Moringa Çayı İle İlgili Merak Edilenler

Kış aylarının vazgeçilmezi olan bitki çaylarına bir yenisini daha eklesek fena olmaz mı? Üstelik bu bitki çayı sizi kışın soğuğundan korumasından öte vücutta istemediğimiz şişkinlikleri de alıp götürüyor desek?

Kış aylarının vazgeçilmezi olan bitki çaylarına bir yenisini daha eklesek fena olmaz mı? Üstelik bu bitki çayı sizi kışın soğuğundan korumasından öte vücutta istemediğimiz şişkinlikleri de alıp götürüyor desek? O zaman sizi daha fazla merakta bırakmadan bahsettiğimiz bu moringa çayının faydalarını hemen sizinle paylaşalım. Moringa çayı son zamanlarda popülerlik kazanan bitki çaylarından biri olup hem şişkinlik giderici hem de içerdiği vitamin ve mineraller bakımından kış aylarının aranan çaylarından olmayı başardı bile.

Ne Zaman Yapılır?

Birçoğumuz ara ara vücudumuzda oluşan şişkinliklerden oldukça şikayetçi oluruz. Bu şişkinliklerin belli başlı sebepleri vardır. Bunlardan bazıları; vücutta biriken toksinler, böbreklerin vücuttan su atamaması ve mesanenin iyi bir şekilde çalışmamasıdır. Moringa çayının içeriğine bakacak olursak, kiraz sapı, spriulina, mate yaprağı, avokado yaprağı, barut ağacı, karahindiba kökü, zencefil ve tarçın bulunan moringa çayı böbreklerin sağlıklı çalışmasına, mesane ve böbreklerde oluşan kumların dökülmesine yardımcı olurken vücudun şişliğini de hızlı bir şekilde giderir. Antioksidan açısından zengin, fazla yağları yakmaya yardımcı olan ve metabolizma hızını arttıran bitkisel içerikli bir çaydır. 

Moringa Çayının Faydaları

Moringa çayı birçok hastalığı tedavi edici özelliğe sahiptir. Bunlardan bazıları;

  • Obezite
  • Mide hastalıkları
  • Baş ağrıları
  • Kulak ağrıları
  • Kalp hastalıkları
  • Bağışıklık sistemini kuvvetlendirmedir.

Bütün bunların yanında antioksidan açısından da zengin olması karaciğer, göz, kemik ve diyabet gibi birçok hastalık üzerinde yardımcı etkiler sunmaktadır. Aynı zamanda vücut üzerinde yaratmış olduğu faydalı etkiler sayesinde cilt sağlığı ve yaraların iyileşmesi gibi konularda da yardımcı olmaktadır. Bağırsakların temizlenmesine yardımcı olarak, parazitlerin dışarı atılmasına yardımcı olur. Aynı zamanda şişkinliği önler ve bağırsaklardaki parazitlerin temizlenmesine yardımcı olur. Probiyotik denge sağlar. Sindirim kolaylaştırır ve karın içerisindeki gaz ve fazla sıvının dışarı atılmasına yardımcı olur.

Sindirim sistemi üzerinde büyük bir etkisi olan moringa çayının cilt hücrelerini yenilemek gibi bir etkisi bulunmaktadır. İçerdiği D, A ve C vitaminleri sayesinde cildin daha genç ve canlı görünmesini sağlar. Vücuda sağladığı vitaminler sayesinde kişinin gün boyu daha zinde kalmasını sağlarken akşam saatlerinde içilen bir fincan moringa çayı kişinin tüm gece kalori yakmasını sağlamaktadır. Bu sayede moringa çayı kullanan kişiler gece uyudukları süreçte de toksin atmaya ve zayıflamaya devam ederler. Sabah saatlerinde tüketilen moringa çayının tüm gün tok tutma etkisi bulunmaktadır.

Diyet listelerinde oldukça önerilen moringa çayı, vücudun gereksiz öğün ve açlık hissine karşı sağladığı metabolik enerji sayesinde sizi tok tutar ve böylelikle vücut hızla yağ yakımı gerçekleştirerek sizi yağlardan arındırarak kilo vermenizi hızlandırır.

Moringa Çayı Nasıl Kullanılır?

Moringa çayı da çoğu bitki çayı gibi aç karnına içilmesi önerilen çaylardandır. Böylelikle daha hızlı yağ yakımı yaptığı için moringa çayınızı aç karnına içmeye özen gösterin.  Günde en fazla 3 kere içmeniz önerilir. Sabah ve öğün aralarınızda bir adet süzme çay poşetini kaynamış suda 5 dk demlendikten sonra afiyetle tüketebilirsiniz. İsteğe bağlı olarak içine portakal ya da limon dilimi koyabilirsiniz.

No more pages to load

No more pages to load