Meyve Kabukları ve Mucizevi Faydaları

Meyve Kabukları ve Mucizevi Faydaları. Mucizevi meyve kabukları hangileridir? Cevizin faydaları, havucun faydaları, elmanın faydaları nelerdir?

Birçoğumuz meyve yerken elimizde bıçak ile otururuz. Hâlbuki uzmanlara göre meyvenin içi kadar kabuğu da oldukça faydalı. Fakat burada en önemli noktalardan biri hangi tip meyveyi seçtiğiniz olacaktır. Özellikle büyük ve gösterişli marketlerin manav reyonlarındaki o parlak ve gösterişli meyveleri seven ve tercih edenlerdenseniz meyveyi kabukları ile tüketmek pek de sağlıklı olmayacaktır. Meyve kabukları ile mucizeye tanık olabilmenin en önemli şartı dış güzelliğini tercih etmenizden ziyade mümkün mertebe organik ürünleri tercih etmeniz ile alakalı olacaktır. Dışı çürük gibi, delik deşik ve şekilsiz olan meyveleri tercih etmeniz sağlığınız açısından çok daha yararlı olacak, aynı zamanda sizi hastalıklara karşı koruyan doğru vitamin takviyelerini almanıza olanak sağlayacaktır.

Mucizevi Meyve Kabukları

Elma Kabuğu: Dünyanın kesinlikle en mucizevi meyveleri arasında yer alan elmanın içi kadara kabuğu da tam bir mucize kaynağıdır. Cilt yaşlanmasını önleyen elma aynı zamanda bağırsaklar için de oldukça faydalı bir meyvedir. Ayrıca kanser düşmanı da olan elma mide kanserinin önlenmesinde oldukça etkin bir rol üstlenir.

Ceviz Kabuğu: Cevizin saymakla bitmeyen faydası mevcuttur. Alkol ektresinde ya da suda kaynatıldığında kanser hastalarındaki ishalleri önlüyor olması da pek bilinmeyen mucizeleri arasında yer alır.Meyve Kabukları ve Mucizevi Faydaları

Havuç Kabuğu: Özellikle kırmızı renge sahip meyvelerin etkilerini tartışmak elbette yersiz. Havuçta özellikle kanser hastalarının tedavisinde oldukça etkili bir meyvedir. Fakat şeker hastalığına sahipseniz içinde bulunan yüksek oranda şekerden ötürü çok fazla tüketmemeniz gerektiğini hatırlatmak isteriz.

Muz Kabuğu: Muz kabuğunun faydası saymakla bitmez. Birçok alanda faydası olan muz kabuğunun bir etkisi diş beyazlatmasıdır. Özellikle bu işlem için tonlarca para dökenlerdenseniz muz kabuğunu dişlerinize sürterek aynı etkiyi sağlayacağınızı bilmelisiniz. Cildinizi her akşam yatmadan önce muz kabuğu ile ovup sabaha kadar bekletirseniz akne izlerini sonsuza kadar tarihe gömebilirsiniz. Yanık tedavisinde tercih edilen muz kabuğunu temizlediğiniz cildinizin yanık yüzeyine sürerseniz yanığınızın sakinleştiğini ve iyileştiğini gözlemleyebilirsiniz.

Portakal Kabuğu: portakal kabuğunun iştahsızlığa iyi geldiği kanıtlanmıştır.

Meyve Kabukları ve Mucizevi Faydaları

Yemeklerden önce 1 fincan kaynar suya 1 kahve kaşığı portakal kabuğu koyup 10 dakika beklettikten sonra tükettiğinizde iştahınızda gözle görülür bir artış olduğunu fark edeceksiniz.

No more pages to load

No more pages to load

googletag.pubads().definePassback('/184585439/out_of_page', [1, 1]).display();