Maya Astrolojisi

Maya Astrolojisi. Astrolojiye dair herkesin kafasında bir sürü soru var. Maya astroloji nedir, Çin astrolojisi nedir, Batı astrolojisinden farkı nedir.?

Mayalara olan inanış hepimizde fazlasıyla mevcut. Özellikle yüzyıllar öncesinden yazdıkları ayrıntıların bir bir çıkmış olması hepimizin onların bilim anlayışına ve sezgilerine olan kuvvetini arttırdı. Mayalar özellikle düşünce, sanat ve din açısından diğer uygarlıklara oranla çok daha üstündürler. Orta Amerika'da yaşamış ve şamanlık kültürü ile beslenmiş bu toplum kehanetleri ile de biliniyor. Maya kültürüne dair bilinen en önemli hazine hiç kuşkusuz ki maya takvimidir. Maya takviminde klasik astrolojiden çok daha faklı olarak kendi ayrıldığımız olma özelliğine sahip olabilirsiniz. Hem çok basit hem de bununla birlikte oldukça derindir. Ruhsal evrimimizi ilk planda tutan maya astrolojisi , diğer astrolojilere oranla çok daha pratiktir.

Maya Astrolojisi - Maya Takvimi

Maya Astrolojisi Tzolkin isimli 260 günü kapsan bir takvime dayanır. Matematiksel olarak oldukça kusursuz bir halde olan tzolkin aynı zamanda da değişikliğe uğramamıştır. Sadece bu bile maya Astrolojisinin kaynağının ne denli güçlü olduğunu kanıtlamaya yetmektedir. Asırlar boyu gözlemlenen maya takvimi bilim insanları, matematikçiler ve astrologlar tarafından uzun yıllar araştırılmış ve doğruluğu kanıtlanmıştır. Mayalar bu takvimi hazırlarken gökyüzü olaylarını değil, tamamen ismail trans hallerini kullanmışlardır. Maya takviminin bize sunduğu şey ise bu ruhsal transın yani ruhsal evrimin önceliğidir.

Maya Astrolojisi

Maya Astrolojisindeki 5 Temel Döngü

Maya takviminde uzun çağlar yer almaktadır. Aynı zamanda maya takviminde kişinin karakter özelliklerini de şekillendirmede etkili olan 5 temel döngü bulunmakta.

20 ayrı günden oluşan gün burçlar ( lı-hava, lmix-ejderha, Akbal-gece, Kan-mısır, Chicchan-yılan, Cimi-baykuş, Manik-geyik, Lamat-tavşan, Muluc-su, Oc-köpek, Chuen-maymun, Eb-diş, Ben-saz, lx-jaguar, Men-kartal, Cib-akbaba, Caban-güç, Etz'nab-bıçak, Cauac- fırtına, Ahau- yönetici), 13 günden oluşmakta olan 20 bölümlük trekanalar, 52 yıllık döngülerden oluşan yıllar, 9 günlük gece yöneticileri ve Venüs döngülerinden 4 ana dönem maya mitolojisinin temelini oluşturmaktadır. Adı geçen 20 burç kendi içlerinde de 5 eviye den oluşan 4 yöne ayrılmaktadır. Maya burcunuzu öğrenerek detaylara baktığınızda burcunuzun özellikleri ve size anlattıkları şeylerin hemen hemen hepsinde şamanizm özelliklerini yakalayacaksınız. Her ne kadar mayaların son kehanetleri çıkmamış gibi görünse de belki bizim hesaplamalarımızdan doğan bir yanlışlık olabilir.

No more pages to load

No more pages to load

googletag.pubads().definePassback('/184585439/out_of_page', [1, 1]).display();