Modern Lohusa Geceliği Arayışı

Modern Lohusa Geceliği Arayışı ! Modern Lohusa Koleksiyonu İle Doğuma Hazırlık Süreci.Dolce Mom’s Lohusa Koleksiyonu detayları!

Hamilelik süresince insan vücudu sürekli bir değişim gösteriyor. Mide bulantıları ile başlıyor,şişlikler,kilo alımı ile devam ediyor. Bir de bunlara sırt,bel ağrıları ve duygusallık ekleniyor. Son dönemlerde bir de mide yanmaları eklenince hem fiziksel  hem de ruhsal değişimler son safhasına ulaşıyor. Her aynaya baktığımızda başka bir kişi görmeye başlıyoruz. 9 aylık bu yolcuğun sonunda kucağımıza aldığımız mis kokulu,bizden bir parça, bize bütün bu yaşadıklarımızı unuttursa da, lohusa döneminde aynadaki alışık olmadığımız görüntü pek hoşumuza gitmiyor. Ben de sizlere bu en özel döneminiz olan, lohusa döneminizde, kendinizi  daha iyi, şık, rahat ve farklı hissettirecek olan ‘DOLCE MOM’S’’ lohusa koleksiyonumdan bahsetmek istiyorum..

Modern Lohusa Koleksiyonu İle Doğuma Hazırlık Süreci

Doğuma doğru giden bu heyecanlı ve zorlu  süreçte bebek ismi ,odası,kıyafetleri,puseti derken,bunların yanına bir de hastane ve doğum şekli seçimleri ekleniyor.Bunları takiben günümüzün olmazsa olmazı hastane odası süslemeleri geliyor..

Büyük bir heyecan ve hevesle mavilerin,pembelerin en güzel tonları seçiliyor. Süslemeler,lohusa şerbetleri,ufak hediyelikler hazırlanıyor.Bu hayatımızın en özel günü için yapılan bu hazırlıkları ölümsüzleştirmek,güzel bir anı bırakabilmek için fotoğrafçımızda ayarlandıysa geriye tek birşey kalıyor…

Lohusa geceliği…

Dolce Mom’s Lohusa Koleksiyonu

Hepimiz hastaneye gelen ailemizi,dostlarımızı,arkadaşlarımızı en güzel halimizle karşılamak istiyor,anı olarak kalacak fotoğraflarda en iyi halimizle yer almak istiyoruz..

klasik mavilerden,pembelerden sıkılmış anne adaylarımız için pamuklu penye, kumaş kullanarak hazırladığım sadece ekru renkten oluşan lohusa koleksiyonumun nasıl ortaya çıktığını ve nelerden oluştuğunu anlatayım..

mom's-top-metin

Aslında bu koleksiyonu hazırlarken henüz anne olmamıştım. Arkadaşlarımdan gelen istekler doğrultusunda oluştu ilk koleksiyonum..

Fabrikasyon gecelik,pijama ve sabalıklardan çok sıkıldıklarını değişik bir şeyler istediklerini söylemişlerdi...Ben de daha önce doğum yapmış tecrübeli annelerden ne tür modellerin rahat olabileceğini öğrendim ve tasarlamaya başladım..

Modern Lohusa Geceliği Arayışı

Önden düğmeli uzun gecelikler,dantel yakalı diz altı gecelikler,beli ayarlanabilen pijama altı,bunları tamamlayan bolero,sabalık ve pelerinler..çekimlerde sizinle uyumu harika görünecek bebek battaniyesi..ve son olarak kendi doğumum için özel hazırladığım tiffany mavisi %100 ipek pelerinim bu aralar çok ilgi görüyor.

Modern Lohusa Geceliği Arayışı

Kız bebek anneleri içinde somon rengini hazırladığım bu pelerin koleksiyonun diğer parçalarına da çok yakışıyor. Farklı ve şık görünmek isteyen anne adaylarına, taze bir anne olarak bu parçalara sayfamızdan göz atmalarını tavsiye ederim.

Modern Lohusa Geceliği Arayışı

 

 

 

Tuğçe Erkin

Tuğçe Erkin

1985 İstanbul doğumluyum.
2008 yılında İstituto Marangoni Milano moda tasarımı bölümünden mezun oldum.
6 sene Fransız bir giyim markasında çalıştıktan sonra 2014 yılında kendi iç giyim markam La Dolce Passione'yi kurdum.
Kadin.com’da lohusalık döneminde, düğün öncesi iç giyim alışverişlerinde, trend olan iç giyim, mayolar hakkında yazılar yazıyorum.

No more pages to load

No more pages to load