Pratik Makyaj Nasıl Yapılır?

Pratik Makyaj Nasıl Yapılır? Günlük hayatınızda bakımlı görünmeniz için kolayca yapabileceğiniz pratik makyaj hileleri !

Makyaj yaparken saatler geçirenlerden misiniz? Pratik makyaj yapıp, kolayca evden çıkmak istiyor ama bir türlü başaramıyorsanız sizin için hazırladığımız bu rehberi oldukça beğeneceksiniz.

İyi bir makyaj yapmak için saatlerinizi harcamaya gerek yok. Önemli olan hangi ürünü, neyi nasıl kullanacağınızı bilmeniz. İşin özünde birkaç makyaj sırrı ile istediğiniz görüntüyü elde edebilirsiniz. Özellikle, gündelik kullanımdan ziyade, çalışan kadınlar için sabah uyanıp makyaj yapmak büyük dert. Bu yüzden de bazı ipuçlarını bilip uygulamak hem zamandan kazandırır hem de makyaj stresinden uzak tutar.

Peki, pratik makyaj nasıl yapılır? Pratik bir makyaj uygulamasında nelere dikkat edilmeli? Gelin hep beraber inceleyelim.

Pratik Makyaj İçin İpuçlarımız

Pürüzsüz Ten

Kim pürüzsüz bir tene sahip olmak istemez ki? Birkaç ipucu ile teninizde istediğiniz pürüzsüzlüğe erişmeniz oldukça kolay. İlk olarak işe teninize uygun tonda fondöten ve pudra seçimi ile başlayın. Pürüzsüzlükten kasıt sadece cildinizdeki lekelerin veya sivilcelerin gözükmemesi demek değil. Pudra ve fondöten tonunuzu çenenizde deneyerek en doğru şekilde seçebilirsiniz.

Pratik Makyaj Nasıl Yapılır?

Fondöteninizi uygulamadan önce cildinizi güzelce temizleyin. Temiz cildinize günüz kreminizi sürün ve iyice yedirin. Birkaç dakika bekledikten sonra fondöteninizi cildinize uygulayın. Bu sayede fondöten cildinize daha rahat yayılacak ve lekeli gözükmeyecektir.

Eğer makyajınız yaptıktan kısa bir süre sonra cildinizde parlamalar meydana geliyor ve makyajınız bozuluyorsa transparan pudra tam size göre. Peki, transparan pudra ne işe yarar? Pürüzsüz bir tene sahip olmanız için cildinizin bir bütün gözükesi oldukça önemli. Transparan pudra makyaj fazlalığını alıyor, cildin yağ düzeyinden ötürü belirli bölgelerde yağlanma yapıp parlamasını engelliyor.

Muhteşem Dudaklar

Dudaklarınıza hangi rengin yakıştığını belirlemek kolay. Asıl zor olan dolgun ve çarpıcı dudaklara sahip olmak. İlk olarak rujunuz ile aynı tondaki dudak kalemi ile dudak hatlarınızı belirginleştirin. Ardından ruj uygulamanızı dudak fırçası yardımıyla dış hatlardan ortaya doğru gerçekleştirin. Dudağınızın tamamını boyadıktan sonra şeffaf ruj ile dudak makyajınızı tamamlayın.

Pratik Makyaj Nasıl Yapılır?

Ruj yerine dudak parlatıcıları tercih edenlerdenseniz size bir müjdemiz var. Dudak parlatıcıları dudakları içeriklerindeki maddeler dolayısıyla hafifçe şişirmekte. Hal böyle olunca başka bir işlem uygulamadan kendiliğinden dolgun dudaklara sahip olabilirsiniz.

Pratik Makyaj İçin Buğulu Bakışlar

Buğulu Bakışlar

Sade bir makyajdan ziyade gözlerinize yoğunluk mu katmak istiyorsunuz? O zaman buğulu göz makyajları tam size göre.

Buğulu göz makyajlarının en belirgin özellikleri zıt renkleri içermesidir. Örneğin; göz renginiz kahve ve ela tonlarında ise uygulayacağınız turkuaz ve mavi tonları göz renginizi daha belirgin kılacak ve ışıldamasına neden olacaktır. Yine aynı şekilde mavi göz rengine sahipseniz lila tonları kullanmanız gözlerinizin derinliğini arttıracaktır.

Küçük gözlü olduğunuz için yakınıyorsanız, gözlerinizi olduğundan daha büyük göstermeye ne dersiniz? Bunun için kirpiklerinizle çalışacaksınız. Üst kirpiklerinize dışa doğru rimel sürün. Gözünüzün alt kısmı ise beyaz kalem ile şekillendirin. Sonuç istediğiniz gibi olacak.

Küçük bir göz yapısına sahipseniz parıltılı renklerden uzak durun. Parlak tonlardan ziyade dumanlı göz makyajını tercih edin.

Göz makyajınızda farın kalıcı bir görüntü sunmasını istiyorsanız, farın fırçasını hafifçe ıslatınca nemli fırça ile sürdüğünüz farınız daha çarpıcı olacaktır.

 

Çekici Yanaklar

Yüze şekil ve canlılık vermek adına allıklar bir numaralı yardımcılarımız. Özellikle sade makyajlarda bolca tercih edilen allıklarla ilgili dikkat edilmesi gereken birkaç püf nokta var.

Pratik Makyaj Nasıl Yapılır?

Eğer yüzünüz uzun ise allığınızı yatay bir şekilde uygulayın. Oval ya da yuvarlak bir yüze sahipseniz yuvarlak hareketlerle allığı uygulamak istediğiniz bölgeye sürün.

Allığı fazla mı kaçırdınız? Hemen elinize pamuğu ya da temizleme mendilini almaktan vazgeçin. Fazla kaçan allığı şeffaf pudra ile kapatın.

 

No more pages to load

No more pages to load

googletag.pubads().definePassback('/184585439/out_of_page', [1, 1]).display();