Moda ve Sanatı Yeniden Buluşturan ;MOSCHINO & CARLO MOLLINO

İtalyan alta moda markası Moschino, 20. Yüzyılın yaratıcı İtalyan mimarı, sahne ve moda tasarımcısı ve fotoğraf sanatçısı Carlo Mollino’nun kült Polaroid kadın fotoğraflarından esinlenen bir kapsül koleksiyon hazırladı

Geçen yıl Louis Vuitton moda dünyasında ses getiren “Masters” koleksiyonuyla Leonardo Da Vinci, Titian ve Rubens gibi dünya sanat tarihine damgasına vuran ressamların ünlü tablolarını çantalarına uyarlamıştı. 

Bu sezon ise İtalyan alta moda markası Moschino, 20. Yüzyılın yaratıcı İtalyan mimarı, sahne ve moda tasarımcısı ve fotoğraf sanatçısı Carlo Mollino’nun kült Polaroid kadın fotoğraflarından esinlenen bir kapsül koleksiyon hazırladı. 

Jeremy Scott’un tasarımcılığını üstlenmesiyle daha da farklı koleksiyonlara imza atan Moschino, bu kez hayatına giren kadınların feminen fotoğraflarını Polaroid olarak çeken Carlo Mollino’nun fotoğraflarını elbiselerine ve çantalarına uyarladı. 

Kendine özgü bir tarz yaratarak 1930’larda Fütürizm ve Sürrealizm’in de etkisinde olan Carlo Mollino mimaride olduğu kadar; iç mekan, yolculuk ve nü fotoğraf çalışmalarıyla da ünlü. 

Gerek fotoğraf çekimlerinde gerekse moda tasarımlarında “kadın silueti” Carlo Mollino için hep ilham kaynağı oldu.

İtalyan moda evi Moschino ise bu kapsül koleksiyonuyla ünlü İtalyan mimara adeta bir saygı duruşunda bulunuyor. Siz de bir sanat eserini üzerinizde taşımak isterseniz, bu koleksiyonun çantaları ve elbiseleri de yeni sezon için ideal. 

İnstagram :@burcubaturr

Burcu Batur

Burcu Batur

Koç Üniversitesi İşletme bölümünü bitirdikten sonra, İngiltere'de University of Essex'te Uluslararası Yönetim ve Moda Yönetimi ile ilgili Master eğitimimi tamamladım ve Türkiye'de Vakko Esmod akademisinin Stil Danışmanlığı sertifika programını bitirdim. Hem bireylere hem kurumsal firmalara stil danışmanlığı yapmaktayım. Kadin.com ve At Dünyası binicilik dergisinin moda editörlüğünü yapmaktayım.

No more pages to load

No more pages to load