Masaj Teknikleri Nelerdir? Dünya Genelinde Bilinen Masaj Türleri

Masaj Teknikleri Nelerdir? Dünya Genelinde Bilinen Masaj Türleri Hangileridir? Masaj Teknikleri ve Sağlıkla İlişkisi Nedir?Tüm merak ettikleriniz sayfamızda.

Masaj, çağlar öncesinden beri insanların rahatlamak için kullandıkları bir uygulamadır. Masaj teknikleri ile ağrılar hafifletilebilir, hastalıklar tedavi edilebilir ve kaslar gevşetilir. Günümüzde de pek çok kişi yoğun temposundan uzaklaşmak ve stresten arınarak rahatlamak için masaj yaptırmaktadır. Masaj amatör olarak da uygulanabileceği gibi profesyonel olarak da uygulanmaktadır. Günümüzde profesyonel olarak bu uygulamayı yapan uzmanların sayısı giderek artmaktadır. Masaj yaptırılacağı zaman bu işin eğitimini almış uzmanlarla bir araya gelmek çok önemlidir. Amatörce yapılan masajın ciddi problemlere yol açma ihtimali yüksektir. Siz de rahatlamak için yaptırdığınız masaj sonrasında çeşitli sağlık sorunları yaşamak istemiyorsanız mutlaka alanında profesyonel birinden bu hizmeti almalısınız. Bunun için araştırma yaparak gidebileceğiniz merkezleri seçebilirsiniz.

Masaj Teknikleri ve Sağlıkla İlişkisi

Masajın sinir sistemini ve kan dolaşımını düzene sokmak gibi sayısız faydası vardır. Vücudun çeşitli dokularına belirli ilkeler dâhilinde dokunarak yapılan masaj çeşitli ağrıları dindirmek anlamında da başarılı sonuçlar vermektedir. Dünya genelinde bilinen ve en çok uygulanan bazı masaj teknikleri şu şekildedir:

Aromaterapi Tekniği: Bu masaj tedavisinin amacı gençleştirmedir ve uygulama sırasında bitki özlerinin yağlarından faydalanılır. Hindistan kökenli olan bu masaj tekniği günümüzde genel rahatlık vermek ve stresi azaltmak amacıyla uygulanmaktadır.

Masaj Teknikleri

Akubası Tekniği: Çin kaynaklı olan bu masaj tekniği akupunkturun iğnesizi olarak bilinmektedir. Kişinin enerji kanallarına parmak ile baskı uygulanması yöntemiyle yapılır. Rahatlama hissi verir.

Sıcak Taş Tekniği: Vücudun çeşitli bölgelerine ısıtılmış taşların yerleştirilmesi ile yapılır. Küçük baskılar uygulanarak rahatlama sağlanır.

Masaj Teknikleri

İsveç Masajı: Çeşitli antik tekniklerin araştırılması yolu ile ortaya çıkmıştır. İlk modern masaj tekniğidir. Cilde uygulanır ve tüm vücuda yayılır. Vücutta rahatlama sağlar.

Spor Masajı: Esnekliği arttırması amacıyla uygulanır. Spor aktivitelerinin öncesinde ve sonrasında uygulanan bir masaj tekniğidir. Kasları harekete geçirerek performansı artırır.

Derin Doku Tekniği: Bu masaj tekniği ile vücuttaki derin kaslara ulaşmak hedeflenir. Amaç kasların toksinlerden arınmasıdır. Hafifleme hissi verir.

Thai Masajı: Buda zamanından günümüze ulaşan eski bir tekniktir. Vücudun belirli noktalarına baskı uygulanarak enerji akımı sağlanması amaçlanır. Stresi azaltır, esnekliği arttır. İç organları uyarma özelliği vardır.

 

 

No more pages to load

No more pages to load

googletag.pubads().definePassback('/184585439/out_of_page', [1, 1]).display();