Modada Son Trend Altın Rengi

Modada Son Trend Altın Rengi. Altın Rengi Aksesuarlar, Altın Rengi Ojeler, Altın rengi Elbiseler ve altın rengi saatler. Yeni sezonun en moda detayları...

Son yıllardan itibaren çok çeşitli şekilde kullanım imkânı sunan altın rengi için özellikle aksesuarlar büyük önem taşımaktadır. Saç aksesuarları başta olmak üzere, çanta kemerleri ve ayakkabı renkleri için de bu renk sıklıkla tercih edilmektedir. Fakat bu rengin özellikle giyim kategorisi için herkese yakışmayacağı bilinmelidir. Ekstra fazla kilolu da gösterebilen bu ton, tamamen abartılı bir görünüm de verebilmektedir.

Altın Rengi Aksesuarlar

Çok sevilen saç taçları, kolye ve bileklikler gibi aksesuarlar da tercih edilen altın rengi; özellikle de esmerlere ve kumrallara çok yakışmaktadır. Bunun sebebi ise saça takılan taçların altın rengi olması ile saç renginin açık renklerde olmasıdır. İki eşitlik aksesuarın ortaya çıkmasını engelleyecek ve saç renginin arasında kaybolacaktır. Bileklik ve kolyelerde ise dikkat edilmesi gereken nokta tercih edilecek kombinin detaylarıdır. Örneğin, bu renk bir kolye ile beyaz tişört giymek daha olgun bir görünüm kazandırır iken, altınla hazırlanmış bileklik ile siyah tonlarında bir etek daha genç bir görünüm sağlayacaktır. Aynı şekilde altın rengi kemerlerin kullanımında dikkat edilmesi gereken detay çantaların metal kısımlarıdır. Çantanın fermuarı ya da açma kapatma detayının kemer renginin aksine daha gri tonda veya bronz olması tamamen yanlış bir görünüme neden olacaktır. Rüküş bir görünüm de bu sayede kaçınılmazdır.

Modada Son Trend Altın Rengi

Saatler

Saatler de metal detaylar genellikle gri veya altın rengi olarak ikiye ayrılır. Bu saatler 2015 yılından itibaren bu renkte yoğunlaşmış olup, daha öncesinde hep gri olarak tercih edilmektedir. Altın rengi saat kayışlarının destekleyici takılara ihtiyaç duymaması da ayrıca bir tercih sebebi olarak sunulabilir. Gri kayışlar renkli bileklikler ile kullanıldığında daha hoş bir görünüm sunar iken, altın rengindeki kayışlar sadeliği ile ön plana çıkarılmalıdır.

Ojeler

Tırnaklarda da 2015 yılı itibari ile altın renkleri hakim olmaktadır. Bu renk ojelerde de kesinlikle dikkat edilmesi gereken bazı detaylar bulunmaktadır. Öncelikle bu ojelerin simli mi sedefli mi yoksa mat bir görünümde mi olup olmadığı bilinmelidir. Simli ve sedefli ojeler tırnaklara her zaman ekstra zarar verir ve bu ojelerin altın renginde olması da tırnakları ön plana çıkarır. Sadece bu tonlarda ki ojeler ile dahi kolayca kombin oluşturulabilir. Çünkü beyaz tişört ve siyah pantolon altın rengi ojelerle bütünlük kazanırken, tamamen renkli kıyafetler ile yapılan kombine dahil edilen altın rengi oje; kişiyi rüküşlüğe itecektir.

Modada Son Trend Altın Rengi

Elbiseler

Yazının başında da belirtmiş olduğumuz gibi altın rengi kıyafetler her vücut tipine uyum göstermez. Bunun nedeni ise siyah renkte olduğu gibi kiloları saklayamaması ve beyaz gibi de düz bir görüntü sağlayamamasıdır. Tamamen arada kalmış ve doğru kombinlenme ile ön plana çıkabilecek bir renk olan altın için elbiseler de doğru şekilde tercih edilmelidir. Aksi bir kullanımda ise kişinin tüm gününü mahvedecek kadar ciddi bir problem yaratabilir. Altın bu anlamda da, hem çok güzel hem de çok tehlikeli bir renk olarak sunulmaktadır.

Saçlar

Henüz yeni bir akım olan ve tüm renklerde altın tonlarını barındırmasına dikkat eden insanların bu anlamda pek çok farklı fikirleri de bulunmaktadır. Altın rengi saç modelleri kullanan kişilerin saç yıkama süreleri ile doğru orantılı olarak saçlarda dorelik olarak adlandırılan turunculuk- kızıllık sıkça yaşanacaktır. Bu problemin önüne geçilmesi zordur ve sürekli cila yaptırılmalıdır. Ayrıca her türlü şampuanı kullanmak yerine, mavi şampuan olarak adlandırılmış saçlardaki kızıllığı yok eden özel içerikli şampuanın kullanılması çok daha doğru olacaktır.

 

No more pages to load

No more pages to load