Mercedes-Benz Fashion Week İstanbul

Mercedes-Benz Fashion Week İstanbul kapsamında yer alan tasarımcılar, öne çıkan koleksiyonlar hangileri?

Mercedes-Benz Fashion Week olarak adlandırılan ve Türkiye’de de her yıl sergilenen Moda Haftası, 2016-2017 döneminde 11 ile 15 Ekim 2016 tarihleri arasında Zorlu Performans Sanatları Sahnesinde gerçekleşmektedir. Bu dönem konsept olarak ilkbahar ile yaz mevsimlerini düşünerek hazırlanan kombinler, yine ünlü tasarımcıların imzasını taşımaktadır. Moda sektöründe bulunan tüm tasarımcıların defileye katılması ile başlayan etkinlik, “kick off” ile açılışını yaptı. Defileye Dj Ali Kuru eşlik ederek setleri ile programı renklendirmiş oldu.

Mercedes-Benz Fashion Week ‘te Birbirinden Yetenekli Tasarımcılar Göz Kamaştırdı

Bu sezon 36 farklı marka ve tasarımcının buluştuğu MBFW İstanbul’da, başrolleri Türkiye’nin en sevdiği ve en başarılı bulduğu moda tasarımcıları paylaştı. Birbirinden yetenekli ve ünlü tasarımlara sahip olan 36 Türk tasarımcının defileleri ise göz doldurdu. Her sezon MBFW, İstanbul’da bir tasarımcıyı belirleyerek onun ismi ile açılışı yapmayı tercih ettiği ve MBFW adına gerek İstanbul’a dâhil etme gerek isim çalışmalarının büyük çabası için bu sezon Bahar Korçan’ın ismi ile seslenişlerde bulunuldu. Koleksiyonun ismi de; Mercedes-Benz celebrates Bahar Korçan olarak belirlendi ve bu sergi 11 Ekim günü gerçekleştirildi.

Mercedes-Benz Fashion Week İstanbul

The Core’de 5. Kez MBFW İstanbul Sahnesinde Yer Aldı!

Birbirinden farklı 250’den fazla yerli ve yabancı satın alma sorumlusunun geceye katılması ile başlanan ve bu gecede sergilenen koleksiyonları keşfederek sipariş verme yetkinliğine ulaşan kişilerle çerçevelenen The Core, İstanbul’da MBFW adı altında yer alarak 5. Kez tasarımcılarla buluştu. 2017 yılının ilkbahar ve yaz koleksiyonlarının sergilendiği gecede, sadece Türk markaların ve Türk tasarımcıların tasarımları yer aldı. Yabancı satın alma sorumluları da bu sayede Türk tasarımlarını ülkelerine taşıyabilme şansı yakaladılar.

Geceye Volkan Demirel’in eşi Zeynep Demirel ve Özge Ulusoy’da modellik yaparak dâhil oldu. Böylece “Aslıalev” markasının podyumda canlanmasına yardımcı olmuş da oldular.

Mercedes-Benz Fashion Week İstanbul

Bunun dışında ünlü sanatçı Hadise’nin kız kardeşi Derya Açıkgöz’de MBFW İstanbul’da modacı olarak yerini aldı. Çerkez toplumundan esinlendiğini belirterek koleksiyonunun adını “Ullu Dengiz” olarak belirleyen Derya Açıkgöz, ablası Hadise tarafından da büyük destek gördü. Pek çok farklı tasarımla, tasarımcıyla ve ihtişamlı gösterilerle, Mercedes-Benz Fashion Week İstanbul 15 Ekim’e kadar devam edecek. Bu süreçte MBFW İ aracı da İstanbul sokaklarını arşınlayarak halkın arasında dolaşarak sürprizler yapmayı sürdürecek.

No more pages to load

No more pages to load