Meme Kanserine Karşı Ünlü İsimler Bir Arada

Meme Kanserine Karşı Ünlü İsimler Bir Arada . Meme kanseri bilinçlendirme kampanyası kapsamında Estee Lauder tarafından gerçekleştirilen etkinlik detayları.

 Estée Lauder Şirketleri'nin Meme Kanserine Karşı bu yılki Kampanya etkinliği Estée Lauder Şirketleri Türkiye Genel Müdürü Ahmet Ramiz ve Pera Palace Hotel Jumeirah’ı temsilen Demet Sabancı Çetindoğan’ın ev sahipliğinde 28 Ekim 2016 Cuma günü gerçekleşti. Kadin.com ekibi olarak da yer aldığımız etkinliğe, sanat ve cemiyet hayatının önemli isimleri katıldı.

Meme kanserine karşı farkındalığı artırmak #SizinElinizde

Estée Lauder Şirketleri kurucusu ve pembe kurdelenin yaratıcısı Evelyn H. Lauder öncülüğünde 24 yıl önce hayata geçirilen, Meme Kanseri Bilinçlendirme Kampanyası etkinliği, 28 Ekim 2016 Cuma günü Pera Palace Hotel Jumeirah’ta gerçekleşti. Etkinlik ; Estée Lauder Şirketleri Türkiye Genel Müdürü Ahmet Ramiz ve Demet Sabancı Çetindoğan’ın ev sahipliğinde, Özge Uzun moderatörlüğünde gerçekleşti.

Meme Kanserine Karşı Ünlü İsimler Bir Arada

Etkinliğe; Nilüfer Bulut, Feryal Gülman, Jülide Ateş, Nebahat Çehre, Pınar Sabancı, Yasemin Özilhan, Didem Çapa, Hatice Aslan ve Figen Özbek gibi sanat ve cemiyet hayatının önemli isimleri katıldı. Meme kanserinde erken teşhisin önemine dikkat çekilen etkinlikte, meme kanserinin dünyada kadınlarda en sık görülen dört kanser türünden biri olduğu vurgulandı.

Meme Kanserine Karşı Ünlü İsimler Bir Arada

 

Meme Kanserine Karşı Ünlü İsimler Bir Arada

Etkinlik hakkında konuşan Estée Lauder Şirketleri Türkiye Genel Müdürü Ahmet Ramiz, “Estée Lauder Şirketleri, 150’den fazla ülkede kadınları güzelleştiriyor. Şirket misyonumuz, “Dokunduğumuz herkese en iyiyi sunmak.” Bu sözün arkasında, ürünlerimiz kadar içinde bulunduğumuz topluma ve özellikle kadınlara dokunabilmek, fayda sağlayabilmek yatıyor. Pembe kurdelenin fikir sahibi Evelyn H. Lauder’ın başlattığı kampanyamızın 24. yılındayız. Türkiye’de ise kampanyamızın 10. yılını kutluyoruz. Türkiye’de 10 yıl önce pembe kurdeleyi yakasına takan ilk erkek olabilirim. Bugüne kadar kampanyamıza sözcülük eden özel kadınlara, bu konuyu tabu olmaktan çıkarıp bizlere destek veren gazetecilere ve bu konuda çalışan MEVA Vakfı ile MEMEDER’e huzurlarınızda teşekkür etmek istiyorum. Çalışmalarımız sürdürülebilir şekilde her geçen yıl daha da güçlenerek devam edecek. Birlikte daha güçlüyüz. Bunun en güzel örneğini bugün burada yaşıyoruz. 2011 yılında Pera Palace Hotel Jumeriah’ı pembe ile aydınlattık ve 6 yıldır bu konudaki ortaklığımız devam ediyor. Sevgili Demet Sabancı Çetindoğan’a ve Pınar Kartal Timer’e teşekkür ediyorum.” dedi.

Meme Kanserine Karşı Ünlü İsimler Bir Arada

Etkinlikte Pera Palace Hotel Jumeirah’ı temsilen Demet Sabancı Çetindoğan ise “Pera Palace Hotel Jumeirah olarak 6 yıldır Estée Lauder Şirketleri’nin bu anlamlı kampanyasına destek vermekten dolayı büyük mutluluk duyuyoruz. İçinde bulunduğumuz toplumda kadınların dünyasına temas edebilmek, onları bilinçlendirmek büyük önem taşıyor. Bugüne kadar yapılan çalışmaların sürdürülebilirliği için bizler de üzerimize düşen görevleri yerine getirmeye devam edeceğiz.” dedi.

Meme Kanserine Karşı Ünlü İsimler Bir Arada

#SizinElinizde

1992 yılından beri düzenlenen Meme Kanserine karşı yapılan Bilinçlendirme Kampanyası’nın bu yılki temasını, elle muayenede kullanılan “üç parmak” üzerinden “üç kişisel sağlıklı yaşam ritüeli”ni paylaşmak oluşturuyor. Ayrıca genç yaşlardan itibaren elle muayene ile meme dokusunun takip edilmesini sağlamayı amaçlayan kampanyanın üç ünlü sözcüsü bulunuyor. Tanem Sivar #SizinElinizde hashtagi ile paylaştığı videosunda üç sağlıklı ve mutlu yaşam ritüelini; yelken ve pilates yapmak, ailesi ile vakit geçirmek olarak sıralıyor. Özge Uzun’un ritüellerini ise her gün sevgiyle çocuklarına sarılmak, düzenli olarak doktor kontrolüne gitmek ve elinden geldiğince her şeye aşkla bakmak oluşturuyor.

Meme Kanserine Karşı Ünlü İsimler Bir Arada

Hatice Aslan ise açık havada sevgiyle yaptığı uzun yürüyüşlerin, cildinin sağlığı için suyla olan temasının ve doktoruyla iletişim halinde olmasının kendisini mutlu ve sağlıklı hissetmesini sağladığını belirtiyor.

Instagram’da #SizinElinizde hashtagiyle sağlık ritüellerini paylaşarak kampanyaya destek veren diğer ünlü isimler arasında Bennu Yıldırımlar, Seda Bakan, Burcu Kara, Ayşe Tolga, Ece Vahapoğlu, Özge Ulusoy bulunuyor. Sizler de bu kampanyaya katılabilir; hem kendinizi hem de çevrenizi bu önemli konu ile ilgili aydınlatabilirsiniz.

Meme Kanserine Karşı Ünlü İsimler Bir Arada

Unutmayın! Meme Kanserini Yenmek Sizin elinizde.

 

 

No more pages to load

No more pages to load