadece saç uçlarınıza durulanmayan bakım kremleri gibi yatıştırıcı ürünler kullanabilirsiniz. Bunu tercih ederken de mümkünse argan yağı gibi doğal ürünler olmasına özen göstermeniz sizin için faydalı olacaktır.
  • Saç köpüğü ve jöle gibi ürünleri kullandığınızda akşam yatmadan önce kesinlikle duş almalı, bu maddeleri saçınızdan akıtmalısınız böylelikle saçınızın kırılma olasılığını ortadan kaldırmış olacaksınız.

No more pages to load

No more pages to load

googletag.pubads().definePassback('/184585439/out_of_page', [1, 1]).display();