Her Cilt Tipi İçin Pratik Ev Maskesi Tarifleri

Her Cilt Tipi İçin Pratik Ev Maskesi . Nemlendirici Ve Yatıştırıcı Ev Maskesi. Kuru cilt, yağlı cilt, karma ciltler için maske tarifleri yazımızın devamında.

Günümüzde hava kirliliğe de dâhil olmak üzere pek çok dış etmen yüzünden zaman zaman artık nefes alamayan cildimiz için hepimizin belirli bir arınma yöntemi vardır. Gözeneklerimizin açılması ile kendimizi çok daha rahat hissettiğimiz gerçeğini kimse inkâr edemez. Bazılarımız bu arınma işlemi için tonlarca para harcar. Ve kozmetik ürünlerine başvurur. Ancak hala çok büyük bir çoğunluk bizim gibi evde pratik cilt bakımı ve ev maskesi ile arınmayı seçiyor. İşte tam da bu sebepten ötürü biz de sizlere evde kolayca hazırlayabileceğiniz canlandırıcı maske tarifleri ve her cilde uygun maskeler ile ilgili tarifler veriyoruz. Böylelikle siz de güzellik maskesi nasıl yapılır sorusunun cevabını öğrenmiş hem çok pratik hem de çok uygun bir fiyatla gerçekleştirmiş oluyorsunuz.

Nemlendirici Ve Yatıştırıcı Ev Maskesi

Günün yorgunluğu ve stres gibi nedenlerden ötürü cildinizde oluşan değişimleri minimuma indirmek adına rahatça kullanabileceğiniz bir maske olan yumurta akı ve yoğurt karışımı hem cildinizi nemlendirecek hem de arınmasını sağlayacak. Bir kaba 2 adet yumurtanın akını ve 2 kaşık yoğurdu koyarak karıştırıyoruz. Birkaç dakika yüzümüzde tuttuktan sonra bol su ile temizliyoruz. Böylelikle canlandırıcı maske tarifleri ile ilgili ilk önerimizi sunmuş oluyoruz.

Her Cilt Tipi İçin Pratik Ev Maskesi Tarifleri

Kuru Cilt Tipleri İçin Hazırlanabilecek Maske

Kuru cilt tipleri diğer ciltlere göre çok daha hassas bir özelliğe sahiptir. Özellikle tahriş olmaya ve kızarmaya çok müsait olan kuru cilt tipleri için pratik cilt bakımında dikkat edilmesi gereken husus doğru ürünlerin doğru sürede ciltte kalması olmalıdır. Kuru cilt tipleri için önerilen maskeler içerisinde mutlaka nemlendirici olmak özelliği üst sıralarda yer almalıdır. 3 kaşık zeytinyağı, 3 kaşık bal ve yumurta sarısı sarısının karışımını cildinize sürüp 15 dakika beklettikten sonra yıkamalısınız. Bal ve zeytinyağı cildinizin nem dengesini düzenlerken yumurta akı da cildinizin çok daha sıkı görünmesini sağlayacaktır.

Normal Cilt Tipleri İçin Hazırlanabilecek Maske        

Cildinizde herhangi bir problem yok ve sadece canlandırıcı maske tarifleri ile haftalık bakımınızı yapmak istiyorsanız evinizde her cilde uygun maskeler ile ihtiyacınıza uygun olanı tercih edebilirsiniz. 2 yemek kaşığı zeytinyağı, 1 yemek kaşığı elma suyu ve bir yumurtanın akını karışım haline getiriyoruz. Dairesel hareketler yardımı ile cildimize sürerek kan dolaşımımızı hızlandırıyoruz. Bu maske ile hem ciltteki ölü derilerden kurtulmuş hem cildimizi sıkılaştırmış hem de nemlendirmiş oluyoruz.

Yağlı Cilt Tipi İçin Hazırlanabilecek Maske

Hem siyah nokta hem de sivilceler için tam bir yaşam alanı olan yağlı ciltler için hazırlanacak pratik cilt bakımı daha çok ciltteki yağdan arınmak için olmalıdır. 2 kaşık limon suyu ve 2 adet yumurta akı karışımını cildinize uyguladığınızda sonuçtan oldukça memnun kalacaksınız.

Her Cilt Tipi İçin Pratik Ev Maskesi Tarifleri

Karma Cilt Tipi İçin Hazırlanabilecek Maskeler

Hem kuru hem de yağlı bölge bulunan karma ciltlerde esas olan özellik dengenin kurulmasıdır. 4 yemek kaşığı yulaf ezmesi ve 1 kaşık zeytinyağı karışımı ile yapılacak maske ile cildinizi hem nemlendirmiş hem de fazla yağlarından arındırmış olacaksınız.

 

No more pages to load

No more pages to load

googletag.pubads().definePassback('/184585439/out_of_page', [1, 1]).display();