Otuzlu Yaşlarda Seks

Otuzlu Yaşlarda Seks! 30’lu Yaşlarda Kadın Erkek Değişimleri Nasıldır? Cinselliğin ipuçları, aklınıza takılan soruların cevapları yazımızın devamında.

Her ne kadar 20’li yaşlar pek çok kişi tarafından belirli konularda altın çağ olarak adlandırılsa da söz konusu cinsel yaşam ve seks olduğunda tahtı 30’lu yaşlar devir alıyor. 30’lu yaşlar seksin altın çağı! Otuzlu yaşlarda seks nasıldır, artıları ve eksilerini bu yazımızda sizler için ele aldık.

Otuzlu Yaşlarda Seks Sizce Nasıldır? Artıları Eksileri Nelerdir?

Deneyim

Toplum normlarından sıyrılmış bir bireyseniz 30’lu yaşlarınıza gelmeden önce fiziksel ihtiyaçlarınızı karşılamışsınızdır. Sekin insan yaşamında oldukça doğal bir süreç olduğunu bilmek sizi içinizde bulunduğunuz toplum, akran ve aile baskısından azat edecektir. Yetişkin birer birey olarak yapmanız gerekenler ve ihtiyaçlarınızın farkında olarak gerekli aksiyonlarda bulunmuş olacaksınız 30’lu yaşlarınızda. Bu yüzden deyim yerinde ise seks konusunda deneyimli olacaksınız.

Bu deneyimin tadını çıkarmaya bakın zira artık ilk zamanlardaki gibi ne istediğini bilmeyen biri değil ne istediğini bilen biri konumundasınız. Artık partnerinize ve sekse karşı olan pek çok çekingenliğinizi üzerinizden atmış, yeni deneyimlere açık halde olacaksınız.

Otuzlu Yaşlarda Seks

Cinselliğin Ardındaki Gerçek

Nerede olursanız olun içinde yaşadığınız her toplumun kendine ait cinsellikle ilgili bir takım kulaktan dolma hikâyeleri bulunur. ‘’Kadın cinsellikten erkek kadar haz alamaz.’’, ‘’Erkekler partnerinin hazını umursamaz.’’ , ‘’Kadınlar partnerleri ile seks hakkında konuşamaz.’’ , ‘’Tek gecelik ilişkiler sadece erkeklere özgüdür.’’

30’lu yaşlarınıza geldiğinizde tüm bu hikâyelerin sadece kulaktan kulağa fısıldanan şeyler olduğunun farkına varacaksınız.

Otuzlu Yaşlarda Kadın Erkek Değişimleri

Kadın-Erkek Değişimi

Şüphesiz 30’lu yaşlarınıza geldiğinizde artan ve gelişen tek şey vücudunuz ile sınırlı kalmayacak. Düşüncesel olarak da belirli bir olgunluğa eriştiğinizden artık söz konusu seks olduğunda daha ne istediğini bilir, daha ayakları yere sağlam basan bireyler haline geleceksiniz.

Erkekler bilhassa 20’li yaşlarında cinsel birlikteliklerinde biraz aceleci biraz da kaygılıdırlar. Kadınlar ise cinsellikle ilgili aklından geçenleri partnerleri ile paylaşmakta sıkıntı yaşarlar, kendilerini cinsellikte yetersiz görürler. Oysa 30’lu yaşlarınıza geldiğinizde durum tam tersine dönüşüyor. Erkekler cinsel birlikteliklerinde aceleci değil tam aksine bu birlikteliği olabildiğince uzun yaşama taraftarı haline gelirken, kadınlar ise cinsellikle ilgili arzu ve isteklerini çok daha kolay bir şekilde kelimelere dökebilir hale gelmekte.

Otuzlu Yaşlarda Seks

Daha Fazla Düzen

Az önce bahsettiğimiz gibi 30’lu yaşlarınıza geldiğinizde sadece fiziksel olarak değil mental olarak da bir olgunlaşma süreci içinde olacağınızdan hayatınızın hemen her alanında 20’li yaşlarınıza nazaran daha fazla düzen sahibi olacaksınız, buna cinsel yaşamınız da dâhil.

Hayata ve partnerinize karşı ne istediğinizi bilir bir hale geldiğinizden daha sağlıklı, uzun ve düzenli ilişkilere başlayacaksınız. Kendi hayatınıza getirdiğiniz bu düzen ile cinsel yaşamınızda da istediğiniz verimi almanız mümkün.

Sağlığı Elden Bırakmayın

30’lu yaşlar pek çok açıdan olduğu gibi cinsel anlamda da kişilerin altın çağı demiştik. Yalnız bu altın çağın ihtişamına kapılıp cinsel sağlığı boşlamak yapacağınız en büyük yanlış olur.

Düzenli olarak belirli aralıklarla kontrollerde bulunmanız ilerleyen zamanlarda olası problemlerle karşılaşmanızı engelleyecek, bu sayede cinsel sağlığınızı kontrol altına alabileceksiniz.

 

No more pages to load

No more pages to load

googletag.pubads().definePassback('/184585439/out_of_page', [1, 1]).display();