Migren Ve Burun Tıkanıklığı İçin Akupunktur

Baş Ağrısı Ve Burun Tıkanıklığı İçin Akupunktur, Baş ağrısı Ve Migren Tedavisinde Akupunktur,Akapunturun Faydaları

Bir anda başlayan ve hayatımızı zehir eden baş ağrısı eğer yeterli önlemler alınmazsa sosyal hayatımızı oldukça olumsuz yönde etkileyebilir. Bu ağrılar zaman zaman şiddetlenirken zaman zaman ise şiddetini azaltarak size tamamen geçmiş hissi verebilir. Eğer şiddetli migren ağrılarından şikayetçiyseniz ve artık sosyal ortamlarda bu ağrı yüzünden günlük işlerinizi dahi yapamaz hale geldiyseniz mucizevi bir çözüm ile bu ağrılarınızla vedalaşabilirsiniz.

Migren %80 oranında kalıtımla geçen , her yaşta başlayabilen, uzun ya da kısa aralıklarla tekrar eden zonklayıcı bir baş ağrısıdır. Genelde bulantı ile başlayan migren sese ve ışığa hassasiyet ile kendini normal bir baş ağrısından ayırır. Gerilim tipi baş ağrıları ise yaygın, devamlı, ense ya da alın ve “bant” şeklinde olmaya oldukça meyillidir. Normal ve çok nadir yaşanan bir baş ağrısı için akupunktura gitmeyi elbette düşünmeyebilirsiniz ama şiddetli migren ağrılarınızın varsa sizi bu ataklardan uzak tutacak hem acısız hem de en doğal yöntemlerden biri hiç kuşkusuz ki akupunkturdur.

Migren Tedavisinde Akupunktur

Öncelikle akupunktur denildiğinde aklımıza neyin geldiğini bilmemiz gerek. Akupunktur pek çok hastalığın tedavisinde kullanılan, oldukça etkili, bilimsel bir tedavi yöntemi olarak bilinmektedir. Çin’de yaklaşık 5000 yıl kadar önce Uygur Türkleri tarafından bulunarak insanlığa armağana edilmiş olan bu tedavi yöntemi artık günümüzde uzaman eller tarafından sürdürülmektedir.

Migren Ve Burun Tıkanıklığı İçin Akupunktur

Acus(iğne), puncture(batırmak) sözcüklerinin birleşmesinden oluşan akupunktur iğneler ile gerçekleştirilir. Akupunkturdaki temel amaç iğnelerin noktalarının iyi seçilmesidir. Eğer tedavide noktalar doğru şekilde uyarılmaz ise iğne batırmanın hiçbir önemi olmaz. Akupunkturdaki temel amaç önce noktanın uyarılmasıdır.

Bahsedilen uyarı iğne ile, lazer ile, parmaklar ile yapılabilir. Bu yöntemlerin hepsi akupunkturda tedavi edici özelliğe sahiptir.

Migren ve baş ağrısının ortadan kalkması için uygulanan akupunktur tedavisinin başarılı sonuçları %80 oranında kendini gösterirken, bu tedavi her geçen gün kendini yenilemektedir.

Modern tıp ile teşhis edilen hastalıklar akupunktur tedavisi ile ortadan kaldırılabilir ya da etkileri azaltılabilir.

Akupunktur aslen migren ve baş ağrıları üzerine kurulmuş bir daldır. Tedavi süresi yarım saat ile 45 dakika arasında değişkenlik gösterebilir. Tedavi biter bitmez hasta evine gider. Tedavi süresinde bazı ufak tefek ağrılar yaşansa da 10-12 seans sonra bunlar tamamen ortadan kalkar.

Burun Tıkanıklığı Ve Akupunktur

Migren Ve Burun Tıkanıklığı İçin Akupunktur

Burun tıkanıklığı, mikrop ve alerjenlerden ötürü oluşan bir rahatsızlıktır çoğu zaman günlük aktivitelerin dahi yapılamama nedenini oluşturan burun tıkanıklığı, aynı zamanda şiddetli baş ağrılarına da neden olabilir. Burun tıkanıklığının asıl sebebi bulunduktan hemen sonra yapmanız gereken tek şey bir akupunktur uzmanına gitmek olmalı. Yaklaşık 1 dakika gibi mucizevi kısa bir süre içerisinde tıkanıklık ortadan kalkacaktır.

  • Kulak memenize 10 kez nazikçe masaj yapın
  • Kulak memesinin arkası kıkırdaklı kısmın altına 10 defa bastırın ve bırakın
  • Burun kemerizin üstüne gözlerinizin arasına hafifçe baskı uygulayın
  • Burun deliklerinizin altına 10 defa hafif şiddette baskı uygulayın.

 

No more pages to load

No more pages to load

googletag.pubads().definePassback('/184585439/out_of_page', [1, 1]).display();