Makyajda Köpük Trendi

Değişen zamanla birlikte makyaj teknikleri ve kozmetik ürünler de değişiyor. Peki yeni bir trend olan makyajda köpük trendi nedir?

Her gün moda ve kozmetik alanında yeni bir trend ile karşı karşıya kalıyoruz Bu trend bazen değişik ojeler bazen renk renk ayakkabılar olabiliyor. Kozmetik alanında ise şimdilerin yeni trendi makyajda köpük trendi.

Günümüzde hızla değişen moda akımına ayak uydurmak oldukça zor. Anca yeni trendlere ayak uydururken unutulmaması gerekilen yegane şey sağlığımız ve satın aldığımız ürünlerin kullanım kolaylığı. Sadece moda olduğu için içinde rahat etmediğimiz giysileri giymek veya cildimize zarar veren, tenimizde hoş durmayan kozmetik ürünlerini kullanmak güzellik demek değildir.

Gelelim kozmetik dünyasında dev firmaların büyük bir yarışa girdiği yeni makyaj trendlerinden birine. "Köpük Modası".

Bazen cildimizin ihtiyacı gerçekten de "köpük" kadar hafif olmaktır. Makyajda kullanılan köpüksü ürünler ciltte kalın bir tabaka oluşturmuyor ve tene mükemmel bir ışıltı katıyor. Bu yazımızda makyajda köpük trendini incelemeye aldık.

makyajdaköpük1

Makyajda Köpük Kullanımı Neden Bu Kadar Popüler?

Kozmetik markalarının yeni fondötenleri, farlar ve allıkları hafif kremsi yapılarıyla ciltte hiç olmadıkları kadar kolayca dağılıyorlar. İçeriklerine göre de teni eskisinden daha fazla renklendiriyorlar.

Yumuşak saten parlaklığı, mat pudra görünümü ya da tazelik hissinin nedeni ise tamamen yeni karışımlarında gizli. Su yerine jel oluşturan içerikler, uçucu yağlar, silikon ve polimerler, uygulama sırasında da hafif pudramsı bir his bırakıyor.

Yeni kozmetik teknolojilerinin kadınlara armağanlarından biri olan köpük makyaj ürünleri adeta kremayı andıran tekstürleri ile cildin şeffaflığını kaybetmesini de engelliyor. Bu nedenle de makyajda köpük trendine uymayan kalmadı diyebiliriz.
Makyajda Köpük Trendi

Özetle artık makyaj yaparken ürün tercihlerinizi değiştirmeniz gerekiyor. Yüzünüzde kalın ve kötü görünüme sahip fondoten ve diğer benzer ürünlerin modası çoktan tarihe karıştı. Artık doğallık ve ışıltılı görünüm ön planda. Seçeceğiniz makyaj ürünlerinde tercihleriniz kesinlik hafif köpüklü ürünler olmalı.

Rujlarda da sık sık tercih edilen hafif kremsi ürünler fondotenler kadar popüler. Buna ek olarak göz altı kapatıcıları, allıklar, bronzlaştırıcılar ve diğer vücut ürünlerinde de bu moda oldukça hakim.

Bizim önerimiz, makyaj tercihiniz ister gece ister gündüz makyajı olsun, her zaman doğal bir görünümde kalın.

No more pages to load

No more pages to load