Hanımlara Özel Mutfakta Yeni Trendler

Mutfaklar belki de evimizde en fazla vakit geçirdiğimiz alanlardan. Peki mutfakta yeni trendler neler, son dekorasyon fikirleri yazımızda

Mutfaklar belki de evimizin içinde en fazla vakit geçirdiğimiz alanlardan, modern çağın vazgeçilmez ve en işlevsel yaşam alanlarından biridir. Yalnızca yemek pişirmek ve hazırlamak için değil, aynı zamanda sosyalleşmek için de gerekli olan, günün neredeyse her saatinde hareketli bir şekilde kullanılan yaşam alanıdır, evin kalbidir. Peki evimizin bu önemli merkezini daha rahat, kullanışlı, şık ve uzun ömürlü kılmak için mutfakta yeni trendler nelerdir? Tezgahlarda, kapaklarda, zeminlerde hangi malzemeler, hangi modeller, hangi renkler öne çıkıyor? Bir parça neşe katarak ya da popüler mutfak trendlerini uygulayarak mutfağınızı mükemmel hale getirebilirsiniz.

İşte size mutfakta yeni trendler ve yaratıcı dekorasyon fikirleri;

Renk

Bu sezon mutfakta yeni trendler arasında gri mutfaklar öne çıkıyor. Gri mutfak dolapları hem stil sahibi dokularıyla hem de karakterli duruşlarıyla estetik açıdan mutfağa eşsiz bir görünüm kazandırıyor. Eğer mutfağınızda çok para harcamadan son trendlere uyum sağlamak istiyorsanız mutfak dolaplarınızı griye boyamak bunun en kolay yolu.

Granit Tezgahlar

Granit tezgahlar duruşu ve gösterişi nedeniyle mutfaklarda çok kullanılmaya başlanmış ve yaygınlaşmıştır. Farklı renk ve modelleriyle her mutfağa uyum sağlayan granit mutfak tezgahları bayanların ilgisini çoktan çekmiştir. Diğer tezgah türlerine göre erime,çizilme,eskime ve deformasyon olmama gibi bir çok artı avantaja da sahip olduğu için mutfakta yeni trendler arasında.

Mutfakta Yeni Trendler

Aksesuar

Raflarınızın arka bölümünü basit sloganlar ya da ikonlarla çekici kılın. Yemek masanızın arkasındaki duvara çerçeveli bir resim asın veya sticker uygulayarak bu noktayı odak noktası haline getirebilirsiniz. Bırakın çocuklar yaratıcılıklarını, mutfakta kendi kişisel bölgelerini oluşturmakta geliştirsinler.

Bakır detaylar

Bakır rengine evinizde yer açmaya başlayın, hatta direk mutfağınızda kullanacağınız ufak detaylarla bu çalışmaya hızlıca başlayabilirsiniz. Kızıl ile kahverenginin en canlı tonlarından biri olan bakır rengini mutfağınızda her türlü kullanabilirsiniz. İster aydınlatmanızda, ister dolaplarınızda isterseniz de tencerelerinizde bakır rengini kullanmaya özen gösterin.

Askılıklar

Küçülen mutfaklarda saklama alanlarının da daralmasıyla ortaya çıkan ve ihtiyaçtan doğduğu halde çağdaş görünümüyle gönüllere taht kuran bir diğer tasarım fikri de tencere ve tava askılıkları. Yakın geçmişe kadar mutfaklarda tamamı kapalı dolap ve çekmeceler modaydı. Bu tarz mutfaklar elbette bir düzene sahip oluyor ancak tüm kap kacağın dolaplara saklandığı devir  artık sona erdi. Siz de onları ortaya çıkararak mutfaktaki yeni trende ayak uydurabilirsiniz.

Mutfakta Yeni Trendler

Açık Mutfak

Açık mutfaklar son dönemin modern evlerinin en yaygın iç mimari tarzlarından biri. Hem salonun hem de mutfağın çok daha geniş ve ferah olmasını ve birbirleriyle şık bir ilişki içinde olmasını sağlayan açık mutfak uygulamalarında, son yıllarda en çok kullanılan yemek gruplarını tezgah tipi yüksek masalar ve bar tipi sandalye ya da tabureler oluşturuyor. Hem şık, hem pratik, hem de çağa uygun bir tarz

 

No more pages to load

No more pages to load

googletag.pubads().definePassback('/184585439/out_of_page', [1, 1]).display();