Pozitif  Düşünme Yöntemleri

Pozitif düşünme yöntemleri nelerdir? Pozitif düşünmek için nedenlere ihtiyacınız yok! Yazımızla pozitif olmanın yollarını öğrenebilirsiniz.

Neye odaklanırsak, neye dikkatimizi verirsek onu yaratıyor, onu çoğaltıyoruz. Sakınmaya çalıştığımız şey yerine elde etmeye çalıştığımız pozitife odaklanmak çok önemli. Pozitif düşünme yöntemleri ile günlük hayatınızda ufak dokunuşlarla daha mutlu olunabileceğini göreceksiniz.

Pozitif düşünme yöntemleri nelerdir?

Odaklanma Kanunu.

Neye odaklanırsak, neye dikkatimizi verirsek onu yaratıyor, onu çoğaltıyoruz.

Sakınmaya çalıştığımız şey yerine elde etmeye çalıştığımız pozitife odaklanmak çok önemli. Örneğin, asla yaşlanmamaya odaklanmayın, bunu yaparsanız kısa sürede yaşlanacağınız kesin. Bunun yerine sağlıklı, enerjik ve genç olmaya odaklanın, dikkatinizi bunlara verin.

Kullandığımız kelimelere dikkat etme konusunda çok ilginç bir takım bilgiler var, öyle ki "-sız" takısı ile biten kelimeleri bile literatürünüzden çıkarın.

Örneğin, "Sınırsız bolluk istiyorum." derken, aslında bilinçaltınızın anladığı sınırlı bolluk. Bir başka örnek de "Kolay, çabasız ve eğlenceli bir ilişki istiyorum." derken aslında kolay, çaba gerektiren ve eğlenceli bir ilişki çekiyorsunuz çünkü "Çaba" kelimesinden sonraki "-sız" eki onu olumsuz hale getiriyor ve bilinçaltınız bu kelimeyi caba olarak isleme sokuyor. Bunun yerine "Kolay ve eğlenceli bir ilişki istiyorum" demeniz ve bunu düşünmeniz, böylesi bir ilişkinin size gelmesini çok daha kolaylaştırıyor.

Ağzınızdan çıkan kelimelere dikkat etmeye çalışın. Yakınlarınıza söylediklerinize dikkat etmelerini rica edebilirsiniz.

Pozitif Düşünme Yöntemleri
Pozitif  Düşünme İçin Yazın

Küçük, sevimli bir defter alın ve her sabah şükrettiğiniz 5 şeyi bu küçük deftere yazın. Her şeyi yazabilirsiniz. Şükretme enerjisi Evrene en doğrudan "bunlardan daha fazla istiyorum" demektir ve Evren sizi çok rahat duyabilecektir.

Güzel şeyler söyleyin.

Her gün yakın çevrenizden veya hiç tanımadığınız insanlardan (Dükkânlarda servis verenler, dolmuş şoförü, simitçi) 2 kişiye onları iyi hissettirecek bir şeyler söyleyin. Bu kişiler ne kadar tanımadığınız kişiler olurlarsa o kadar iyi olur.

Teşekkür edin.

Beğendiğiniz şeyleri insanlara ifade edin, teşekkür etmeyi alışkanlık haline getirin. Gıda ürünleri satılan bir dükkâna girdiniz ve mesela çok temiz buldunuz, "Ne kadar temiz bir dükkân, çok hoşuma gitti" deyin.

Sözlerinize dikkat edin.

Söylediklerinize dikkat etmeye başlayın. Ağzınızdan çıkanlara önem verin. Sözlerinizi, cümlelerinizi fark edin. Bunun için etrafınızdan da yardım isteyebilirsiniz. Onlar sizi dışarıdan bir göz olarak çok iyi gözleyebilirler.

No more pages to load

No more pages to load