Orgazm Önündeki Engel İyi Kız Sendromu

Orgazm Önündeki Engel İyi Kız Sendromu - Kadınların orgazm olmasını etkileyen başlıca nedenler nelerdir? Bu sorun nasıl çözülür?

Cinsel birlikteliklerde erkeğe de kadına ayrı ayrı sorumluluklar düşmektedir. Bu sorumlulukların önceliği ilişkinin sürecini etkilediği gibi, ilişkinin süreci de sorumlulukların önceliğini etkiler. Eğer cinsel birliktelik, ilişkinin ilk zamanlarında gerçekleşirse kadınların daha utangaç oldukları döneme denk gelmiş demektir. Çiftler birbirlerine arzu duymaya başladıklarında ve cinsel birliktelik gerçekleştiğinde utanmak artık çiftler arasındaki yerini ve anlamını kaybetmiştir. Fakat kadınlar, orgazm önündeki engel yani, iyi kız sendromu denilen bir durumla karşılaşabilirler. Aynı şekilde erkeklerde daha önce görmemiş olduğu davranışları sevgilisinde ya da eşinde görmeye başlayabilir.

Öncelikle iyi kız sendromu, kadının tam olarak ilişkide kendini ifade edememesi olarak açıklanabilir. Bu demektir ki, erkek nasıl vahşi ve istediğini almak üzere birliktelik başlatıyorsa, kadında içinde engelleyemediği duyguları yansıtmayı değil de bastırmayı tercih etmektedir. Bazen kadınların orgazm olma süresi çok uzayabilir. İşte bir zaman sonra orgazm süresini tamamen uzatan ve kadınların ilişkiye bir türlü adapte olamamasına neden olan sorun iyi kız sendromudur.

Sendrom, cinsel birliktelik başlamadan önce kendini belli eder ve ilişki bitene kadar devam eder. Sürecin kendine gelmesini istemez ve erkeğin boşalmasıyla ilişkiyi bitirme kararı verebilir. Cinsel ilişkide sıranın kendine gelmesini istemeyen kadın bir zaman sonra erkek tarafından fark edilerek kötü bir şekilde eleştirilme ile karşı karşıya kalabilmektedir. Bu bazen kadınların kontrolü altında olarak sürdürülen bir sendrom olsa da, çoğu zaman kadının ilişkiye hazır olmadığı ve aslında iyi kızı oynamak zorunda hissettiği dönem itibari ile gerçekleşir. Ne olursa olsun orgazm bir kadın için oldukça büyük bir önem taşır ve kendisini hazır hissetmediği bir anda ilişkiye girdiğinde bundan sonraki süreçte iyi kızı oynayarak orgazm olamama problemi ile karşılaşır. Erkeklerin kadınlara saygı duyması ve süreç adına sabırlı olması gerekmektedir.

Orgazm Önündeki Engel İyi Kız Sendromu

Orgazm Önündeki Engel Nedir? Nasıl Aşılabilir?

Orgazm, Kadınlar İçin Ne Anlam İfade Ediyor?

Zevk ve boşalmak, erkekler için ne anlam ifade ediyorsa kadınlar için de orgazm zevkten fazlasını ifade etmektedir. Çoğu kadın seks esnasında oldu bittiye getiren erkekten mutlu olmaz ve ön sevişmenin uzun tutulmasını, kadının kendinin güzel ve seksi olduğunun ifade edilmesini ister. Seks anında konuşmayan, kadının gözlerine bile bakmayan erkeklerin cinsel birliktelikten bir beklentileri yoktur ve bu süreç kadına kendini değersiz hissettirecektir. Bu andan itibaren kendini değersiz hisseden kadın, hayatı boyunca orgazm olmayı istemeyecek belki de bu zirveye ulaşacak güçte olmayacaktır. Kadınlara kendini değerli hissettiren her erkek, tüm anlamda kadını kazanır.

İyi Kız Sendromu Nasıl Geçer?

Orgazm önündeki engel olarak öncelikle bunun bir hastalık veya tedavi edilebilen türde bir rahatsızlık olmadığı bilinmelidir. Kişiler arası iletişim ne kadar iyiyse, sendrom da o denli kısa sürede geçecektir. Çünkü iletişim her anlamda önemli olduğu gibi, cinsel birliktelik için de çok önemlidir. Doğru anlaşılma iyi kız sendromunda kontrol altına alınması gereken ve ilk önce çözülmesi gereken durumlardan biridir. Kadın kendini ne kadar iyi ve rahat ifade ederse o denli çabuk bir şekilde sendromu üzerinden atar. Yoksa orgazm önündeki engellerden biri olmaya devam eder ve uzun sürede de halledilemez.

Çiftler arası cinsellik ayrı bir boyuttur. Bu boyutun kadın için de erkek içinde sendromlu olması normaldir. Her kim olursa olsun sendrom adına bir şüphe yaşıyor ya da bunu hissediyorsa karşı tarafa bu durumu ifade etmekten ya da anlatmaktan en önemlisi de konuşmaktan çekinmemelidir. Konuşarak halledilecek bir sorun, konuşulmadığında hiçbir şekilde çözülemez; bilinmelidir.

No more pages to load

No more pages to load

googletag.pubads().definePassback('/184585439/out_of_page', [1, 1]).display();