Parfümünüzün Daha Kalıcı Olmasını İstiyorsanız

Ne tür parfümler kişiliğinizi yansıtır? Hangi parfümleri kullanmalısınız? Parfümünüzün Daha Kalıcı Olmasını İstiyorsanız yapmanız gerekenler neler?

Parfümünüzün Daha Kalıcı Olmasını İstiyorsanız duş veya banyo sonrasında sürün; gözeneklerin açık olması cildin kokuyu daha iyi emip tutmasını sağlar. Parfüm kullanımının ilk şartı, cildin tüm kokulardan arınmış yani temiz olmasıdır. Banyo sırasında parfümünüzün yan ürünlerini kullanmak da kokuyu katlayacaktır. Kokuları çeşitli özelliklerine göre sınflandırmak mümkündür. Ancak temel sınıflandırma kokunun kaynağına göre yapılandır. Kullanılan çiçek kokularının başlıcaları manolya, lavanta, gül, orkide, zambak, portakal çiçeği, limon çiçeği, yasemindir. Meyve kokuları; Şeftali, portakal, kavun, mandalina ve limon, baharat kokuları; Karanfil, zencefil, karabiber, tarçın  ve Ağaç kokuları ise sandal ağacıdır.

Parfümünüzün Daha Kalıcı olmasını İstiyorsanız Yapmanız Gerekenler

Parfüm konusunun püf noktası kime hangi kokunun gittiğidir. Buradaki öncelikli soru; "ne tür esanslar sizi yansıtır ve teninize uyar" olmalıdır

İnsanların her biri nasıl ki farklı karakterlere sahipse, parfüm konusunda da zevkler farklılık göstermektedir. Kimi, sabunsu kokuları tercih ederken kimi de şekerli veya baharatlı kokuları sever. Zevk dışında, yaş gurubu ve kişilikte önemlidir. Örneğin, lise çağında bulunan gençlerin taze sabun ve meyve kokularını tercih etmesi önerilir. Ancak yaş ilerledikçe daha etkili baharat kokuları veya çiçek kokuları tercih edilebilir. Bu arada parfüm seçerken günün hangi saatlerinde kullanacağınızı da göz önünde bulundurmalısınız. Gündüz fazla daha hafif kokular akşamla birlikte çarpıcı olanları deneyebilirsiniz.

Cilt tipi de parfümün kalıcılığıyla yakından ilgilidir. Parfümünüzün Daha Kalıcı Olmasını İstiyorsanız cilt tipinizi iyi bilmeniz gerekir. Yağlı ciltlerde parfümler daha kalıcıdır. Bu durumda cildiniz kuruysa daha fazla parfüm sürmeniz gerekir.Parfümünüzün Daha Kalıcı Olmasını İstiyorsanız
Cildin Asit Oranı da Parfümün Kalıcılığını Etkiler:

Asitli ciltlerde ağaçsı ve baharatlı kokular daha kalıcıdır. Sıcak günlerde daha hafif parfümler kullanın. Parfümün kokusu sıcak ve nemde daha kuvvetlenir.

Gündüz: Sabah parfüm sürmek konusunda kararsız kalan ama iyi kokmayı da isteyenler için ideal olan, eau de cologne, eau de toilette ya da deodorant, krem gibi bir yan ürünle parfümlenmektir.

Öğleden sonra: Çiçek veya meyve ailesine ait iyi yayılan ama ağır olmayan kokular seçin. İki ayrı parfüm kullanıyorsanız öğleden sonra daha vurgulu olanını tercih edin.

Gece: Parfüm özünün kullanılacağı tek zamandır: Ya şimdi, ya hiçbir zaman! Parfüm özleri saatler boyunca vücutta kalır, adeta ikinci deriniz olur.

No more pages to load

No more pages to load