Patates Diyeti

Patates Diyeti İle Fazla Kilolarınızdan Kurtulun! Kilo vermek için bir sürü yol, farklı birçok diyet uyguladınız ancak başarılı olamadınız mı?

Bazen insan hayat telaşıyla o kadar meşgul oluyor ki kendine hiç zaman ayırmıyor ve bir bakmış kilolar almış başını gitmiş. Yaklaşan bir etkinlik için kıyafet bakmaya gittiğinizde her zaman bedeninize uyan kıyafetler artık far gelir olmuş, aman ola ki bir de tartıya çıkıp o fazlalıklarla karşılaştıysanız moralinizin bozulması çok normaldir. Ancak patates diyeti ile buna son vermek için bir başlangıç yapabilirsiniz.

En Önemlisi Kendinle Barışık Olmak

Kilonuz ne olursa olsun her şeyin üstesinden gelebilecek güce sahipsiniz, bunu kesinlikle unutmayın. Ayrıca güzel değilim ve kiloluyum diye kafaya takıyorsanız bu düşüncelerinizi de değiştirmeye bakın. Belki fazlalık kilolarınız olabilir ama bu dünyanın sonu değil ve istikrarlı olduğunuz takdirde ideal kilonuza illaki ulaşacaksınız. Önemli olan sağlıklı olmanız. Eğer siz sağlığınıza dikkat ederseniz fazla kilo gibi sorunlarınız da ortadan kalkacaktır.

Patates Diyeti

Bir haftada 4-5 Kilo

Şimdi sizlere sunacağımız patates diyetini sabırla uygularsanız 1 hafta içerisinde 4-5 kilo vermeniz muhtemel. Tabi burada bünyeden bünyeye farklılık olduğunu söylememizde yarar var. Vermeniz gereken sadece 2 kilo fazlalığınız var ve bu diyetle 4-5 kilo vermeyi hayal ediyorsanız kusura bakmayın ancak hayal kırıklığına uğrayacaksınız. Oldukça kilolu olan insanların kilo verme hızı, standarda yakın kiloda olan insanlara göre her zaman daha yüksek olur. Bu nedenle farklı kiloda bir arkadaşınız ile bu diyete başlarsanız ben neden daha az kilo verdim diye boşuna üzülmeyin. Aynı kiloda olduğunuz arkadaşınız ile de aynı kiloyu vermek zorunda değilsiniz. Kilo vermek veya almak isteyen her insanın bünyesi farklı olduğu için bu sürecin işlemesi de kişiden kişiye göre değişecektir.

Acil Kilo Vermeliyim

Aslında hiçbir zaman acil kilo veremezsiniz. Bu sağlığınızı tehdit eder. En güzel yavaş yavaş genelde haftada 1 kiloya tekabül eden bir kilo verme sürecini yaşamaktır. Ancak haftaya en yakın arkadaşınızın doğum günü var veya düğün için aldığınız kıyafete mutlaka sığmak istiyorsunuz. Size etkili ve hızlı bir çözüm sunuyoruz; patates diyeti

Patates Diyetinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Öncelikle hiçbir diyetisyenin bu diyeti tavsiye etmeyeceğini sizlere söyleyelim. Çünkü kalori olarak oldukça düşüktür ve bağışıklık sisteminizi güçlendirmek, enerjik olmak için vücudunuzun alması gereken kaloriyi mutlaka almanız gerekir. Hayatınızda belki 1 defa denemek için bu patates diyetini uygulayabilirsiniz. Sağlıklı bir yaşam için motive edici bir başlangıç olarak düşünün bu diyeti. Ancak kesinlikle sürekli olarak yapmamalısınız.

Patates Diyeti

Diyet boyunca ağır spor yapmayın. Günde yarım saatlik tempolu yürüyüş yeterli olacaktır. Zaten düşük kalorili bir besin programı olduğu için vücudunuz oldukça yorgun düşecek. Ayrıca günde 2 litre su içmeyi de kesinlikle ihmal etmeyin.

Patates Diyeti Listesi

  1. Gün

Sabah kahvaltısında haşlanmış 2 orta boy patates yiyorsunuz. Öğlen de 2 orta boy patates ve akşam da 3 orta boy patatesi haşlayıp yiyorsunuz.

  1. Gün

Sabah 2, öğlen 2, akşam yine 2 adet haşlanmış patates yiyorsunuz. Şimdiden diyet biraz sıkıcı olmaya başlamış olabilir ancak başladınız sakın bırakmayın. Yoksa başa dönersiniz.

  1. Gün

Sabah 2, öğlen 2, akşam 3 adet orta boy patates var menüde yine. Patates kusacaksınız artık değil mi? Ama yılmak yok, o elbiseye girilecek. Azimle devam edin. Bu arada 2 litre su yazmamıza gerek yok herhalde, bu görevi zaten yaptığınızı düşünüyoruz.

  1. Gün

Yaşasın bu sabah 1 adet elma ve 2 adet mandalina yiyebilirsiniz. Öğlen ise bilin bakalım menüde en var? 2 adet orta boy patates! Akşam ise menümüz biraz zengin; 2 but tavuk ızgara ve yeşil salata. Salata da tabi ki de yağ ve tuz yok, diyet yapıyorsunuz!

  1. Gün

Sabah 1 elma ve 2 mandalina yiyeceksiniz. Oh afiyet olsun, öğlene de aynı menü var; 1 elma ve 2 mandalina. Akşam ise 2 porsiyon balık veya bonfile yanına da yağsız tuzsuz salata. Salatalarınızı yağsız ve tuzsuz yemekte sıkıntı çekiyorsanız limon suyu ve nar ekşisinden yardım alabilirsiniz. Kimyon, kekik gibi baharatlar katarak da salatanızda tuzun eksikliğini bir nebze giderebilirsiniz.

  1. Gün

Bu gün de 5. Günün menüsünü aynen tekrarlıyorsunuz.

  1. Gün

Bravo! Son güne geldiniz. Patatesten de eser yok iki gündür. Sabah 1 elma, 2 mandalina; öğlen patates salatası, yeşil soğan akşam da teflon tavada yaptığınız 3 yumurta ve yeşil salata ile diyetinizi tamamlıyorsunuz. Hadi bakalım şimdi tartıya, mutlu olmaya!

Diyeti tamamladıktan sonra una, tuza, şekere geri dönmeyin sakın. Artık sağlıklı yaşama geçiyorsunuz. Sebze ağırlıklı beslenin. Böylece verdiğiniz kiloları geri almayacaksınız.

No more pages to load

No more pages to load