Mezuniyet Makyajı Nasıl Olmalı

Mezuniyet Makyajı Nasıl Olmalı, Fondöten Seçimi, Dudaklara Dikkat, Kirpiklerinizi Ok Gibi Fırlatmak İçin

Hayatınızdaki bir dönemi bitirip bambaşka bir dönemin kapılarını aralıyorsunuz. Herkesin hayatında sadece 1 gece yaşanacak olan o muhteşem gecenin yıldızı olmak isteyenler şimdiden hazırlıklarını tamamladı. Özellikle bir genç kız için mezuniyetin en düşündürücü yanlarından biri olan makyaj seçimi için gerekli olan tüm bilgileri topladınız mı? Eğer hala bu konuda emin olamıyorsanız bu muhteşem gece için  mezuniyet makyajı nasıl olmalı sorusunun cevabı işte tam olarak burada.

Hem gecenin hem de kendinizin yıldızı olmak için yapmanız gereken tek şey doğru bir makyaj tercih etmek olacaktır. Okul hayatı boyunca sizi makyajlı gören çok az insan olduğunu düşünürsek o gece makyajın önemi bir kez daha öne çıkacaktır.

Kusursuz Bir Mezuniyet Makyajı İçin Püf Noktalar

Evde kendinizi uygulayabileceğiniz makyaj önerileri ile siz de gecenin yıldızı haline dönüşebilirsiniz.

Kapatıcı Önemli

Özellikle gözaltı morluklarından ve kızarıklıklarından şikâyet eden genç kızlar için mutlaka kapatıcı kullanmalarını tavsiye ediyoruz. Her ne kadar yaş itibarı ile morluk ya da kahvelik pek görünmüyor olsa da yine de böyle şikayetlere sahipseniz seçeceğiniz aydınlatıcı bir gözaltı kapatıcısı ile bu görüntüye son verebilir gözlerinizi ön plana güvenle çıkarabilirsiniz.

Gözaltı kapatıcı seçerken ince formlarda olanlarını tercih etmelisiniz. Ten renginizden bir ton daha açık seçeceğiniz kapatıcı ile çok daha fresh bir görüntüye sahip olmanız mümkün olacaktır. Kapatıcıyı sürdükten hemen sonra transparan bir pudra ile sabitlemeyi unutmayın.

Fondöten Seçimi

Henüz bebek gibi olan cildiniz için elbette fondötene ihtiyaç duymuyor olabilirsiniz. Ama yine de özel bir gece için fondöten kullanmak isterseniz ten renginizden bir ton açık bir renk seçmeniz gerekiyor. Göz çevrenize sürdüğünüz kapatıcıya bulaştırmadan fondöteninizi sürerek makyajınızın bu bölümünü tamamlamış olacaksınız.

Farlar İle Gözlerini Ön Plana Çıkartın

Mezuniyet Makyajı Nasıl Olmalı,

Eğer kıyafet tercihiniz koyu bir renk ise istediğiniz tonda bir far tercih edebilirsiniz. Özellikle siyah bir elbise üzerinde füme ya da lame rengi ışıltılı bir far sizin için göz alıcı olabilir. Eğer canlı tonlarda kıyafet tercih ettiyseniz göz makyajınızı daha koyu tonlarda belirgin yapabilirsiniz. Gölgeleme işlemi yaparak hem gözünüzün şeklini hem de bakışlarınızı ön plana çıkartmanız mümkün.

Kirpiklerinizi Ok Gibi Fırlatmak İçin

Uzun ve dolgun bir kirpiğe sahip olmak bakışlarınıza güzellik katmak için en önemli faktörlerin başında geliyor. Rimelinizi bu doğrultuda seçerek kirpiğin alt kısmından başlayarak uçlarına doğru sürdüğünüzde dolgunlaşarak uzadığını fark edeceksiniz. Koyu renk bir rimel tercih ederek bakışlarınızı kuvvetlendirmeniz mümkün olacaktır.

Allık Seçimi

Mezuniyet Makyajı Nasıl Olmalı,

Bronz ya da şeftali tonlarında seçeceğiniz allık ile makyajınızı belirgin bir hale getirebilirsiniz. Işıltılı tonlarda allık seçmeniz gece için oldukça uygun olacaktır.

Dudaklara Dikkat

Belirgin bir makyajın artından hafif bir parlatıcı ile makyajınızı tamamlamanız yerinde olacaktır. İstediğiniz tonda seçeceğiniz parlatıcılar ile hem dudaklarınızı belirginleştirmiş hem de yüzünüze pırıltı katmış olacaksınız.

 

 

No more pages to load

No more pages to load

googletag.pubads().definePassback('/184585439/out_of_page', [1, 1]).display();