Oğlak Burçları Ve Genel Özellikleri

Oğlak Burçları Ve Genel Özellikleri, Oğlak Burçları Pozitif Ve Negatif Özellikleri, Oğlak Burçları Ve Karakteristik Özellikleri.

Oğlak burçları, Toprak elementinde, Negatif polaritede, Öncü nitelikte, dişil (feminen, olan) enerji taşıyan bir burçtur. Yönetici gezegeni Satürn’dür. Satürn hayattaki sınırları, hayattaki derslerimizi temsil eder. Oğlak burcu inşaları da tıpkı yöneticileri Satürn gezegeni gibi hayatımızdaki sınırları işaret eden insanlardır. Vücudumuzda dizleri, iskelet sistemimizi, cildimizi ve kulaklarımızı yönetir.

Oğlak burcu Zodyak’ın onuncu burcudur. Güneş’in burca geçiş yaptığı gün yılın en uzun gecesi yaşanır ve bu tarihten itibaren günler uzamaya başlar. Burcun insanlarının geceye olan ilgisi ve gece daha iyi hissetmelerinin de sebebi budur. Burcun arketipi bir dağ keçisidir, yani oğlaktır. Dağ keçisi her zaman bir hedef belirler, o da zirvedir. Amacına ulaşana kadar tırmanmaya devam eder. Ödül; olabilecek en yüksek noktadan aşağıya bakmaktır.

Oğlak Burçları Ve Karakteristik Özellikleri

Oğlak burcu insanlar, Zodyak’ın en sağlamlarındandır. Çünkü oğlak, kış gelip, toprak kuraklaşıp, birçok canlı soğuğa yenik düşerken bile ayaktadır ve yoluna devam ediyordur.

Oğlak burcu tüm Toprak grubu burçları gibi dünyevi konularda çok başarılıdır. Maddenin değerini bilir. Madde dünya, gerçekler her zaman maneviyatın üzerindedir. Oğlak burcu duyguların karın doyurmayacağını bilir.

Oğlak burcu Öncü nitelikte bir burçtur. Bu sebeple hem başlatma enerjisi vardır hem de rahatça adım atabilir. Sabırlı ve sebatkardırlar. Zafere giden yolda her şey mubahtır ve bunun kimseye kanıtlanmasına gerek yoktur. Başarı varsa, yeterlidir. Şov Oğlak burçlarının işi değildir. Önemli olan çalışmaktır ve onlar çok çalışırlar.

Bütün Oğlak burçları bir hedefle dünyaya gelirler. Bu hedefler genelde ufak yaştan itibaren yaşlarına göre çok ileri düzeydedir. Bir Oğlak şarkıcı olmak değil, Mozart olmak ister. Hedef hep en yukarıyadır. Hedef hep güç ve başarı üzerine kuruludur. Keşkelerle dolu veya amaçsız bir yaşam Oğlak burcunu yaşarken öldürür. Ancak Oğlak burcunda acele yoktur. İsterse bebek adımları atılsın, öncelik adım atmak, öncelik hedefe ilerlemektir. Zaman sabredilmesi gereken ve yaşanması gereken bir olgudur.

Oğlak burçları her zaman yaşlarından daha olgun gözükürler. Benjamin Button gibi yaşlandıkça da gençleşirler. Hayatta kestirme yolları tercih etmezler, mücadele ederler. Doğumları bile sancılıdır. Bu sebeple gençliğin tatlı taraflarını yaşamayı hep ertelerler. Eğlence sorumlulukların gerisinde kalan bir kavramdır. Yapılması gereken işler varsa önce onlar tamamlanmalıdır. “Bugünün işini yarına bırakma” sözünü Oğlak atalarımızdan biri söylemiş olmalıdır.

“Zaman” kavramı Oğlak burçları için oldukça değerlidir. Bu sebeple kendilerinden fazla dünyada kalmış, daha yaşlı bireylere saygı duyarlar. Tarihi konular yine ilgilerini çeker. Yine zaman kavramına olan saygıları, konservatif bireyler olmalarına sebep olur. Ailelerine ve geleneklerine bağlıdırlar. Ne olursa olsun, ne kadar modern bir aileden gelirlerse gelsinler, her zaman ataerkil bir tarafları vardır.

Oğlak burçları iradeli insanlardır. Hisler geri plandadır. Karamsar insanlar oldukları için, her konunun B planına kendilerini hazırlamışlardır. Bu sebeple olabilecek en kötü şey olduğunda bile onlar hazırdır ve istedikleri iradeyi koyabilirler. En iyi yöneticiler Oğlak burcundan çıkar. Ciddi insanlardır.

Oğlak burçları sert ve ciddi gözükebilirler. Biraz öyledirler de. Onlar çetin cevizlerdir. Kolay kolay eğilip bükülmezler. Ancak enteresan bir mizansenleri vardır. Dünyadaki en iyi ve bilinen komedyenler Oğlak burcundan çıkar. Bu burcun insanları mücadele sırasında düştüklerinde kendileri ile dalga geçerler. Kendisine gülmeyi bilen biri etrafını da rahatça güldürebilir.

Oğlak burçları otoriter tavırları, sınırları ve karamsar tavırları sebebi ile kendisinden önce gelen Yay burçlarının aksine dışarıdan pek de tatlı algılanmazlar. İnsanlar onları kolaylıkla çözemezler. Ancak Oğlak burcu ilgi görmekten, kalben sevilmekten, kendi için yürek koyulmasından çok hoşlanır. Eğer birini severlerse, onlar için mücadele ederler. Sevdiklerine saygı duyarlar ve aslında saygı duydukları kimseleri severler.

Zarif ve ağırbaşlı insanlardır. Genelde sade görünürler. Siyah, beyaz ve koyu kahveler Oğlak burçlarının en çok tercih ettikleri renklerdir. Hayata katkı sağlamak ve iz bırakmak isteyen insanlardır. Üzerlerinde isimleri yazan çeşmeleri, camileri, okulları olsa çok mutlu olurlar. Ancak büstleri dikilsin isteyen insanlar değildirler. Bu sebeple dış görüntüleri hiçbir zaman dikkat çekici değildir.

Oğlak Burçları Pozitif Ve Negatif Özellikleri

Ana pozitif özellikleri; çalışkan, azimli ve iradeli olmalarıdır.

Ana negatif özellikleri; karamsar, otoriter ve çekingen olmalarıdır.