Porselen Makyaj Nasıl Yapılır? Püf Noktaları Nelerdir?

Porselen Makyaj Nasıl Yapılır? Püf Noktaları Nelerdir? Porselen makyaj yaparken dikkat etmemiz gereken noktalar!

Makyaj deyip geçmemek gerek artık. Moda trendlerinin de çeşitlilik göstermesiyle makyaj çeşitleri de bir hayli arttı. Zaten geçmişten beri kullanılan bazı makyaj çeşitleri vardı. Örneğin gelin makyajı veya doğal makyaj. Bunların yanı sıra ilk akla gelenlerden biri gece makyajı. Hepsini ayrı ayrı özel değerlendirmek gerekiyor. Ancak bir tanesi var ki yapılması en zor makyaj çeşidi. O da porselen makyaj. İşte Porselen Makyajın İncelikleri..

Porselen Makyaj Kullanmak Ne Zaman Uygundur?

Gündelik hayatta porselen makyajın kullanılması oldukça zordur. Çoğu kadın önemli gecelerde bu makyajı yaptırmak için soluğu güzellik merkezlerinde alırlar. Tabii en başta porselen makyaj nasıl yapılır araştırmaları gerçekleştirilir. Belki evde kendi kendine denenir. Ancak porselen makyajın oldukça ince teknikleri vardır ve mutlaka bir uzman tarafından yapılması gerekmektedir. Canlı ve doğal görünüm sağlamak istediğiniz yerlerde bu makyajı yapmanız pek uygun olmaz. Çünkü porselen makyaj size daha çok soğuk ve mat bir görüntü getirir. Bu nedenle fotoğraf ve videolarda mükemmel görünümü yakalamak için tercih edilir.

Porselen Makyaj Nasıl Yapılır?

Porselen Makyajda Pudranın Önemi

Günlük hayatta kullanılan temel parçalar fondötenler ve pudralardır. Ancak doğal görünüm için hafif etkili pudralar tercih edilir. Porselen makyajda ise bunun tersi olmalıdır. Yani kullandığınız pudra sert bir özellikte olmalıdır. Bunlara taş pudra denir ve porselen makyajın olmazsa olmazlarındandır. Çok ağır bir kullanımı olduğu için tabii ki cildinizi bir katman gibi sarar. Bu sayede oldukça etkili bir kapatıcı etkisi gösterir.

Bembeyaz Bir Görüntü Doğru Değil

Porselen makyaj denilince akla bembeyaz bir surat gelebilir. Ancak bu yanlış bir kullanımdır. Porselen makyajda kullanılan fondötenin de pudranın da ten renginiz ile uyumlu olması gerekmektedir. Porselen makyaj nasıl yapılır sorusunun cevapları arasında beyaz pudra ve teninizle uygun olmayan fondötenler yoktur. Başta şeffaf pudranızı kullanarak cildinizi makyaja hazır hale getirin. Daha sonra vurgulamak istediğiniz noktalara parlatıcı uygulayabilirsiniz. Kapatıcı ile de karartılması gereken yerleri kapatabilirsiniz.

Porselen Makyaj Nasıl Yapılır?

Kullanılan Farlar Bile Farklı

Porselen makyaj için kullanılan tüm makyaj malzemeleri ağır bir yapıya sahiptir. Gözlerinize uygulanacak makyaj için kullanılan farlar bile oldukça ağır tonlardadır. Bu nedenle porselen makyajınız tamamlandıktan sonra kendinizi aynada çok abartılı bir makyaja sahip olarak görebilirsiniz. Ancak fotoğraf ve videolarda bu görüntü çok daha doğal ve güzel duracaktır. Bu makyajın özelliği kalıcı olmasıdır. Bu nedenle makyajın yapımı esnasında asla hata yapılmaması gerekmektedir. Çıkarılması da yapılması kadar zordur. Mutlaka bir uzmanın bu makyajı yapması gerekmektedir.

Porselen makyajı tazeleme gibi bir durumunuz olmadığı için bir kere yapmanız yeterli olacaktır. Daha sonradan üzerinden geçilmesine gerek kalmayacak. Bu açıdan oldukça kurtarıcıdır. Ancak doğal bir görünüm isteyenler için bu makyajı pek tavsiye etmiyoruz.

No more pages to load

No more pages to load

googletag.pubads().definePassback('/184585439/out_of_page', [1, 1]).display();