Mide Bulantısına Çözüm Yolları

Mide Bulantısına Çözüm Yolları, Mide Bulantınızı Geçirecek Gıdalar, Mide Bulantısına Çözüm Tarifler Daha Fazlası Kadin.com'da.

Mide bulantısı hepimizin zaman zaman yaşadığı rahatsızlıkların başında geliyor. Özellikle çocuklarda ve hamilelerde sıkça görülen mide bulantısı gerekli önlemler alındığı takdirde şiddetini arttırmadan sona erecektir. Eğer şiddetli mide bulantısı ardından kusma yaşıyorsanız mutlaka doktorunuza görünmelisiniz. Özellikle vücudunuzdaki sıvı kaybının telafi edilmesi gereken böyle durumlarda asla kafanıza göre ilaç ya da takviye kullanmamalısınız. Mümkünse bol şu içerek vücudunda eksilen su miktarını yerine koymanızı öneririz.Peki mide bulantısına çözüm yolları nelerdir?

Mide Bulantısına Çözüm Tarifler

Mide bulantısına Ne İyi Gelir Sorusunun Cevabı İse Şöyle;

  • Mide bulantısına çözüm yollarından ilki, nane limonu kaynatarak içebilirsiniz. Hem sıvı ihtiyacınızı karşılayacak olan bu çay hem de midenizi rahatlatacağından mide bulantınız sona erecektir. Eğer nane limon çayı içemiyorsanız birkaç tane nane yaprağını çiğneyerek de mide bulantınızı hafifletebilir ya da sona erdirebilirsiniz.
  • Elmanın mide bulantısına iyi geldiğini biliyor muydunuz? Elma yiyerek vücudunuzda size zarar veren toksinleri vücudunuzdan kolayca atabilirsiniz.
  • Her ne kadar sıvı tüketmenin o anda size mide bulantısına sebep olduğunu düşünseniz de aynı zamanda sıvı kaybının da mide bulantısına sebep olduğu gerçeğini asla unutmamalısınız. Vücut sıvınızı dengede tutmak için bol sıvı tüketmelisiniz. Eğer bulantınız varsa içeceklerinizi hızlı değil yavaş bir şekilde tüketmeniz mide bulantısına sebep olmayacaktır.
  • Eğer dışarıya çıkmak zorundaysanız ve mideniz bulanmaya başladıysa çantanızda bulunduracağınız bir miktar fındık ve badem sayesinde mide bulantınızın önüne geçebilirsiniz.
  • Aç karnına olmak mide bulantısını tetikleyen faktörler arasında yer alır. Tam da bu sebeple özellikle kusma sonrası mideniz aç kalmış ise bir şey yemekten korkmak yerine kokusuz ve tuzlu gıdalar tercih edildiğinde mide bulantınızın kesildiğini göreceksiniz. Özellikle eğer sık sık mide bulantısı yaşayan biriyseniz çantanızın bir köşesinde mutlaka tuzlu bir gıda bulundurmanızı tavsiye ederiz.
  • Limonun her anlamda bir mucize olduğunun kanıtı olarak mide bulantısını da dile getirebiliriz. Özellikle hamilelik döneminde yaşanan mide bulantıları için limonun sadece koklanması dahi mide bulantısının sonlanmasına yetmektedir. Eğer limonu yiyebilecek durumdaysanız öylece de yiyebilirsiniz.

Mide bulantısına çözüm

  • Mide bulantınızın başladığını düşündüğünüz an mümkünse mevcut alanınızdaki bütün pencereleri açarak içerinin havalanmasını sağlayabilirsiniz. Ayrıca açık havada yürüyüşe çıkmak da mide bulantınızı gidermek açısından oldukça faydalı olacaktır.

Mide Bulantınızı Geçirecek Gıdalar

Muz: zengin bir potasyum kaynağı olan muz ile hem midenizin boş kalmamasını sağlamış olacaksınız hem de mide bulantınızın önüne geçeceksiniz.

Elma: vücudunuzdaki toksinlerin dışarı atılmasını sağlayan elma ile mide bulantınızın önüne geçmeniz mümkün.

Mide bulantısına çözüm

Karpuz: eğer mide bulantısı yaşamış ve istifra etmişseniz ardından yiyeceğiniz karpuz ile vücudunuzda eksilen su miktarını yerine koymuş olursunuz. Özellikle hem kaybolan sıvı miktarının yerine konması hem de midenizi dolduruyor olması ile hamile bayanların tercihi olan karpuzu herkes rahatlıkla tüketebilir. Eğer mide bulantınız varsa çay ve kola gibi içeceklerden de mutlaka uzak durmanız gerekmektedir.

No more pages to load

No more pages to load

googletag.pubads().definePassback('/184585439/out_of_page', [1, 1]).display();