Pratik Cilt Bakımı ve Güzellik Önerileri

Cildinizi doğal yöntemlerle daha sağlıklı ve canlı yapmak artık çok kolay. Pratik cilt bakımı ipuçlarıyla cildiniz capcanlı olacak.

Cildinizi doğal yöntemlerle daha sağlıklı ve canlı yapmak artık çok kolay. Pratik cilt bakımı ipuçlarıyla cildiniz capcanlı olacak.

Pratik Cilt Bakımı Önerileri

 Pratik dip boyası: Acilen dışarı çıkmanız gerekiyor ancak saç diplerinizden beyazlar görünüyor ve tabii ki dip boyası yaptırmak için zamanınız yok.Saç renginizle uyumlu kahverengi ya da siyah tonlarında göz farınızı beyaz saçların üzerine fırça yardımıyla uygulayın.

Kaş şekillendirici: Kaşlarınızı doğal görünümle şekillendirmek ve gün boyunca bozulmadan kalmasını sağlamak için diş fırçası, saç spreyi ve göz farına ihtiyacınız var.

Temiz ve kuru bir diş fırçasıyla kaşlarınızı tarayın. Kaşlarınızın rengiyle uyumlu bir göz farını, far fırçası yardımıyla kaşlarınıza sürün. Diş fırçasının üzerine bir miktar saç spreyi sıkın, kaşlarınızın üzerinden hafifçe geçin. Spreyin kolay kurumasını sağlamak için saç kurutma makinesini en düşük ısıda çalıştırıp en az 30 cm uzaktan kaşlarınıza tutun.

Vücut parlatıcısı: Düğün, nişan, mezuniyet gibi özel davetlere katılırken giydiğiniz dekolte kıyafetlerinizde teninizin ışıltısıyla göz kamaştırmak istiyorsanız, nemlendirici krem ve sime ihtiyacınız var.Bir miktar krem ve simi iyice karıştırın. Dekolte bölgenize kremi yedirerek sürün. Tamamen kuruduktan sonra kıyafetinizi giyin.

Beyaz dişler: Dişlerinizin daha beyaz ve göz alıcı görünmesini istiyorsanız renk oyunlarından faydalanabilirsiniz. İhtiyacınız olan iki malzeme var; pembe ruj ve karbonat.

Öncelikle dişlerinizi, diş macunu ile 2 dakika boyunca fırçalayıp iyice durulayın. Sonrasında diş fırçasının üzerine bir miktar karbonat döküp dişlerinizi 2 dakika fırçalayın ve iyice durulayın.

Pembe rujunuzu sürün ve renk oyunlarıyla bembeyaz dişlere sahip olmanın tadını çıkarın.

Bal ile cildiniz parlasın.
Kurumuş ve çatlamış ciltler için bir kaşık bal ile şekeri karıştırın. Dudaklarınıza sürün ve bekletin. Böylece yumuşacık ve pürüzsüz, canlı dudaklara sahip olabilirsiniz.

pratik cilt bakımı

Saç Bakımı

Dolgun saçlar: Açık renk saçlar genellikle ince tellidir ve hacimsiz görünür. Saç derisi ve saç renginizin arasındaki renk farkını ortadan kaldırarak; saçlarınızın daha dolgun görünmesini sağlayabilirsiniz.

Büyük bir allık fırçasıyla bronz tonlarda allığı saç diplerinize dağıtarak sürün. Anında daha dolgun göründüğünü fark edeceksiniz.

Yarım limon: Güneş lekeleri için evinizdeki limon iyi bir çözüm olabilir. Limonu ortadan kesin ve lekelerinize sürün. Yüzünüz bu şekilde 10 dakika bekleyin ve durulayın.

Kibrit kutusundan törpü: Tırnağınız kırıldı ancak törpünüzü evinizde unuttunuz… Kibrit kutusunun yakma şeridi ile tırnağınızı kısa sürede törpüleyebilirsiniz.

Türk kahvesiyle peeling: İçtiğiniz Türk kahvesinin telvesini dökmeyin. Kahve telvesiyle Bepanthen kremi karıştırın ve yüzünüze dairesel hareketlerle sürün. Hoş görünmese de ölü derilerden kurtulmak için en basit çözüm.

Eski maskaralar kullanılabilir: Tarihi geçen maskaranız hala işinize yarayabilir. Eski maskaranızı alt kirpiklerinize sürün. Kalıntılarını temizlemek kolay olurken daha doğal görümüm elde edebilirsiniz.

 

No more pages to load

No more pages to load