Ne Yaparsan Yap Aşk İle Yap...

Ne Yaparsan Yap Aşk İle Yap. Aşk ile bakınca herşey aniden kusursuzlaşıyor, parlıyor, gülümsetiyor, ona ulaşma isteğimiz her şeyin önüne geçiyor.

Kenan Doğulu’nun bu şarkısı dilimden düşmüyor….

Ne yaparsan yap, aşk ile yap

Ne dediğin değil, nasıl dediğin olay

Açılır kapılar ardına kadar

Kalpten gülersen kalanı detay gerisi kolay

 

Bu dörtlük gündelik tempomun motivasyon dürtüsü. Sonuçlar önemlidir ancak sonuca ulaşırken verdiğimiz emek, yaşadığımız ruh halleri, bulunduğumuz çevrenin etkileri ve bakış açımız, sonucu belirleyen ögelerdir. Hepsini –DEYİM YERİNDEYSE- rayına sokan ise ulaşmak istediğimiz sonuca karşı duyulan AŞK…

Aşk ile bakınca herşey aniden kusursuzlaşıyor, parlıyor, ritm değiştiriyor, gülümsetiyor, ona ulaşma isteğimiz her şeyin önüne geçiyor. O sebeple mesleki başarı ve kariyer benzeri konularda, bu işin başındakilerle sohbet ederken hep aynı şeyi söylüyorum.

Ne okuduğunuzun, ailenizin sizden beklentilerinin, sizin kendiniz için belirlediğiniz refah düzeyinin baskısıyla yanlış seçimler yapmayın. Kalbinizi heyecanlandıran ne ise onu yapın çünkü tutkuyla, aşkla yaklaşılan her şeyin başarı, refah ve takdir getireceğini biliyorum. Önemli olan, henüz sonuca gitmeden ilk adımda, ilk bakışta duyulan aşktır.

Zaman’nın kontrol edilemeyen bir güç olduğuna inanıyorum. İnsanoğlu’nun kendine verdiği en büyük ceza “zamanı tanımlamak” oldu. Tanımsız, sınırsız bir zaman içinde yaşadığımızı düşündüğümde “hayat”ın da anlamı değişiyor.

Ne Yaparsan Yap Aşk İle Yap...

 

Franz Kafka “hayatın anlamı, bir sonu olmasındandır” demiş. Zaman tanımıyla sonlar ve başlangıçlar, insanoğlunun temel dürtülerini doğurur oldu. Tüketim ekonomilerinde yaşanan, sonsuz gibi görünen bolluk ve artan sahiplik oranı, zaman yoksunluğu duygusunun da artmasına neden oldu.

Hepimiz günlük yükümlülükleri yerine getirmekteyken dinlenmeye zaman bulamamaktan yakınmıyor muyuz? Bir hıza kapılmış giderken, dünyada oluşumuzun hayatın kendisi olduğunu unutmuyor muyuz? İşte o yüzden “varlığımızı ispatlamak “ telaşındayız.

yelda ipekli - Ne-yaparsan-yap-aşk-ile-yap_metin1 (1)

İşte tüm bunları ortadan kaldıracak tek şey AŞK İLE YAPMAK. Aşk Duygusunu hayatın merkezine koymak. Kendimizle kalmak, kalabilmek, kalbimizi dinlemek günümüz dünyasında zor gibi görünse de böyle yıkıcı hız zamanlarında en çok zaman ayırmamız gereken iç dünya buluşmaları. Çünkü kendimizle buluştuğumuzda, AŞK duygusunu da daha kolay hissedebileceğimiz kesin.

 

Yelda İpekli

Yelda İpekli

Stratejik pazarlama ve marka yönetim uzmanı.
Hayatın tüm renklerine markacı gözüyle bakış . Stil; bir yaşam tarzının tamamını kapsar diyerek hayata dair yazılarını kadin.com'da paylaşıyor.

No more pages to load

No more pages to load

googletag.pubads().definePassback('/184585439/out_of_page', [1, 1]).display();