Mutfak Dekorasyonu İçin Olmazsa Olmazlar

Mutfak Dekorasyonu İçin Olmazsa Olmazlar Nelerdir? Mutfağınızdaki alanları daha elverişli kullanarak kendinize alanlar yaratın!

Mutfağınızı baştan aşağı yenilemek ve alanınızı daha kullanışlı hale getirmek istiyorsanız mutfak dekorasyonu yaparken olmazsa olmazlar nelerdir dikkat etmelisiniz. Bazı ufak ayrıntılara önem vererek kullanım alanınızı ferahlatabilir ve iş kalabalığından kurtulabilirsiniz.

Mutfak Dekorasyonu İçin Olmazsa Olmazlar Nelerdir?

Mutfak Kapaklarınızı Yenileyin

Mutfak dekorasyonu yaparken olmazsa olmazlar arasında en çok sağlanması gereken durum uzun ömürlü malzemeler kullanmaktır. Bunun için en önemli adımda dolaplarınızı yenilerken mutfak dolaplarınızda kullanmanız gereken frenli menteşelerdir. Üstte takılan aparatlardan kullanmamaya tercih edin. Çoğu mobilyacı kolaylarına geldikleri için bu ürünleri kullanmaktadır. Ancak bunlar zamanla kırılıp dökülürler ve sürekli değiştirmeniz gerekir.

Büyük mutfak dolaplarınız varsa mutlaka iki frenli menteşe kullanılmalıdır. Bunların kullanımı için marka seçimine de ayrıca dikkat edin. Piyasada çok fazla marka olduğu için iyi bir araştırma yaparak kullanılacak malzeme seçilmelidir. Diğer türlü sürekli menteşeleri değiştirmek zorunda kalabilirsiniz.

Mutfak Dekorasyonu İçin Olmazsa Olmazlar

Kullanışlı Çekmeceler

Mutfak çekmecelerinizi düzenlerken tüm alandan yararlanabilmeniz oldukça önemlidir. Mutfakta kullanılması gereken birçok malzeme vardır. Bunları düzenli bir şekilde yerleştirebilmek için de en ufak yeri değerlendirmek gerekir. Çekmecelerinizde çift açılım frenli ray kullanırsanız çekmecenizin tüm alanından yararlanabilirsiniz. Kullanacağınız ray ağırlık taşıyacağı için kaliteli bir markadan seçilmiş olmasına dikkat edin.

Mutfağınızın Her Noktasını Değerlendirebilirsiniz

Mutfak dekorasyonu konusu içerisinde yer alan bir diğer konu da kör noktaları değerlendirerek daha ferah bir alan yaratmaya çalışacak düzenlemeler yapmaktır. Bunun için özel olarak üretilmiş kör köşeler ve fasulye tipi mekanizmalar kullanışlı olmaktadır. Hiç farkında olmadan bu kör noktaları değerlendirerek kendinize geniş bir alan yaratmış oluyorsunuz.

Mutfak Dekorasyonu İçin Olmazsa Olmazlar

 

Raflar En Büyük Yardımcı

Bir Sürü Raf Bir Sürü Alan Demek

Dışarı doğru çıkan ikiz kiler sepetleri mutfağınızı düzene sokmak ve tüm kavanozlarınızı düzgün bir şekilde yerleştirebilmek için harika bir çözüm yoludur. İkiz kiler sepetleri ile yerden tasarruf edebilirsiniz. Ancak ikiz kiler sepetlerinin biraz masraflı olduğunu söylemekte fayda var. Daha uygun bir dekorasyon fikri istiyorsanız kavanozlarınızı dizeceğiniz tekli çekmeceleri tercih edin.

Çöp Kovasının Mutfaktaki Yeri

Birçok evde çöp kocasının yeri evyenin altında bulunur. Mutfağınızda olmazsa olmaz çöp kovasının yeri tam olarak evyenin altıdır. Ekonomik bir çözüm isteyenler için yuvarlak çöp kovası kapağına bağlanan çöp kovalarını tercih edebilirsiniz. Raylı olan çöp kovaları fiyat olarak daha pahalı olsalar da daha uzun vadede kullanılabilirler.

Ankastre Seçimi

Mutfağınızdaki ankastreyi baştan aşağı yenilemek istiyorsanız tek renk ankastre seçmenizde fayda var. Sadece siyah veya sadece beyaz seçtiğinizde mutfağınızın havası da değişecek. Tek renkli kombinasyonlar mutfağınızı daha düzenli göstermenize yardımcı olacak.

Mutfak Dekorasyonu İçin Olmazsa Olmazlar

Seçtiğiniz davlumbaz parçaları için çok para harcamanıza gerek yok. Görünüşünü beğendiğiniz herhangi bir markayı kullanabilirsiniz. Kullanımlarının uzunluğu çok fark etmeyeceği için herhangi bir markayı tercih edebilirsiniz.

Ocaklarınızı seçerken cam olanları tercih ederseniz hem temizliğiniz daha kolay olacaktır, hem de şık bir görünüme ulaşabileceksinizdir.

No more pages to load

No more pages to load

googletag.pubads().definePassback('/184585439/out_of_page', [1, 1]).display();