Maydanoz Mucizesi

Maydanoz mucizesi. Salatamıza, çorbamıza, yemeklerimize koyduğumuz maydanozun özellikle kadın sağlığına pek çok faydası var. Tüm yararları yazımızın devamında.

Doğanın sunduğu sebze ve meyveler sağlığımız için gerekli vitamin, mineralleri karşılamamıza yardımcı oluyor. Kadın sağlığı için en faydalı otlardan biri olan maydanozu mercek altına alıyoruz. İşte kadınlar için sağlık dostu olan maydanoz mucizesi.

Maydanoz Mucizesi

Salatalarımıza, yemeklerimize, çorbalarımıza eklediğimiz maydanozun tam anlamıyla vitamin ve mineral deposu olduğunu biliyor muydunuz?
Özellikle çiğ olarak tüketildiğinde içeriğindeki faydalı maddelerinden de maksimum performans alabildiğimiz bir besindir. Taze maydanozda; kalsiyum, potasyum, kükürt ve A vitamini bulunur.

Maydanoz Şifa Kaynağı

Maydanozun, içerdiği maddelere göre farklı sağlık problemlerine çözüm olduğu bilim insanlarınca kanıtlanmıştır.

Kalsiyum; kemik yapısının gelişmesi ve sağlamlığının korunması için gereklidir. Özellikle kadınların risk altında olduğu kemik erimesi hastalığına karşı bol miktarda maydonoz yiyerek korunulabilir.

A vitamini; göz sağlığını korumada en etkili vitaminlerden biridir. A vitamini yetersizliğinin önce gece körlüğüne ardından ciddi görme bozukluklarına neden olduğunu göz önünde bulundurursak önemini daha iyi kavrayabiliriz.

Kadınlarda sıklıkla görülen troid hastalığı yani troid bezlerinin düzensiz çalışmasına karşı da oldukça etkili bir besin. Kilo veremiyor ya da kilo alamıyorsanız yüksek ihtimalle bu troid bezlerinizin düzensiz çalışmasından kaynaklıdır ve size önerimiz, bu konuda uzman doktora danışıp, gerekli hormon testlerini yaptırmanızdır.

Adet döneminde ağrılar bizi hayattan uzaklaştırır. Kendinize bir iyilik yapıp maydanoz yemeyi alışkanlık haline getirirseniz adet sancılarınızın azaldığını göreceksiniz. Özel günlerinizde bu besini tüketmek kanın temizlenmesine de yardımcı olur.

Vücudumuz için olmazsa olmaz vitaminlerden biri de C vitaminidir. Maydanoz Mucizesi Hücrelerin yenilenmesini, cilt sağlığının korunmasını sağlayan C vitamini maydanozda bol miktarda bulunmaktadır. Günde bir tutam maydanozu yemek, günlük C vitamini ihtiyacınızı karşılar. Suda eriyen vitaminler vücutta depolanmayıp, hemen kullanıldığı için sürekli vitamin takviyesi yapmanız gerekir. Bu nedenle sadece maydanozu değil, C vitamini içeren diğer sebze ve meyveleri de sofranızdan eksik etmeyin.

Maydanozun idrar yolları, böbrek ve karaciğerde biriken toksinlerin vücuttan atılmasına yardımcı olduğu da bilinen mucizelerindendir. Özellikle hafif şiddette sistit sorunu yaşıyorsanız çiğ maydanoz yemek ya da 1 bardak kaynar suya birkaç maydanoz ekleyip suyunu içmek muhteşem bir çözüm olacaktır. Bir diğer çözüm de kaynatmaktır. Bir cezveye bir tutam maydanozu ve suyu koyun, daha sonra kaynatın. Biraz ılıdığında bir bardak içmeniz yararlı olacaktır.

Sağlıklı beslenmek ve kendinizi hastalıklara karşı korumak aslında çok kolay değil mi? Bir tutam maydanoz hem ekonomik hem de mucizevi özelliklere sahip.

No more pages to load

No more pages to load